Skocz do zawartości
Adriam

Serwis odrzucił reklamacje GTX970 dokładnie 3 miesiące przed końcem gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

To esc, z ich serwisem od lat są problemy a mimo to ludzie dalej u nich kupują :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na sklepie w archiwum nie widać takiej karty. hmmm był by dowód ale jak w sklepie jej nie było ?

 

UOIK i tu nie ma zmiłuj sie.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

To esc, z ich serwisem od lat są problemy a mimo to ludzie dalej u nich kupują :E

Właśnie chciałem to napisać, ale mnie uprzedziłeś.

O serwisie esc to chodzą już legendy po Gdańsku.

Pozostaje tylko współczuć kopania się z koniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sobie sam tego wentylatorka zreperować czy liczysz na GTX1060.

Na 99% chce mieć wymienioną na nowszy model, ja bym wziął na servis wymienił bym ci wentylatorek i odesłał

ciekawe jaką minę byś zrobił hłe hłe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To esc, z ich serwisem od lat są problemy a mimo to ludzie dalej u nich kupują :E

 

też się krisu spotkałeś z tymi różnymi negatywnymi opiniami odnośnie esc ?

 

na forum ppc, było bodajże 10 wątków (w tym 2-3 sprawy sądowe(w przeciągu 5 lat), ogólnie same problemy z tymi esc. Ja tam na szczęście nigdy nic nie kupiłem.

 

Poza tym @Adriam niech napisze, bo pisałem do niego na PW ile w tym esc zostawił kasiory :)

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w ESC nikt nie potrafi wentylatorka w karcie wymienić :)

Albo im żal ze swoich wydać 20zł.

Te wentylatory na kartach MSI ciche są ale delikatne nawet same odfrunąć potrafią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, przy takiej nieistotnej sprawie sklepowi się pewnie nie będzie opłacało walczyć, także UOKiK to jest dobra opcja. Trzeba mieć tylko nadzieję, że nie zepsują karty bardziej. ;)

 

Dywagując, może być też tak, że:

1. esc.pl pchnęło kartę po zwrocie, bez korekty w systemie MSI o poprzedniej sprzedaży;

2. esc.pl albo MSI walnęło się wprowadzając dane systemu (w zależności, kto te dane wprowadza).

 

Jak widać, to co w "systemie", jest święte (słynne: Paaanie, boooo syyyyysteeeem) i pokonuje nawet matematykę, dokumenty księgowe i zdrowy rozsądek.

 

Tak czy inaczej informacja esc.pl na jakich zasadach realizowana jest "gwarancja producenta", jest tragiczna, ponieważ w ogóle takiej informacji nie ma, a do tego gwarancja producenta, to faktycznie gwarancja sprzedawcy realizowana we współpracy z MSI (ale to już klienta generalnie nie powinno interesować, skoro gwarantem jest sklep). Burdel.

Edytowane przez prosiacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie ich poinformuj, ze skierujesz sprawe na droge prawna. Jesli maja troche oleju w glowie to beda swiadomi, ze sa na przegranej pozycji i po prostu nie bedzie chcialo im sie przeciagac nieuniknionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma tam nic o okresie gwarancji? Dziwne, w komputroniku to jest podstawa.

 

w raz kartą dostałem tylko papierową fakturę: (zakryłem dane osobowe i marketingowe)

UgRjpNc.png

 

 

 

to chyba MSI robi jaja. ogólnie sklep ma obowiązek pośredniczyć w reklamacji. przynieś ze swoim pismem reklamacyjnym - jak nie chcą przyjąć niech odmówią na papierze. z drugiej strony nie wiem co im za problem wysłać ją przez dystrybutora do serwisu...

 

już odmówili na papierze, byłem u urzędnika od praw konsumenta wysłał im pismo i odesłali swoje uzasadnienie odmowy.

 

u dystrybutora abc, gwarancja jest nie ważna:

neSjQiz.png

 

 

 

 

To esc, z ich serwisem od lat są problemy a mimo to ludzie dalej u nich kupują :E

 

ja już nigdy u nich nic nie kupie, i moi klienci także.

 

 

 

Tam na sklepie w archiwum nie widać takiej karty. hmmm był by dowód ale jak w sklepie jej nie było ?UOIK i tu nie ma zmiłuj sie.

 

widać co nieco te ich allegro, to samo pisało i wyglądało w formie skróconej na stronie u nich

 

 

 

Właśnie chciałem to napisać, ale mnie uprzedziłeś. O serwisie esc to chodzą już legendy po Gdańsku. Pozostaje tylko współczuć kopania się z koniem.

 

zobaczymy gdzie się dokopie

 

 

 

A nie możesz sobie sam tego wentylatorka zreperować czy liczysz na GTX1060.Na 99% chce mieć wymienioną na nowszy model, ja bym wziął na servis wymienił bym ci wentylatorek i odesłałciekawe jaką minę byś zrobił hłe hłe :P

 

nie umiem reperować wentylatorków, wolał bym żeby wentylatorek wymienili i po sprawie niż liczyć na GTX1060, jak mówiłem szału nie ma między 970 a 1060 :P,

jak już to zbieram na nowego RTX2080 albo używka GTX1080Ti

 

 

 

też się krisu spotkałeś z tymi różnymi negatywnymi opiniami odnośnie esc ?na forum ppc, było bodajże 10 wątków (w tym 2-3 sprawy sądowe(w przeciągu 5 lat), ogólnie same problemy z tymi esc. Ja tam na szczęście nigdy nic nie kupiłem. Poza tym @Adriam niech napisze, bo pisałem do niego na PW ile w tym esc zostawił kasiory :)

 

W 2017 roku na moim koncie ESC kupiłem jakieś ~25,000 zł towaru, plus co-najmniej dwa razy tyle wydali moi klienci z mojego polecania, w końcu składałem tam parę kompów i z 5x koparek na 7x grafik

 

= czyli łącznie ja z moimi klientami zamówiliśmy u nich jakieś 30-40 kart graficznych (już się boje o te gwarancję)

 

a oni w zamian za to się szarpią o jakiś zepsuty wentylatorek za parędziesiąt złotych na jednej karcie...

Edytowane przez Adriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
StartDate

2015/05/19

EndDate

2018/05/19

 

A ja strzelam, że albo wiedziałeś że kupujesz zwrot z krótszą gwarancją, albo zapomniałeś o tym. Gwarancja 3 letnia była, ale się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam podejrzewać, że esc zrobiło jakiś wałek i przez to gwarancja u dystrybutora już wygasła bo w systemie abc powinno wyraźnie widnieć, że rękojmia cały czas obowiązuje. Średnio chce mi się wierzyć w to, że ta karta przez 5 miesięcy leżała na magazynie esc.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież karta jak wychodzi od producenta to w tym momencie zaczyna się bieg ich gwarancji, co ich obchodzi że karta pół roku leży w hurtowni i na sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był uparty to tylko do sądu. Bo przedmiot umowy miał mieć 36 miesięcy gwarancji, jak widać nie miał, czyli zostałeś oszukany. Sklep sam się pogrąża odpisując :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie ich poinformuj, ze skierujesz sprawe na droge prawna. Jesli maja troche oleju w glowie to beda swiadomi, ze sa na przegranej pozycji i po prostu nie bedzie chcialo im sie przeciagac nieuniknionego.

 

już dzwoniłem miesiąc temu do sklepowego serwisu, na początku próbowałem mu wyjaśnić że gwarancja nie upłynęła, a on powiedział co wiedział i na końcu poinformowałem Pana "serwisanta" że idę do urzędnika od praw konsumenta i będę to prawnie załatwiał, to mi odpowiedział kozackim głosem "TO PANU NIC NIE DA" ;p

 

 

 

A ja strzelam, że albo wiedziałeś że kupujesz zwrot z krótszą gwarancją, albo zapomniałeś o tym. Gwarancja 3 letnia była, ale się skończyła.

 

karta kupowałem po normalnej pełnej cenie 1650 zł (po tyle wtedy chodziły) nie było wtedy żadnych promocji i przecen tych modeli,

i byłem wtedy przekonany że kupuję nową kartę z pełną GW 36mc-y, liczoną od daty zakupu,

~gdzieś miesiąc po zakupie zarejestrowałem grafikę na stronie MSI (https://pl.msi.com/), aby otrzymać pełne "wsparcie" od producenta (lol)

 

 

 

Trochę dałeś im zarobić ale szybko zapomnieli.

 

-,- ta niestety

Edytowane przez Adriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież karta jak wychodzi od producenta to w tym momencie zaczyna się bieg ich gwarancji, co ich obchodzi że karta pół roku leży w hurtowni i na sklepie?

Bzdura do kwadratu, gwarancja się liczy od momentu sprzedaży urządzenia klientowi końcowemu. Oddawałem kiedyś np dysk Seagate na RMA przez ich stronę i tam nie było jakiejś dzikiej daty tylko dzień kiedy kupiłem dysk. Tą odpowiedzią esc samo się podłożyło bo jeśli sprawa trafi do sądu to ten z pewnością się zainteresuje skąd tak duże rozbieżności między datą na fakturze końcowego klienta a datą z systemu dystrybutora. Oni teraz zwyczajnie liczą, że klient odpuści bo doskonale wiedzą, że są na przegranej pozycji.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja się liczy od momentu sprzedaży urządzenia klientowi końcowemu.

 

Dokładnie tak jest, na stronie sklepu ESC w archiwum wszelkie karty msi tak maja 36ms gwarancji . Gwarancja od daty produkcji nalezy sie osobie jak nie ma paragonu czy tez innego dowodu zakupu, wszak to gwarancja producenta i nie ważne że realizowana wyłączie przez sprzedawce bo takie są wymogi producenta.

 

 

Skonczy sie gwarancja sklepowa, obowiązek i tak jest sprzedawcy. Wszak sprzedaje towar wedle msi, tam jest gwarancja i regulamin ;)

 

 

 

UOIK i nie ma rozmowy :) Najlepiej dołączyć wszystko wraz z poniesionymi kosztami, niech oddadza karte plus koszty np naklejenie znaczka kosztowało 15zł bo slina jest droga.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że takie sprawy wychodzą bo człowiek wie gdzie nie kupować. Sam Skladalem u nich 2 kompy i starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśniecie po ESC a tu wychodzi, że oni taką odpowiedź dostali z serwisu MSI (o którym już chyba też krążą legendy)...

Nie chcę tu bronić esc bo za samo podejście też im się lincz należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura do kwadratu, gwarancja się liczy od momentu sprzedaży urządzenia klientowi końcowemu. Oddawałem kiedyś np dysk Seagate na RMA przez ich stronę i tam nie było jakiejś dzikiej daty tylko dzień kiedy kupiłem dysk. Tą odpowiedzią esc samo się podłożyło bo jeśli sprawa trafi do sądu to ten z pewnością się zainteresuje skąd tak duże rozbieżności między datą na fakturze końcowego klienta a datą z systemu dystrybutora. Oni teraz zwyczajnie liczą, że klient odpuści bo doskonale wiedzą, że są na przegranej pozycji.

Ok, powodzenia z egzekwowaniem tego skoro MSI uznało że ich produkt jest po gwarancji bo oni opchnęli to hurtowni znacznie wcześniej niż ona sklepowi, a ten znowu klientowi indywidualnemu.

Jeżeli jakiś producent nie przyjmuje u nas sprzętu od osób indywidualnych to taka "gwarancja producenta" w praktyce nic nie znaczy bo bez pośrednictwa sklepu nie ma możliwości jej wyegzekwowania, była już w sieci sprawa z kartą od Techplanet i nikt tego nie chciał ruszyć "bo nie jego sprawa".

 

@up firmy komputerowe z wybrzeża to jest dziadostwo, równie fatalne opinie ma firma na "G" o której też w sieci masa negatywnych opinii, a ludzie i tak kupują.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

należy to streścić tak - jakiś cwaniak z MSI wymyślił, że skoro prawo daje rękojmie to my utniemy koszty i zabierzemy gwarancje końcowym. 99% ciemnego motłochu się nie połapie, obu terminów nie odróżnia

 

Dlatego trzeba napisać wprost - ten szajs z MSI nie ma GWARANCJI, czyli dobrowolnego zapewnienia producenta o prawidłowym działaniu produktu, realizowanego najczęściej przez dystrybutora albo wysyłkowo bezpośrednio do fabryki. Co z przedsiebiorcami którym sklepy wyłączają rękojmie i odrzucają roszczenia, bo tak mogą i co im zrobisz ? Co w sytuacji, gdy sklep padnie? Co jak minie rok, w rezultacie wada zgodnie z kodeksem przestaje być domniemywana jako istniejąca w momencie sprzedaży i konusment musi udowodnić stan faktyczny ? Co jak karta zostanie sprzedana, a prawo do rękojmi nie jest możliwe do przeniesienia ( w przeciwieństwie do gwarancji "na okazyciela")

 

cóż, były zasilacze to czas na czarną liste kart graficznych ;)

 

, równie fatalne opinie ma firma na "G"

 

chodzi o Gigabyte czy Gainwarda ?

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gral.pl

@up :thumbup:

 

Kowal zawsze temacie :E

 

Dlatego trzeba napisać wprost - ten szajs z MSI nie ma GWARANCJI

 

W praktyce, dla użytkownika końcowego, nie ma. :)

Oczywiście jeżeli sklep podawał że gwarancja wynosi 36 miesięcy to trzeba ich cisnąć, w końcu kupił od ESC.pl a nie MSI Polska i to oni powinni sprawę załatwić.

Ja sklepy typu Net-S, ESC.pl, Gral itp. omijam szerokim łukiem, kupuję tylko w Sferis, X-kom, Komputronik, Morele.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ESC.pl też oszukało z gwarancją płyty głównej. Od tamtej pory nic u nich nie kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej winne jest "elastyczne" podejście i cięcie kosztów przez dystrybucje i producenta. Wymiotło niemal wszystkie gwarancje producenckie kart graficznych ( poza EVGA ) i płyt głównych. Pamięci, procesory nadal ją mają. Co ciekawe, w takiej Kanadzie możliwe jest RMA bezpośrednio do przedstawiciela, czyli problem dotyczy krajów trzeciego świata - jakim ewidentnie jest Europa.

 

Pytanie, po co istnieje krajowy dystrybutor ? Nic nie szkodzi, by sklep podpisał umową na sprzedaż z dystrybucją z Dubaju i wtedy oferował gwarancje sprzedawcy na własnych warunkach, najczęściej na wpół fikcyjną.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...