Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

siwusek

i5 2500k na co zmienić

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem szkoda dopłacać, bo zaczynasz wówczas wchodzić w strefę cen ESów 6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić i7 2600 za 300zł.

Moja płytka nie pozwala podkręcać, więc i tak "k" nie ma sensu.

W tym wypadku dopłata z i5 2500 do tego procka wyniesie 100zł.

 

Dopłata warta tych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam i5 2500k. Grafika 560Ti i 2x2gb ram-u pamięci. Chciałbym niskim kosztem troszkę ulepszyć, ale nie zmieniać całej platformy.

Zastanawiałem się nad zakupem GTX1060 6gb + 2x4gb RAM DDR3 dodatkowo. Pozycje, które interesują mnie to BF najnowszy i Wiedźmin 3. Co sądzicie o tym? A mój monitorek to tylko 20 cali Samsung z rodzielczoscia 1680x1050. Liczę na opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram zdecydowanie się przyda.

GTX1060 6gb to dobra karta, nawet jeśli i5-2500k będzie ją ograniczał (a czasem będzie) to na przyszłość będzie spoko.

 

BF lubi procka, ale tu wiele nie zdziałasz.

Najtaniej kupno i7/lub Xeona np. E3-1230 v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam i5 2500k. Grafika 560Ti i 2x2gb ram-u pamięci. Chciałbym niskim kosztem troszkę ulepszyć, ale nie zmieniać całej platformy.

Zastanawiałem się nad zakupem GTX1060 6gb + 2x4gb RAM DDR3 dodatkowo. Pozycje, które interesują mnie to BF najnowszy i Wiedźmin 3. Co sądzicie o tym? A mój monitorek to tylko 20 cali Samsung z rodzielczoscia 1680x1050. Liczę na opinię.

Zmień procesor na 2600K to to samo co 2500K tylko ma HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w jego przypadku w pierwszej kolejności ogranicza go antyczna karta graficzna. Podkręcony 2500K daje jeszcze jako tako radę.

Przy 560Ti to jakby miał i9-9900k to nie poszaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie procka nie chce zmieniać.

Czekam na uspokojenie się cen i wtedy pokuszę się na wymianę.

 

Czyli polecacie GTX1060 6gb. Wybrałbym taki Palit GeForce GTX1060 Dual 6GB GDDR5 192bit

Do tego 2 kości RAMu 2x2gb. Mysłałem o tych z tej aukcji: https://allegro.pl/pamiec-ram-4gb-2x2-ddr3-dimm-gw12-fv23-i7575267508.html

Oraz dodatkowy dysk SSD bo mam tylko 120gb. Co teraz jest na czasie i nie drogie? :)

 

Na komputroniku jest fajne promo kup GTX1060gb ASUS-a, a dostanie dysk 240gb SSD za 1zł. Łącznie 1250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu lepiej używkę firmowego (choć Intel nie powinien grymasić), 2x4GB od razu spróbować zalicytować za okolice stówki.

SSD IRDM Pro, lub jeśli mowa o pojemnościach większych (500 GB) to Samsung 860 Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy warto przejść z i5 2500K@4.5GHz na i7 2600k. Aukcja na allegro 498zł razem z przesyłką, warto? Uda się w ogóle sprzedać i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny i5 może być ciężko, chyba że wystawisz za 100zł. Więc dopłata w okolicach 300-400zł jest dla mnie słabą opcję. Ja jeszcze przemęczę się z tą i5 i poczekam jak ceny inteli aktualnych spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem Xeona E3-1280 (niestety moja płyta nie wspiera Xeonów IB)

Wyszło po kursie revoluta 330 PLN, powinien dać się podkręcić na 3.9 GHz+Turbo. Jak będzie stabilnie to się może BCLK trochę pobawię.

Stary komp powinien dostać nowe tchnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej fpsów mieć nie będziesz, ale za to stabilność w grach siedzących na więcej niż 4r/4w - bezcenne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie duże masz wymagania, ja będę zadowolony jak kupie GTX1070TI przynajmniej mam taką nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie duże ma wymagania?jak gra w 1080p i nie jest mu straszna zabawa suwakami to 1060 6gb spokojnie styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje 3GB i ciągle mi się w grach gpu kończy i muszę obcinać na 60 klatek,

już nie mogę się doczekać kiedy ten złom zmienie, 6GB wersja ma tylko 1 sm więcej,

to mała różnica ale 1070TI ma 10 bloków sm więcej i to już powinno wystarczyć

do 75 klatek i powinno pozwolić trochę podnieść detale np. LoD.

 

W Assasins creed syndicate klatki spadają do 50 a gdzie do 75 panie a jaka to stara gra ludzie w sli 970 i 980 w nią grali

to gdzie takiemu 1060 3GB do takich zestawów a to nawet nie są max detale tylko wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje 3GB i ciągle mi się w grach gpu kończy i muszę obcinać na 60 klatek,

już nie mogę się doczekać kiedy ten złom zmienie, 6GB wersja ma tylko 1 sm więcej,

to mała różnica ale 1070TI ma 10 bloków sm więcej i to już powinno wystarczyć

do 75 klatek i powinno pozwolić trochę podnieść detale np. LoD.

 

W Assasins creed syndicate klatki spadają do 50 a gdzie do 75 panie a jaka to stara gra ludzie w sli 970 i 980 w nią grali

to gdzie takiemu 1060 3GB do takich zestawów a to nawet nie są max detale tylko wysokie.

widzisz, ja też mam wersje 3 gb i jestem zadowolony, ba, nawet jak miałem 1050ti to nie miałem problemu z ustawieniem gier żeby mi płynnie chodziło, ale jak ktoś ma 2 lewe rączki i za wszelką cenę chce mieć te v.high/ultra na karcie nie do tego stworzonej to już jego problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max detale w assasins creed syndicate to by ta kartę zabiły a na 1050TI pokaz slajdów by był.

Orgins na wysokich lepiej działa bo nie ma miękich cieni i dynamicznego ambient oclusion

a do tych opcji jeszcze można włączyć max i max lod i fxaa i 4x msaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem Xeona E3-1280 (niestety moja płyta nie wspiera Xeonów IB)

Wyszło po kursie revoluta 330 PLN, powinien dać się podkręcić na 3.9 GHz+Turbo. Jak będzie stabilnie to się może BCLK trochę pobawię.

Stary komp powinien dostać nowe tchnienie.

 

Jakby ktoś był zainteresowany to Xeon przyszedł, śmiga dobrze. Odczucia pozytywne, tzn. nie mierzyłem jeszcze FPSów w grach itp. ale mam wrażenie, że cel (zlikwidowanie części przycinek w grach) został osiągnięty, średnie FPSy pewnie spadły.

 

Z minusów - bios w moim Gigabyte jest wykastrowany w przypadku Xeonów i nie mogę zmienić ustawień turbo ani mnożnika +4 - ogólnie to Gigabyte się nie popisał, bo płyta nie obsługuje też Xeonów E3 V2 które odpala nawet najtańszy shit konkurencji.

Tak czy inaczej 330 zł za procek lepszy niż i7-2600 to spoko opcja dla tych o jeszcze się kiszą na starym 1155 i czekają na Zen2 oraz IceLake a im za mało.

 

BTW: Pasta Noctua NT-H1 po 5 latach nie zmieniania na podkręconym i5-2500k wygląda bardzo przyzwoicie i ciągle jest miękka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
    • Podepne sie do tematu, czekam na kolejna wymiane monitora, co prawda nie wyslali trzeciego bo drugi musi do nich wrocic co powinno nastapic dzisiaj wiec zobaczymy jak to bedzie wygladac nadal, chcialbym wymiany na nowy ale bedzie ciezko  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...