Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

berserker1

Komputer go gier i internetu poniżej 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary komputer to AMD Athlon 64 X2 4200+ 2210 MHz, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB), płyta Asustek M2N-SLI DELUXE, Win XP. Nawet gry sprzed kilku lat nie bardzo na tym sprzęcie chodzą. Ten zestaw co mam to był kupiony gotowiec więc pewnie dlatego słabiutki.

 

W których sklepach internetowych składają komputer z wybranych elementów i jaki zestaw polecilibyście tak sporo poniżej 2000 zł bo pasowałoby jeszcze monitor słaby też wymienić (LG Flatron M1917S)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do nowszych gier to minimum ~ 2500 zł - tak żeby starczyło na Core i3 i GTX 1050 Ti. Za 2 kafle to niczego sensownego się nie złoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. złoży za 2k - napisał starsze tytuły.

 

Cały zestaw do wymiany - już nawet strony www mogą chodzić wolno.

Sprzedaj na części na olx, pójdzie ;) z 100 może uzbierasz. Będzie na nową myszkę/klawiaturę :)

Kup zestaw na zintegrowanej (ryzen 2200g) bo budżet napięty.

Lepiej mieć nową podstawkę niż jakieś używane szroty (słowo klucz: GWARANCJA), co mogą Ci zaproponować. Na nowy monitor starczy, na styk.

 

Np. RYZEN 2200G (430) + MSI PCMATE (330) + 8GBRAM (370)+zasilacz silentium VERO 500W (170)+obudowa silentium Armis (99)+ dysk SSD Adata 256 GB (259PLN)+monitor 22 TN ~ 350 PLN (BENQ, AOC, ACER - do wyboru). Klucz win10 i powinno starczyć na Twoje wymagania.

Razem <2000 PLN, można próbować złożyć alternatywny zestaw na Intelu ale skoro siedziałeś 10 lat na AMD to polecam zostać - ja tak zrobiłem i nie narzekam.

Skok wydajnościowy, w stosunku do tego co masz, ogromny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. złoży za 2k - napisał starsze tytuły.

 

Cały zestaw do wymiany - już nawet strony www mogą chodzić wolno.

Sprzedaj na części na olx, pójdzie ;) z 100 może uzbierasz. Będzie na nową myszkę/klawiaturę :)

Kup zestaw na zintegrowanej (ryzen 2200g) bo budżet napięty.

Lepiej mieć nową podstawkę niż jakieś używane szroty (słowo klucz: GWARANCJA), co mogą Ci zaproponować. Na nowy monitor starczy, na styk.

 

Np. RYZEN 2200G (430) + MSI PCMATE (330) + 8GBRAM (370)+zasilacz silentium VERO 500W (170)+obudowa silentium Armis (99)+ dysk SSD Adata 256 GB (259PLN)+monitor 22 TN ~ 350 PLN (BENQ, AOC, ACER - do wyboru). Klucz win10 i powinno starczyć na Twoje wymagania.

Razem <2000 PLN, można próbować złożyć alternatywny zestaw na Intelu ale skoro siedziałeś 10 lat na AMD to polecam zostać - ja tak zrobiłem i nie narzekam.

Skok wydajnościowy, w stosunku do tego co masz, ogromny!!!

 

No a ewentualnie coś przyzwoitego z monitorem za 2500zł - więcej nie mogę dać :)) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym w coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/aewydq2ny

 

Pentium + 8 GB RAM + GTX 1050 Ti. Odpalisz na tym nawet nowsze gry choć oczywiście trzeba będzie trochę ograniczać ustawienia detali. Ale praktycznie każda nowa gra będzie grywalna na średnich ustawieniach, może nawet średnio-wysokich. Względem twojego obecnego zestawu skok wydajności ogromny.

 

W przyszłości możesz ulepszyć ten sprzęt, zmienić procesor na i5 czy i7, dokupić RAM-u i wsadzić lepszą grafikę.

 

Tylko jeszcze Windowsa 10 musiałbyś zorganizować - bo Xp to tu nie podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie ryska 1200 i pamieci w dualu da zmiescic :)

ryzen 1200

msi gtx 1050

msi b350m

toshiba 1 tb

armos 1

antec 500

lg 24 ips

goodram 2x4 3000

zlozenie i wysylka za free kwestia wpisania x98ty2az+dostawa

 

A jeśli znalazłbym jeszcze parę groszy więcej to do tego zestawu można wsadzić procesor http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_441&products_id=19689 i kartę grafiki 4 GB zamiast 2GB tylko czy Asus, MSI, Palit,Gigabyte, Zotac czy bez różnicy która?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte Gigabyte - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=31223

 

Ryzen 5 1600X nie ma chłodzenia w zestawie więc musiałbyś dokupić jakieś, albo wziąć 1600 zwykłego - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=240404 lub dorzucić do 2600 - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=334362

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte Gigabyte - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=31223

 

Ryzen 5 1600X nie ma chłodzenia w zestawie więc musiałbyś dokupić jakieś, albo wziąć 1600 zwykłego - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=240404 lub dorzucić do 2600 - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=334362

 

Do Razen 5 1600X jakie chłodzenie zaproponowałbyś? To wtedy wszystko będzie pasować z tą karta Gigabyte 4GB i z tym zestawem zaproponowanym przez Bumcyfykszyk? Pewnie w 3000 zł sie zmieści. Czy ceny poszczególnych elementów mogą wzrosnąć powiedzmy za miesiąc? Dzięki za porady i odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to chyba bez sensu brać 1600X + chłodzenie - wyjdzie tyle samo co 2600, a w 2600 masz chłodzenie w zestawie całkiem niezłe. Jakbyś się przy 1600X upierał, to Spartan Pro albo Fera 3 wystarczą.

 

Tak, będzie wszystko pasować. Tylko biorąc ewentualnie tego 2600 poproś w sklepie o aktualizację BIOS-u na płycie głównej.

 

Co do cen - a ciężko stwierdzić, może trochę wzrosną, może trochę zmaleją. To zależy od wielu czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie ryska 1200 i pamieci w dualu da zmiescic :)

ryzen 1200

msi gtx 1050

msi b350m

toshiba 1 tb

armos 1

antec 500

lg 24 ips

goodram 2x4 3000

zlozenie i wysylka za free kwestia wpisania x98ty2az+dostawa

A taki gotowy zestaw z esc http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_406&products_id=37785 lub http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_406&products_id=18382 czym jest gorszy od np. takiej powyższej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamówiłem w esc.pl.

Procesor: AMD Ryzen 5 1600X /4.0GHz, AM4, BOX/

 

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

Płyta główna: AsRock B450M-HDV /AMD B450, DDR4, AM4/

 

Pamięć RAM: Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

 

Dysk SSD: A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC

 

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)

 

Nagrywarka DVD/BluRay: LG GH24NSD1 SATA (black)

 

Zasilacz: bequiet! SystemPower 9 500W 120mm

 

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

 

Monitor: LG 24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

 

Podkładka pod mysz: Natec Genesis Promo

 

Klawiatura + Mysz: Gigabyte KM6150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to podepnę się pod temat, bo kwota podobna ;) a autor już złożył swój zestaw.

 

ryzen 1200

msi gtx 1050

msi b350m

toshiba 1 tb

armos 1

antec 500

goodram 2x4 3000

 

2215zł

 

Rozumiem panowie, że to najlepsze co można złożyć w tej cenie? ;)

p.s

 

@Dirianie

 

Tutaj poleciłeś 1050 od Gigabyta, a w drugim temacie 1050 od Palita

zmieniłeś zdanie co do producenta?

(Cena ta sama)

 

p.s

Dorzucę do zestawu ssd

Crucial BX500 240GB - będzie ok?

 

Jak widzę ile battlefield się wczytuje na HDD to można sobie drzemkę co mapę ucinać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to podepnę się pod temat, bo kwota podobna ;) a autor już złożył swój zestaw.

 

ryzen 1200

msi gtx 1050

msi b350m

toshiba 1 tb

armos 1

antec 500

goodram 2x4 3000

 

2215zł

 

Rozumiem panowie, że to najlepsze co można złożyć w tej cenie? ;)

p.s

 

@Dirianie

 

Tutaj poleciłeś 1050 od Gigabyta, a w drugim temacie 1050 od Palita

zmieniłeś zdanie co do producenta?

(Cena ta sama)

 

p.s

Dorzucę do zestawu ssd

Crucial BX500 240GB - będzie ok?

 

Jak widzę ile battlefield się wczytuje na HDD to można sobie drzemkę co mapę ucinać :E

 

Palit czy Gigabyte, to bez większej różnicy przy tych kartach. Gigabyte ma tryb półpasywny, więc to jakaś tam zaleta.

 

Co do SSD - zależy w jakiej cenie. Generalnie to przeciętny dysk ale jak budżet ograniczony to ujdzie. Jak chcesz coś porządnego to GoodRAM IRDM Pro 240 GB / Samsung 860 Evo 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę gigabyte, no właśnie do ssd już nie chcę dopłacać zwłaszcza, że to komputer dla ~45latka, który jakoś bardzo nie odczuje różnicy między Samsungiem, a tym Crucialem myślę, bo dopiero wczoraj dowiedział się ode mnie co to dyski SSD :E

 

EDIT:

a czemu na ESC.pl ten ryzen 1200 ma taktowanie 3,4 a na innych stronach 3,1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie niedostępne są wybrane pamięci oraz procesor, w zamian możemy zaproponować:

DDR4 8GB 3000MHz CL16 Goodram Iridium X (black) -339zł

DDR4 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Patriot Viper -359zł

Procesor AMD Ryzen 3 2200G /3.5GHz, AM4, BOX/ - 449zł

 

Miałem złożyć ten sam zestaw na morele, ale skoro tam biorą 70zł za składanie komputera, a na esc jest za free to idąc myśleniem typowego Janusza :P

na esc zaoszczędzenie na złożeniu pc i wydam to na CHYBA ciut?

lepszy procesor?

 

p.s

tego procesora nie muszę podkręcać, by dobrze śmigał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec ram to wez ta w dwoch modulach 2x4 gb a cpu moze byc bo faktycznie 1200 zniknął.

Nie, nie musisz sie bawic w takie rzeczy, instalujesz system, drivery i smigASZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi w piątek ten zestaw co zamówiłem. Przy odbiorze paczka wydawała się nienaruszona. Po wyjęciu kompa okazało się, że styropian z jednej strony od dołu jest złamany i tam było przydzwonione konkretnie, że obudowa zgięta w lekki łuk z tyłu na dole pod zasilaczem zaraz. Aż kartę grafiki wy....ło ze slota a wiatrak z procesora i tak sobie to latało. Ale na paczce nic nie widać było. Poza tym nie działa monitor. Próbowałem łączyć kablem vga i hdmi, ale czarny obraz tylko dioda biała się świeci. Jak podłączyłem monitor pod starego kompa też nie działa. Jutro ma przyjechać kurier i spisać protokół szkody. Tylko co dalej z tym protokołem? Jutro będę dzwonić do esc.pl. Może ktoś zna jakie tam procedury są? Można w takim wypadku zwrócić wszystko i kasę oddadzą? Na opakowaniu żadnych nalepek taśm typu ostrożnie szkło, góra- dół czy nie rzucać ni było. W środku patrzyłem wszędzie to niby nic nie jest obluzowane, pęknięte. Kartę włożyłem i przykręciłem, wiatrak również. Na razie czekam na win 10. Czy od uderzenia mogło się coś uszkodzić mimo że wizualnie nic nie widać oprócz obudowy wgiętej? Odsyłać komputer do serwisu to z gdańska na południe Polski wróci już ruina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i się dogadaj, opisz co i jak. Mogło się nic nie zepsuć, ale różnie to bywa. Mogłeś otworzyć paczkę przy kurierze, to byś był z góry na wygranej pozycji, no ale teraz już po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłbym i też bym nic nie widział od razu. Kurier ma jutro przyjechać i spisać protokół szkody. Monitor stary i nowy nic nie wyświetla po podłączeniu do nowego kompa. Powinien chociaż nie ma windy wyskoczyć ekran startowy BIOSu. Nie wiem jestem załamany. Muszę dzwonić jutro do esc.pl. co oni na to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odeslij barachło

za 2k zlozysz uzywany na i5 + gtx1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy rozumiecie te 2 punkty regulaminu ze sklepu esc.pl ? Może chodzić o to, że nie mogę zwrócić w ciągu 14 dni komputera złożonego przez nich z wybranych przeze mnie elementów?:

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

(3) w której przedmiotem świadczenia jest Produkt nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

(6) w której przedmiotem świadczenia są Produkty, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

 

Wczoraj dzwoniłem do serwisu to gościu mówił mi że nie wie czy ja jestem konsumentem i czy mam prawo do zwrotu żebym się dowiedział. A więc się dowiedziałem, że jestem po telefonie do UOKiK. Twierdził również, że to normalne, że kurierzy rzucają paczkami i że mogę nie widzieć na monitorze ekranu powitalnego biosa bo tak szybko to przelatuje wszystko hehe a raczej czarna rozpacz - jak ja teraz załatwię to z takimi parapetami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowód na to że esc.pl to firma nie godna zaufania, a jak możesz to daj znać jaki kurrier dostarczał też będzie jako przestroga. Ja bym prosił o zwrot i zamawiał gdzie indziej, i najlepiej złożył samemu nie zamawiał skladania, miałem tak z laptopem, że w transporcie też się trochę obił, na gwarancji wymienili plastik z zewnątrz, a kilka miesięcy potem jedno skrzydełka od wiatraka samo odpadło, co nie jest normalne i raczej było już lekko złamane przy transporcie, po tym jak odpadlo, zaczęło blokować chłodzenie i laptop non-stop się przegrzewał i potem była wielka walka ze sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...