Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AvengerGT

Forza Horizon 4

Rekomendowane odpowiedzi

fh4t3cf0.jpg

 

Platforma: Xbox One, Win10

Deweloper: Turn 10 Studios

Gatunek: Wyścigi

Premiera: 02.10.2018

 

 

Premiera za niecałe 3 tygodnie, a od dzisiaj demo do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i za "darmo" będzie w GamePass :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dema dzisiaj z moim łączem nie pobiorę, ale jutro już obadam "czwórkę". W sumie byłem pewien, że wezmę na premierę pudło, ale kusi ten game pass i kupno płytki jak nieco zejdzie z ceną. Poprzednią odsłonę kupiłem jakoś bardzo tanio (jak za nówkę) w jakiejś promocji niecały miesiąc po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie grafiki osiągi sporo obniżyli detale, co raczej było do przewidzenia. Pewnie pojawi się niebawem od DF jakaś dokładniejsza analiza trybów wyświetlania. Przełączenie jakość/osiągi wymaga ponownego uruchomienia gry więc trudno tak na szybko cokolwiek porównywać. Gra zapowiada się świetnie, przypomina bardziej FH2 co akurat mnie cieszy :thumbup: Mam niewykorzystany kod na Game Pass więc będzie okazja żeby pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj godzinę w demo na one X i wygląda to super, jest poprawa grafiki względem FH3. Oprócz opcji gry w 4k i 30 fps, jest jeszcze tryb 60fps. Nie działa on w rozdzielczości 1080p, jak się spodziewałem, tylko wyższej. Podejrzewam 1440p, ale nie mam 100% pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko ograne, wrażenia bardzo pozytywne - wstępnie, więcej tego samego, ale wygląda na to, że dodatkowo ubrane w jakieś tam fabularyzowane misje poboczne. W pewnym momencie poczułem się trochę jak w GTA. W pełniaku zapewne czeka wiele niespodzianek, bo w demku za wiele pokazać nie mogli. Oczywiście szybkie przejechanie przez wszystkie pory roku jakiś tam ogląd na cały zamysł dało. Ten patent podobał mi się od samego początku.

 

Sama lokacja bardzo urokliwa, a trochę się bałem umiejscowienia tej odsłony w UK. Niesłusznie.

 

Najpierw odpaliłem gierkę w 4K i wszystko ładnie, pięknie, stabilne 30 fps do jakich zdążyłem się przyzwyczaić, bo we wszystkie odsłony grałem na X'ie, ale po przejściu w tryb większej płynności wiedziałem, że to ten będzie priorytetowy. Wreszcie 60 fps w Horizon na konsoli :thumbup: Szkoda, że większa płynność to nie tylko brak 4K ale też obcięcie np. dynamicznych cieni w nocy. Przynajmniej tyle wyłapałem, bo bez bezpośredniego porównania ekran w ekran jednak ciężko, a zmiana z jednego trybu graficznego na drugi to restart gierki (a przy okazji utrata postępu w demie, bo standardowo żadnego save'a nie ma).

 

Jest też nowa kamerka, zza zegarów. Jak ktoś trzaska na kierownicy i chce mieć widok z kabiny to chyba najlepszy widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie wstrzelili sie z demem, bo FH2 scalakowalem w poniedzialek :E

Nie ma co gadac - to stara dobra Forza. FH3 gralem na PC ze wzgledu na 60fps i tu tez preferuje tryb wiekszej ilosci klatek.

 

BTW zauwazyliscie, ze na festiwalu jest tor do dragow i po ustawieniu sie na linii startu zapala sie choinka? Fajnie, bo mozna sobie bedzie robic zawody na multi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Faktycznie udana jest ta seria. Ja jestem causalem jeśli chodzi o wyścigi bo nie grywam w nie zbyt często.. Wiele mi się nudzi zwłaszcza te durne ostatnie nfsy.

 

Ale Forza 2 i 3 wciągneły mnie :)

 

Ja to mile wspominam Lotusy 1,2,3, NFS Most Wanted (ten pierwszy), NFS undeground i Test Drive Unlimited.. Ten ostatni uznałem za najlepsza ścigałkę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko ograne, wrażenia bardzo pozytywne - wstępnie, więcej tego samego, ale wygląda na to, że dodatkowo ubrane w jakieś tam fabularyzowane misje poboczne. W pewnym momencie poczułem się trochę jak w GTA. W pełniaku zapewne czeka wiele niespodzianek, bo w demku za wiele pokazać nie mogli. Oczywiście szybkie przejechanie przez wszystkie pory roku jakiś tam ogląd na cały zamysł dało. Ten patent podobał mi się od samego początku.

 

Sama lokacja bardzo urokliwa, a trochę się bałem umiejscowienia tej odsłony w UK. Niesłusznie.

 

Najpierw odpaliłem gierkę w 4K i wszystko ładnie, pięknie, stabilne 30 fps do jakich zdążyłem się przyzwyczaić, bo we wszystkie odsłony grałem na X'ie, ale po przejściu w tryb większej płynności wiedziałem, że to ten będzie priorytetowy. Wreszcie 60 fps w Horizon na konsoli :thumbup: Szkoda, że większa płynność to nie tylko brak 4K ale też obcięcie np. dynamicznych cieni w nocy. Przynajmniej tyle wyłapałem, bo bez bezpośredniego porównania ekran w ekran jednak ciężko, a zmiana z jednego trybu graficznego na drugi to restart gierki (a przy okazji utrata postępu w demie, bo standardowo żadnego save'a nie ma).

 

Jest też nowa kamerka, zza zegarów. Jak ktoś trzaska na kierownicy i chce mieć widok z kabiny to chyba najlepszy widok.

Czekamy na DF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cienie w nocy to pierwsze co wyłączyłem grając na pc. Strasznie tandetnie to wygląda, miejmy nadzieję, że dopracują na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla PC i XO jest jedna wersja? Tj. kupując wersję na XO będę mógł w ramach tej samej licencji zainstalować grę na PC ?

 

Najpierw odpaliłem gierkę w 4K i wszystko ładnie, pięknie, stabilne 30 fps do jakich zdążyłem się przyzwyczaić, bo we wszystkie odsłony grałem na X'ie, ale po przejściu w tryb większej płynności wiedziałem, że to ten będzie priorytetowy. Wreszcie 60 fps w Horizon na konsoli :thumbup: Szkoda, że większa płynność to nie tylko brak 4K ale też obcięcie np. dynamicznych cieni w nocy. Przynajmniej tyle wyłapałem, bo bez bezpośredniego porównania ekran w ekran jednak ciężko, a zmiana z jednego trybu graficznego na drugi to restart gierki (a przy okazji utrata postępu w demie, bo standardowo żadnego save'a nie ma).

 

A na jakiej wersji konsoli sprawdzałeś? Te 30fps z max detalami to na XO X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla PC z Win10 i XO jest jedna wersja cyfrowa zawarta w tym samym kluczu, w ramach usługi Xbox Play Anywhere. Pudło to tylko wersja na Xboxa.

 

Demo odpaliłem na XOX. Jest opcja 4K, nieco lepsze detale i 30 fps oraz 1080p, z jakimś upscalingiem i 60 fps. Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy - niby w 4K wszystko ostre jak żyleta, ale przy tych fps'ach zastosowany jest (może nie jakoś nachalnie, ale jednak) blur, co sprawia, że wersja z wyższym klatkarzem jest w wielu sytuacjach jakby bardziej dokładna, wyrazistsza w pokazywaniu detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że jakoś gorzej się gra w tych 30fpsach ? Kurka blaszka. Kupiłem XOX po to aby gry wyglądały ładnie i chodziły płynnie, a tu w 4K tylko 30 fps. Chociaż szczerze mówiąc nie wiem jaka jest różnica. Być może nigdy nie odczułem.

 

A organoleptycznie to dużo się traci na jakości grafiki w FHD i 60 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za duże wymagania do sprzętu za ~2 tysie ;)

 

Specjalnie odpaliłem demo najpierw w 30 fps'ach, przyjrzałem się wszystkiemu o wiele bardziej niż podczas normalnej gry, potem to samo w 60 fps'ach. Na 55 calach z 2 metrów różnica jest niewielka. Serio musiałbym mieć dwa ekrany obok siebie, bo po przestawieniu grafiki i restarcie dema detale w mojej pamięci się zacierają, co oznacza, że różnica nie jest jakoś wybitnie duża. W full hd jest upscaling który na pewno coś daje i podciąga ostrość, a żeby zobaczyć schodki musiałbym pewnie podejść bliżej do ekranu - chociaż fakt, mam wadę wzroku i noszę okulary, niedawno zmieniane :E Jedynie te dynamiczne cienie w nocy rzuciły się od razu w oczy.

 

Przejeździłem w serii Horizon setki godzin w 30 fps'ach i jest to tak stabilnie zrobione, że nie czuć tego. Podobne odczucia co w DriveClubie. Oczywiście osoba, która zawsze młóci w wyższym klatkarzu będzie kręcić nosem. W dużej mierze kwestia przyzwyczajenia.

 

Mimo wszystko 60 klateczek to jest to (tym bardziej, że jak pisałem nie ma wielkich różnic w odbiorze warstwy wizualnej, może na większych TV) i będę z nich korzystał jak tylko XOX będzie mi dawało taką szansę. Gra jest po prostu jeszcze bardziej przyjemna, szczególnie, że to ścigałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważne, że 60 FPS jest bardzo stabilne. A przecież to tylko procesor z tableta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś w Gamepassie ściągnąć grę przed premierą żeby móc ją uruchomić w dniu premiery czy trzeba czekać do wtorku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pre-loadu, trzeba będzie we wtorek dopiero to pobierać.

 

Edit. Można zmienić lokalizację na Nowa Zelandia i pobrać grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem dzisiaj cały wieczór i nie mam wątpliwości w co będę pocinał w najbliższym czasie. Niby to samo co zawsze, ale tak dopieszczone i urozmaicone, że człowiek nie czuje tych setek tysięcy km w poprzednich odsłonach oraz innych samochodówkach.

Na razie doszedłem do zimy, więc w sumie nie ogarnąłem tej początkowej fazy zapoznania gracza z systemem pór roku, ale już nie mam siły, a trzeba wstać wcześnie rano.

 

Od razu odpaliłem tryb płynności i raczej nie będzie mi się chciało testować już 4K, wolę cisnąć kolejne wyzwania i wyścigi.

 

Na kierze gra się jakoś lepiej niż w poprzednich częściach. Może przez to, że więcej w opcjach pogrzebałem, chociaż tak naprawdę zmniejszyłem siłę FF na 40 i zwiększyłem efekt wibracji na 60. Fajnie czuć różnicę na odcinkach rajdowych gdzie czuć tą specyficzną lekkość w obracaniu kółkiem, a asfaltowych na których już przyczepność lepsza i kolumna chodzi sztywniej. Może nie ma takich rewelacji jak w semi/symulatorach, ale pada podłączę tylko jak będę chciał obejrzeć większą perspektywę, bo jednak kiera to kokpit/maska, a tutaj mimo wszystko trochę detali ucieka. Cały czas jeżdżę na kamerze zza zegarów, która sprawdza się rewelacyjnie i w zasadzie brakuje mi tylko, żeby na ekran załapało się któreś z lusterek, a przecież nie brakuje jakoś wiele.

 

Na razie wszystkie asysty off, manual/manual + sprzęgło (wiadomo, zależy do samochodu :E ) i poziom trudności na ponadprzeciętny, ale ten ostatni może się podbije o jedno oczko, bo trochę za łatwo.

 

Na plus zaskoczyło mnie kupowanie nieruchomości i zadanie (mam nadzieję, że będzie o wiele więcej) z dojechaniem do celu bez uszczerbku dla naszego pojazdu. Uwielbiałem te misje w TDU, robiąc je wszystkie perfekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biere kuźwa grę na premierę bo to przecież najlepsza gra na xbox i jeszcze na dodatek RDR 2. Dwie świetne gry w październiku i już się nie mogę doczekać ale niestety konsole musiałem oddać sklepowi gdzie ją kupiłem by ten wysłał do serwisu.Jak Microsoft do mnie zadzwoni co dalej z moją konsolą napiszę w wątku pod tym linkiem http://forum.pclab.pl/topic/1259681-Xbox-One-S-oddany-do-sklepu-by-wys%C5%82ali-sprz%C4%99t-do-serwisu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Na plus zaskoczyło mnie kupowanie nieruchomości i zadanie (mam nadzieję, że będzie o wiele więcej) z dojechaniem do celu bez uszczerbku dla naszego pojazdu. Uwielbiałem te misje w TDU, robiąc je wszystkie perfekt.

 

Zadania z dojechaniem bez uszkodzenia to chyba były już w FH2 i FH3. Na plus to z pewnością jeszcze strefy driftu i prędkości z wyłączoną kolizją. Nic mnie tak nie denerwowało jak ten sztucznie zwiększony ruch driveatarów w tych strefach w Horizonie 3.

 

Z minusów to powiedziałbym, że tylko dodana na siłę edycja postaci. Dość słabo to jest zrobione, ale na szczęście nie jest to istotne w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie w trybie osiągi czy jakość?

 

Ja wybrałem jednak jakość i jest opad szczeny :D:D

 

Horizon 3 przy 4 to moim zdaniem bida. Australia była taka monotematyczna, a tutaj mapa jest super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadania z dojechaniem bez uszkodzenia to chyba były już w FH2 i FH3.

W dwójce przejeździłem sporo godzin, trójkę "przeszedłem" niedawno i w sumie nie mogę sobie przypomnieć tego typu zadań.

 

Gracie w trybie osiągi czy jakość?

 

Ja wybrałem jednak jakość i jest opad szczeny :D:D

 

Horizon 3 przy 4 to moim zdaniem bida. Australia była taka monotematyczna, a tutaj mapa jest super :D

 

Ja mam opad szczeny przy trybie osiągi ;) Świetna sprawa i jestem przekonany, że ma to też wpływ na jakość mojej jazdy - bardziej dokładna, przy zachowaniu brawury.

 

W Australii jednak było kilka różniących się regionów i o monotematyczność bym ją nie posądzał, ale fakt, w najnowszej odsłonie dzięki porom roku robi się istny festiwal różnorodności.

 

Graficznie jest niemal na każdej płaszczyźnie bardzo dobrze, ale do jednej rzeczy muszę się przyczepić - efekty kropel na szybie są przeciętne. Niby jest też efekt zacinającego deszczu, ale również niczego nie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było różne, ale 4 ma lepsze.

 

Kurcze tutaj aż chce się jechać a rajdy przełajowe są kozak :D

 

I co mi się podoba to masz jeden wyścig i już, a w 3 potem się powtarzały bo mistrzostwa etc.

 

I kurcze fajne fury są np VW Corrado albo Golf 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie taki bug, że w niektórych autach czasami dźwięk się partaczy?

Jadę sobie Lancia 037 Stradale przykładowo 200km/h i silnik głośno chodzi, po czym zwalniam a dźwięk nie ustępuje. Tym sposobem silnik ryczy nawet przy 15km/h :E

W drugą stronę też to działa - silnik chodzi cichutko a na liczniku prawie 300. Z drugim przypadkiem spotkałem się tylko raz, ale kolega ma tak dość często oraz nie wszystkie auta się bugują.

Mam nadzieję, że naprawią to w łatce bo psuje immersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na Asus Xonar DG i nie mam problemów, mój ulubiony widok to za kierownicy i dźwięk z środka samochodu jest piękny :)

 

Ciach, nie ten dział :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...