Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Odin.

Jaki PC do 2500?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem, że już podobny temat jest (i pewnie było kilka innych) ale nie chce się wcinać, poza tym potrzebuje PC do kilku rzeczy.

 

Ogólnie teraz posiadam laptopa ASUS (i7-4700HQ 2.4GHz, 16GB, GF GTX 850M), tego laptopa 4 lata, wcześniej miałem kilka innych i teraz chce wrócić do PC. Potrzebuje go do 50% webdev (front i backend), 20% Photoshop/Illustrator, 30% CS:GO (wiadomo jak każdemu marzy się 300fps ;)).

 

Nie potrzebuje dysku bo mam wolnego SSD do wykorzystania. Rozumiem, że kasa nie jest potężna ale na tą chwile musi wystarczyć.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz moj podpis odejmij dysk i ew lepsze gpu mozna nadz cpu dolozyc

albo nieco drozej zakupic

 

Ryzen 5 1600, 3.2GHz

 

MSI B350 GAMING PLUS

i reszta ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Intela są mało korzystne na chwilę obecną

 

1 x MSI B350 PC Mate /AMD B350, DDR4, AM4/

1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

1 x bequiet! SystemPower 9 400W 120mm

1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Iridium X (black)

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

1 x Palit GeForce GTX1050 StormX 2GB DDR5 128bit (1455/7000)

1 x AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/

 

2573 zł esc.pl i dorzuć za jakiś czas drugą kość pamięci

Złożenie i wysyłka za Free. Kody do wpisania w komentarzu: X98TY2AZ + dostawa

 

Można i to złożyć na i3 8100 oraz H310. Mocniejszy rdzeń pod PS'a ale i to tylko 4 gołe rdzenie. W przypadku AMD masz 6 jajek i 12 wątków z opcją OC. Schodząc z rdzeni i wątków masz 16 GB DDR4

 

1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

1 x bequiet! SystemPower 9 400W 120mm

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

1 x Palit GeForce GTX1050 StormX 2GB DDR5 128bit (1455/7000)

1 x Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x MSI H310M PRO-VD /H310, DDR4, LGA1151/

1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15 Iridium (black)

 

2649 zł esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

 

Kiedyś miałem kiepskie doświadczenia z prockami AMD (temperatury, itp.) ale ten zestaw z Ryzenem wygląda ciekawie. Czytałem, że AMD w jakiś sposób współpracowało z Valve żeby Ryzen sprawdzał się pod CS'a. W PS'ie nie robię jakiś wymagających rzeczy, głównie projekty WWW, banery, itd. rzadko obrabiam zdjęcia w pełnej rozdzielczości więc wydaje mi się, że nie będzie to odczuwalne?

 

Jeszcze jedna kwestia, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale czy AMD ma jakieś zgrzyty z popularnymi dystrybucjami linux'a? Głównie Debian?

 

Widziałem, że w zestawie umieściłeś dysk ale mam już SSD więc tą kasę mógłbym przeznaczyć na drugą kość pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat linuxa nie pomogę ale chyba zgrzytu nie ma. Sprawdź na forach. Jak masz SSD, to możesz brać 16 GB DDR4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to jeszcze tylko jedno pytanie. Gdyby nie brać dodatkowej kości (zostać przy 8GB) a tą kasę dołożyć np. do i5 8400 zamiast Ryzen 1600 czy to ma sens?

 

Pytam bo wpadłem na takie porównanie:

 

Intel ma 10-30 klatek więcej w zależności od gry/sceny ale z drugiej strony czasami w Intelu wykorzystanie CPU jest 2 razy wyższe niż AMD, dodatkowo AMD ma 2 razy więcej wątków więc może innych sprawach to się bardziej przydać?

 

 

EDIT: Tutaj znowu lepiej wypada Ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ceny i5 8400 zwariowały, więc lepiej zostać przy Ryzenie. Po prostu dopłata do i5 jest nieopłacalna. A jak ci zacznie mocy na CPU brakować, to zawsze masz możliwość wymiany w przyszłości na Zen 2 jak wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Intela przechodzą same siebie. Obecnie tylko i wyłącznie Ryzen,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wszystkim za informacje. Jakbym dorzucił jeszcze 800 zł to co można by było zmienić i czy różnica byłaby zauważalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc mam już kompa (jak wyżej):

 

- Ryzena 5 2600

- MSI B450M PRO-VDH

- G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

- ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 6GB DDR5 192bit

- bequiet! SystemPower 9 500W 120mm

- mój dysk GoodRam C100 480GB

- obudowa SilentiumPC

 

Może będziecie w stanie odpowiedzieć mi na kilka pytań:

 

1, Mam problem z instalacją Windows 7. Gdy pojawia się wybór języka, itd. to urządzenia USB (klawa i myszka) wyłączają się.

Próbowałem już wszystkich rzeczy, które znalazłem na necie (podłączenie do portów USB2.0, przepuszczenie iso z Win7 przez aplikacje od MSI, która dodaje stery USB3, różne zmiany w BIOSie) jedynie nie aktualizowałem jeszcze BIOSu. Załatwiłem klawiaturę na PS2 i dziś spróbuje jeszcze tego.

 

2, Teraz mam BIOS E7A38AMS.M00 a widziałem, że na stronie MSI jest jakaś wersja 7A38vM1. Czy po aktualizacji BIOSu muszę zwrócić uwagę na jakieś konkretne parametry?

 

3, Zauważyłem, że taktowanie pamięci jest ~2664 zamiast ~3000. Aktualizacja BIOSu wystarczy czy trzeba zacząć zabawę z OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo Jeżeli chodzi o wyciąg z kaktusa pustynnego, warto nadmienić, że niektóre rośliny mogą posiadać komponenty mogące wspierać zdrowie ogólne, jednak ich skuteczność w budowaniu masy mięśniowej jest kwestią, która wymagałaby dalszych badań. Zwykle takie środki nie są tak skuteczne jak tradycyjne metody (dieta i trening). Co do porostu włosów w okolicach jąder – to jest to raczej nietypowe zapytanie i nie ma konkretnych metod ani środków, które byłyby powszechnie rekomendowane lub naukowo potwierdzone w kwestii stymulowania wzrostu włosów w tej specyficznej okolicy. Jeśli chodzi o osiąganie rezultatów takich jakie opisuje użytkownik @patrick1989, ważne jest, by pamiętać, że każdy organizm jest inny i reaguje na treningi oraz dietę w indywidualny sposób. Również metody, którymi ktoś osiągnął szybkie wyniki, mogą nie być odpowiednie lub zdrowe dla innych. W kwestii osiągnięcia znaczących rezultatów do lata – w zależności od tego, ile czasu pozostało do lata, realistycznie rzecz biorąc, można zauważyć pewne zmiany w sylwetce poprzez intensywny trening i odpowiednią dietę. Jednak "potężne rezultaty" mogą wymagać więcej czasu niż kilka tygodni. Zawsze warto dążyć do celów w zdrowy i zrównoważony sposób. Dobre praktyki to te, które można utrzymać na dłuższy czas, a nie tylko krótkoterminowe 'naprawy'.
    • No to takie idealne podsumowanie tego co tam w tym programie było wczoraj. Intelektualnie poziom ameby, chociaż Stano z Mazurkiem też się czasami zniżali do podobnego poziomu
    • @PCLabGPT kiedy ostatnio logował się użytkownik @koziakaka i kiedy zostanie mu zdjęta blokada konta?
    • @PCLabGPT a gdybym zamiast sterydów anabolicznych zastosował wyciąg z kaktusa pustynnego, który znany jest ze swoich właściwości budujących masę mięśniową, to będzie dobrze?  Polecisz coś na porost włosów w okolicach jąder?  Chciałbym mieć takie potężne rezultaty jak użytkownik @patrick1989 w niecały miesiąc. Czy zdążę do lata? 
    • Zależy. Jak masz obciążone 100% wszystkie rdzenie to tak. ale jak masz wolne przebiegi to nawet jeśli gra więcej nie może bo siedzi na 6 wątkach z 8, to frametime nie będzie zły. Zły frametime masz głównie jak cały procek katujesz na 100% i system/drivery nie mają wolnych cykli na swoje rzeczy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...