Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forks

Armis AR3 TG RGB vs Armis AR7 TG RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, warto dopłacać ponad stówę do AR7? Jakie są różnice prócz faktu, że w AR7 otrzymujemy w komplecie drugi wentylator na przedzie, mamy dwie wnęki 5,25" i 6x 2,5"? Warto wgl interesować się tymi obudowami? Szukam czegoś z szybą i podświetleniem

Jak z wytrzymałością tych "świecidełek"? Jak komputer będzie uruchomiony non stop i będzie to świeciło to nie padnie po paru miesiącach?

Obudowa do budżetowego (ok. 2-2,5 tys. pln) komputera domowego użytku, płytę wybiorę pewnie micro ATX, 1x hdd, 1x ssd, bez grafiki. Dodatkowe chłodzenie też pewnie będzie zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to piekarniki, już bym wolał Regnum RG4 albo Gladiusa M35, AR7 RGB kosztuje tyle co dużo lepszy Silverstone Redline RL06 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to piekarniki, już bym wolał Regnum RG4 albo Gladiusa M35, AR7 RGB kosztuje tyle co dużo lepszy Silverstone Redline RL06 Pro.

AR 7 to piekarnik? Możesz to wytłumaczyć jak doszedłeś do takich wniosków?

Ta buda ma tyle miejsca w środku i takie opcje rozbudowy chłodzenia, że możesz w środku zainstalować przyrządy do badania huraganów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to piekarniki, już bym wolał Regnum RG4 albo Gladiusa M35, AR7 RGB kosztuje tyle co dużo lepszy Silverstone Redline RL06 Pro.

 

Silverstone Redline RL06 Pro ma podobną budowę co AR7 RGB - tak samo można rozmieścić wentylatory. RL06 nie biorę pod uwagę bo nie mam zatoki 5,25" a potrzebuje na cd-rom.

Ps. planuje tam wrzucić i3 8100, a komputer będzie używany do internetu, yt, netflix, spotify, social media. I tyle. Więc jak może się grzać, skoro nie wykorzystam zapewne 1/4 możliwości tego procesora? Buda ma cieszyć oko bo będzie stała na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć front. :D

 

Sorry, ale nic mi nie mówi front, nie znam się, może czegoś nie widzę. Co jest nie tak?

Z tego co czytałem to obudowa nie ma problemu z temperaturami, zarówno AR3 jak i AR7. Tym bardziej problem mnie nie będzie dotyczył bo komputer będzie używany do internetu i pracy biurowej. Mam rację?

Ew. możesz mi coś innego polecić jeszcze w podobnej cenie, z szybą, świecidełkami i zatoką 5,25"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć front. :D

Ale co po froncie zobaczyłeś?

Mam AR7 (bez szkła) i wloty powietrza z przodu po skosie są ogromne. Powietrze to nie budyń żeby musiało mieć nie wiadomo jaki wlot dla odpowiedniego przepływu.

Do tego można zainstalować na froncie 3 wentyle 120mm lub 2x140mm, 2x140mm na górze i 1x140 z tyłu.

To już robi taki przegiąg, że lepiej się wentylować budy nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panom trzeba przedstawić co daje więcej w obudowach ... push czy pull, do tego co to podciśnienie. Mam X70T co siatka z przodu i z góry. Po wyłączeniu 2 wentyli 140mm z przodu, temperatura komponentów wzrosła tylko o 1-2*C, wyłączenie górnych (pull) dwóch 140mm sprawiło, że z 58*C procek dobił 69*C. Wnioski pozostawiam specom wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie będę wymieniał wentylatorów na 140mm. Zostane przy tym co jest czyli 2x120mm z przodu (tu trzeciego i tak nie wrzucę bo potrzebuje zatoki 5,25") i ten kolorowy 120mm na tyle. Można jeszcze montować coś na górze ale chyba nie będzie to konieczne, a nawet jeśli to takie wentylatory jak na przodzie tj. Sigma Pro 120mm to koszt ok. 25zł.

 

Ew. zawsze mogę dorzucić jakieś tanie chłodzenie na CPU (będzie to najprawdopodobniej i3 8100) typu Spartan 3 LT HE1012 (SPC145). Ale czy jest sens? Komputer jak pisałem, do internetu, offica. Ale będzie chodził często przez kilka dni, a nawet tygodni bez wyłączenia (kilku użytkowników w domu).

 

Wracając do tematu, warto dopłacać do AR7? Duża różnica między AR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR3 to minitower, AR7 to miditower.

Jak kupisz AR7 to sugeruję sigmy 120mm z przodu przełożyć na top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR3 to minitower, AR7 to miditower.

Jak kupisz AR7 to sugeruję sigmy 120mm z przodu przełożyć na top.

 

Słyszałem, że Sigmy w poziomie kiepsko się sprawują, w pionie ok. Myślałem raczej nad dokupieniem jakiś innych wentyli jeśli będzie to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120'tki w poziomie nie są złe. 140'tki sigmy w poziomie są za to tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po kupnie Armis AR3 i nie zgodzę się, że to piekarnik. Mam dość mocno grzejącego się AMD FX3850, po przełożeniu bebechów ze starego Zalmana Z3 Neo (który cały front miał z siatki) do SPC Armis ARE3 temperatury spadły i to dość znacznie. A nadmienię jeszcze, że wentylatory podpięte pod kontroler dołączony do obudowy cały czas chodzą na minimalnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obudowy, które mają bok z tandetnego plexi, które rysuje się od samego patrzenia na to, od razu na starcie są skreślone. Jak chcesz budę z oknem, to szukaj tylko takiej, która ma to okno ze szkła hartowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obudowy, które mają bok z tandetnego plexi, które rysuje się od samego patrzenia na to, od razu na starcie są skreślone. Jak chcesz budę z oknem, to szukaj tylko takiej, która ma to okno ze szkła hartowanego.

Z tego co mi wiadomo obydwie mają szkło hartowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się opisami ze sklepu Morele, jak obudowa ma panel ze szkła, to zazwyczaj jest o tym wspomniane w opisie i danych produktu, tutaj było tylko, że obudowy składają się z metalu i tworzywa sztucznego, więc według tych opisów szkła tam nie ma. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest już temat o obudowach SilentiumPC, to skorzystam z okazji i podzielę się tym jak ta firma potraktowała mnie po złożeniu reklamacji. I nie, tym razem nie będą to narzekania, wręcz przeciwnie. 1 października odebrałem z netpunktu Morele w moim mieście zamówioną obudowę Armis AR3 TG RGB. Jeszcze tego samego dnia złożyłem w niej kompa, ustawiłem go przy biurku, no i sobie działał. Dopiero dwa dni później po bliższym przyjrzeniu się bokowi obudowy, które jest ze szkła hartowanego zauważyłem, że ma on jakieś uszkodzenie, albo skazę, tak jak widać na poniższym zdjęciu:

 

201810031_qeqnrqs.jpg

 

Postanowiłem więc jeszcze tego samego dnia (było to wieczorem około 20) napisać o tym bezpośrednio do firmy SilentiumPC. Do maila załączyłem to samo zdjęcie, które tu wkleiłem. Już następnego dnia rano, czyli 4 października dostałem od firmy SPC maila o następującej treści:

 

Witam.

 

Dziękuję za przesłanie zgłoszenia. Jeśli posiadana przez Pana obudowa Armis AR3 TG RGB jest na gwarancji (weryfikacja na podstawie kopii dokumentu zakupu, okres gwarancji wynosi 24 m-ce od momentu dokonania zakupu fabrycznie nowego produktu), to możemy zaproponować rozwiązanie problemu poprzez bezpłatne dosłanie paczką kurierską nowego, dedykowanego panelu bocznego wykonanego w całości ze szkła hartowanego do samodzielnej wymiany w obudowie. Nie ma potrzeby odsyłania uszkodzonych elementów z Pana strony. Jeśli jest Pan zainteresowany tym rozwiązaniem, proszę o przesłanie w odpowiedzi kopii dokumentu zakupu np w postaci skanu lub czytelnego zdjęcia paragonu fiskalnego lub faktury VAT wraz z pełnym, aktualnym adresem wysyłkowym pisemnie oraz kontaktowym nr telefonu.

 

W przypadku odpowiedzi, proszę o zachowanie ciągłości korespondencji.

 

Pozdrawiam/ Best regards

M****** O********

Kierownik Serwisu i Reklamacji / Head of Service and Complaints

 

Bardzo się ucieszyłem z takiego rozwiązania, wysłałem więc następnego maila, że jestem tym rozwiązaniem zainteresowany, dołączyłem skan paragonu ze sklepu i adres na jaki ma zostać przesłana nowa szyba i po kilkunastu minutach dostałem kolejnego maila:

 

Witam.

 

Dziękuję za przesłanie odpowiedzi wraz z kopią dokumentu zakupu. Paczka z nową częścią zamienną zostanie wysłana jeszcze w dniu dzisiejszym kurierem DPD, nr paczki: **************.

 

W przypadku dodatkowych pytań odnośnie naszych produktów, pozostajemy do Pana dyspozycji.

 

Pozdrawiam/ Best regards

M***** O********

Kierownik Serwisu i Reklamacji / Head of Service and Complaints

 

No i dziś około 10 zawitał do mnie kurier z nowym szklanym bokiem do obudowy. Szkło było owinięte taką ilością folii bąbelkowej, że ledwo się mieściło do kartonu, do którego wchodzi cała obudowa, więc z zabezpieczeniem wysyłki też się postarali. ;)

 

Postanowiłem o tym tu napisać, bo szczerze powiem, że byłem pozytywnie zaskoczony takim troskliwym i profesjonalnym podejściem firmy do klienta i tak szybkim i bezproblemowym załatwieniem sprawy. Nie wiem jak to wygląda u innych producentów obudów, ale jak będę kiedyś kupował nową obudowę, to takie podejście do klienta jakie stosuje SilentiumPC na pewno zachęca do poważnego rozważenia kupna produktu właśnie od tej firmy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się obudowie sharkoon tg5 rgb, koszt 339zl. Ledy można wyłączyć. Mam ta obudowę od 2 tygodni i spokojnie mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy reklamowałem niedziałający czytnik kart w Regnumie RG4 i zawsze kończyło się tak samo jak u ShadowMan. Proponowali wysyłkę całego panelu do samodzielnej przekładki. Istniała też druga opcja, odesłanie skrzynki do nich ale teraz już nie pamiętam czy przypadkiem nie na własny koszt. Po trzeciej reklamacji pozbyłem się tej budy, serwis nie chciał słyszeć o innej możliwości niż wcześniej podane - odsyłali mnie do sklepu na rękojmię.

 

Co do AR3. Czy to piekarnik? nie wiem, temperatury nie wzrosły w stosunku do RG4 ale teraz jest chłodniej niż w lecie. Wady jakie zauważyłem to plastikowy front wpadający w rezonans. Plastikowa klapka piwnicy. Cienka blacha lecz wydaje się bardziej stabilna niż w RG4- złożony komputer da się podnieść łapiąc za top nie gnąc go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie front obudowy nie wpada w żaden rezonans, nawet jak odpalę głośno muzykę, a na stoliku tuż obok kompa stoi jedna z kolumn od wieży, która służy mi jako nagłośnienie do komputera. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to ta plastikowa klapka piwnicy. Już taki kawałek, to mogli jednak zrobić z blachy, no ale na szczęście ten plastik jest dość dobrej jakości. Grubość blachy, to chyba już standard w obudowach z tego przedziału cenowego, ale jest dość sztywna, łatwo się nie gnie. Pewnie, są lepsze jakościowo obudowy, ale sądzę że w tych pieniądzach jakie kosztuje Armis AR3, to i tak jest to dobry wybór i jest zrobiona dość porządnie jak na ten przedział cenowy. No i ten dołączony kontroler wentylatorów i oświetlenia RGB, to naprawdę fajna sprawa. Co do piekarnika, to mam mocno grzejącego się AMD FX8350 i nie ma problemów ze zbyt wysoką temperaturą nawet pod pełnym obciążeniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie u każdego będzie rezonować, u mnie powodem był gigabyte 1060 z lekko bijącym wentylatorem w okolicy 45-60%. W tej chwili mam używanego aquariusa i drgan budy nie słychać. Efekt buczenia częsciowo udało się wyeliminować podklejeniem kilku gumowych podkładek ale niesmak pozostał, buda pojechała na zwrot. Miałem wersje RG3 TG bez RGB ale to chyba bez znaczenia.

Dla niektórych plusem mogą być mniejsze wymiary niż w RG4 (jest niższa o 4cm i krótsza o 3cm).

Aha jeszcze jedno, sposób mocowania okna znacznie się poprawił - teraz szybę osadza się na gumowych wypustkach osadzonych na kołkach dystansowych od płyty głównej, w RG4 szybę wkręcało się bezpośrednio w blachę. Ma to też pewna wadę, a mianowicie powstała mała szczelina między szkieletem a szybą, to jest jakieś 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po kupnie Armis AR3 i nie zgodzę się, że to piekarnik. Mam dość mocno grzejącego się AMD FX3850, po przełożeniu bebechów ze starego Zalmana Z3 Neo (który cały front miał z siatki) do SPC Armis ARE3 temperatury spadły i to dość znacznie. A nadmienię jeszcze, że wentylatory podpięte pod kontroler dołączony do obudowy cały czas chodzą na minimalnych obrotach.

Zainteresowałeś mnie tą obudową, mógłbyś coś więcej opowiedzieć o niej, jak jakość blach, lakieru oraz wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość blach jak we większości obudów kosztujących do 200 zł, czyli nie są zbyt grube, ale też nie gną się jak papier, jak nie będziesz cisnął ich z całej siły, to nic nie wygniesz. Lakier prezentuje się bardzo ładnie, pomalowane jest wszystko starannie i jednolicie, nie ma żadnych zacieków, niedomalowanych miejsc, czy jakichś innych wad. Spasowanie rewelacyjne nie jest, ale jak na obudowę z tego przedziału cenowego, to nie jest źle, a nawet jest bardzo dobrze. Nic nie odstaje, wszystkie elementy pasują do siebie bez problemów. Ja osobiście jestem z tej obudowy bardzo zadowolony i kupiłbym ją jeszcze raz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...