Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Minciu

WQHD 27" 144Hz VA - 1350zl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego CGH70 w wersji 27'' i jak ludzie narzekają na czcionki w wersji 32'' to ja w tej swojej narzekać nie mogę. Nie kupuj tego jednak z myślą o HDR, bo HDR na Windows jest badziewiem i tak ma pozostać przynajmniej do nowej aktualizacji Windows 10. Ale przed ostatnią też mówili, że będzie poprawa, a jej raczej nie było. Jakość obrazu to ma naprawdę fajną, jak na sprzęt do grania oczywiście, trzeba się niestety przyzwyczaić do zakrzywienia, bo sam wolałbym płaski. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba będzie zrobić to wgrać prawdopodobnie nowy firmware, bo na starym była kaszana. Nie mogę też powiedzieć, by to była jakaś wielka wypalarka, przynajmniej w modelu 27''. Trudno mi powiedzieć, czy brałbym ten monitor jeszcze raz. Możliwe, że dopłaciłbym teraz do jeszcze droższego, ale nadal 1440p i 144 Hz, bo nie oszukujmy się, jak ktoś raz zasmakował w wysokiej częstotliwości odświeżania to raczej będzie miał duże problemy z powrotem na 60 Hz, nawet w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największymi zaletami CGH70 jest 1440p 144Hz i Quantum Dot - pierwsze zdziała cuda jeśli chodzi o szczegółowość i płynność obrazu, a drugie jeśli chodzi o kolory. HDR można spokojnie pominąć, podobno w tych modelach jest beznadziejne i nawet nie działa poprawnie. Wady jak wady - każdy monitor je ma. To czy nie będą nam przeszkadzać to już kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Kupię go i wtedy ewentualnie napisze jak moje wrażenia. Napewno fajnie będzie pograć w większą ilość tytułów niż tylko Path of Exile które męczę już 5 ligę. Oczywiście gra jak na darmową produkcje jest fenomenem :)

 

Edit: Dziś odbieram ok 18-19 po południu monitor w Media Markcie za 2699zł. Zobaczymy jak to się wszystko ogólnie będzie prezentowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię, bo też interesuje się tym monitorem. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie na 27" czekam, szykuje się super produkt za bardzo rozsądną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor już mam, dziś nagram unboxing, wrzucę na yt. Może ktoś będzie miał chęć obejrzeć. Po jakimś czasie opiszę swoją amatorską recenzje tego monitora, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na wrażenia z użytkowania, bo monitor też mnie interesuje. Napisz jak z jakością mateycy i pracy w idległości około 70cm, czy da się go objąć wzrokiem, czy trzeba się bardziej odsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc dalej, zamiast monitora z Gsync + 1080TI lepiej kupić tytułowego samsunga WQHD 144Hz za ok. 1350zl + 2080TI :)

To już zależy od osoby.

Ja miałem w 2013 monitor zwykły monitor 120Hz (jakąś iiyamę) i się go szybko pozbyłem bo nie mogłem znieść skoków fps i rwania.

Wolałem już grać na 60Hz vsync.

Te problemy znikają z G-Sync.

Nie przejmuję się tak ustawieniami detali bo skoki w rozsądnym przedziale (tak powyżej 80) nie są uciążliwe.

Dlatego każdy następny monitor będzie z G/Free-Sync, nie wyobrażam sobie innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od osoby.

Ja miałem w 2013 monitor zwykły monitor 120Hz (jakąś iiyamę) i się go szybko pozbyłem bo nie mogłem znieść skoków fps i rwania.

Wolałem już grać na 60Hz vsync.

Te problemy znikają z G-Sync.

Nie przejmuję się tak ustawieniami detali bo skoki w rozsądnym przedziale (tak powyżej 80) nie są uciążliwe.

Dlatego każdy następny monitor będzie z G/Free-Sync, nie wyobrażam sobie innej opcji.

pewnie ze lepiej kupic, g-sync nadaje sie tylko do tego jak kmomus skacza klatki ale to wina slabego sprzetu. 144hz i 2080ti to jest cos pieknego przy wqhd 100fps+. nic nie rwie i nic nie dropi. zamaist 500+ na g-sync lepiej zainwestowac w mocniejsze gpu czy cos innego dzieki czemu uzyskamy wiekszy fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego CGH70 w wersji 27'' i jak ludzie narzekają na czcionki w wersji 32'' to ja w tej swojej narzekać nie mogę. Nie kupuj tego jednak z myślą o HDR, bo HDR na Windows jest badziewiem i tak ma pozostać przynajmniej do nowej aktualizacji Windows 10. Ale przed ostatnią też mówili, że będzie poprawa, a jej raczej nie było. Jakość obrazu to ma naprawdę fajną, jak na sprzęt do grania oczywiście, trzeba się niestety przyzwyczaić do zakrzywienia, bo sam wolałbym płaski. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba będzie zrobić to wgrać prawdopodobnie nowy firmware, bo na starym była kaszana. Nie mogę też powiedzieć, by to była jakaś wielka wypalarka, przynajmniej w modelu 27''. Trudno mi powiedzieć, czy brałbym ten monitor jeszcze raz. Możliwe, że dopłaciłbym teraz do jeszcze droższego, ale nadal 1440p i 144 Hz, bo nie oszukujmy się, jak ktoś raz zasmakował w wysokiej częstotliwości odświeżania to raczej będzie miał duże problemy z powrotem na 60 Hz, nawet w 4K.

 

Bo na 27 calach jest to mniej widzoczne - sprawdzałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obiecałem unboxing, lecz niestety go nie będzie ponieważ w trakcie nagrywania materiału, przeszkodziła mi w tym jedna osoba i spierdzieliła mi nagranie. Jeśli chodzi o pierwsze odczucia z monitorem to tak po krótce powiem że jestem zadowolony. Zagrałem w Quakce Champions, Path of Exile. Bardzo odczuwalne jest 144hz, mega intensywne i piękne barwy.

 

Jak trochę pogram to po prostu napiszę coś obszerniej bo odpaliłem go dopiero wczoraj po południu i zbyt wiele z nim nie spędziłem.

 

Jedno jest pewnie - firmware w wersji 1019 czyli najnowszy jest dostępny tylko dla wersji 27 calowej. Da się niby i do 32 go wgrać, aczkolwiek przegrzewa się monitor i ludziska psioczą na zerowy support od Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze lepiej kupic, g-sync nadaje sie tylko do tego jak kmomus skacza klatki ale to wina slabego sprzetu. 144hz i 2080ti to jest cos pieknego przy wqhd 100fps+. nic nie rwie i nic nie dropi. zamaist 500+ na g-sync lepiej zainwestowac w mocniejsze gpu czy cos innego dzieki czemu uzyskamy wiekszy fps.

Przy 100 fps+ też masz rwanie jak ci FPS spada poniżej częstotliwości odświeżania.

Oczywiście mniej widoczne niż spadki na 60Hz monitorze, ale jednak.

Pamiętam jak jeszcze w BF3 mnie to wkurzało.

A stałe 144fps bez cięcia detali w 1440p powiedzmy w nadchodzącym BFV to raczej niespełnione marzenie nawet na 2080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 fps+ też masz rwanie jak ci FPS spada poniżej częstotliwości odświeżania.

Oczywiście mniej widoczne niż spadki na 60Hz monitorze, ale jednak.

Pamiętam jak jeszcze w BF3 mnie to wkurzało.

A stałe 144fps bez cięcia detali w 1440p powiedzmy w nadchodzącym BFV to raczej niespełnione marzenie nawet na 2080Ti.

w kazda gre jak gralem nie schodzi mi ponizej 100fps na 1080ti ew jak gdzies jest mniej np w takim asasyn to co tam ma rwac jak mi nie spada nigdy ponizej 80fps??. nie mam nigdy dropwo ze nagle spada 40fps tylko moze 10-15fps. 1080ti na ultra w 1440p leci srednio 100fps w tej rozdzielczosci w becie, na 2080ti sadze ze 120fps bedzie spokojnie do utrzymania. ale nie ma co przesadzac. 100fps jak jest bez dropow to gra sie przyjemnie. zreszta jak tylko odbiore jutro karcioszke to bede oczywiscie ja testowal w kazdej mozliwej grze ktora posiadam i ktora bede miec typu wlasnie batek V. wszystko zalezy od sprzetu bo mozna miec np szybka karte, szybkie ramy a wolny procesor przez ktory gra bedzie mocno dropic. ale wiadomo kazdy ma rozne preferencje, ja lubie szybkie matryce i duzo fps wiec to moja opinia i nie kazdemu to musi podpasowac. bynajmniej ja u siebie nigdy nie doznalem jakis dropow czy rwania klatek dlatego nie widze sensu dopalcania 500zl do g-sync jak w kazdej grze mam min 100fps. mysle ze do 4k bardzo by sie przydal i wtedy bym napewno skorzystal ale poki co gram jedynie w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, więc wstrzymam się z zakupem, bo miałem brać już MSI Optix MAG27CQ.

 

Postanowiłem, że kolejny monitor musi być na matrycy VA, ze względu na czerń, bo po 4 latach pracy z IPS-em, chcę znów monitor lepszą czernią (Eizo S1931)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Niemiaszka 27" jest już na stanie.

 

https://www.alternate.de/Samsung/C27JG52-LED-LED-Monitor/html/product/1481808?event=search

 

 

 

Odnośnie MSI MAG27CQ (Na podstawie recenzji z Marca. Ne wiem czy coś poprawili od tego czasu.)

 

Overdrive praktycznie nie istnieje.

 

W obydwu trybach zmniejszona jasność + strobowanie, poprawa ghostingu praktycznie zerowa.

 

https://3dnews.ru/966803/page-2.html

 

 

 

Testuję już tydzień MPG27CQ i muszę przyznać ( po przesiadce z ipsa ) że do ideału minimalnie brakuje.

 

Overdrive fast jest bez strobowania, radzi sobie z ghostingiem całkiem nieźle. Niestety jest on trochę zbyt agresywny i występują powidoki.

 

W praktyce wygląda to tak, że trzeba żonglować trybami. ( za pomocą skrótów klawiszowych jeszcze ujdzie )

 

Normal do zwykłego użytkowania, Fast do gier.

 

 

Nie mniej jednak nie widzę dla siebie nic ciekawszego niż 27" wqhd 144Hz VA więc będę próbował szczęścia z tym samsungiem jak pojawi się w PL. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, więc wstrzymam się z zakupem, bo miałem brać już MSI Optix MAG27CQ.

 

Postanowiłem, że kolejny monitor musi być na matrycy VA, ze względu na czerń, bo po 4 latach pracy z IPS-em, chcę znów monitor lepszą czernią (Eizo S1931)

 

Też miałem Eizo FlexScan S1931 to był świetny "kwadraciak" :thumbup: .

 

Co do Samsunga to może się okazać że CJG52 będzie lepszy od CHG70 (cena/jakość) no i że nie odziedziczy po nim ułomności (nowa matryca?) :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na Morelach mają już w ofercie 27" CJG5, ale z jakąś kosmiczną ceną 9999 PLN :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakiś błąd w systemie niemożliwe żeby na tyle go wycenili. Nawet jak doliczą podatek od nowości to wyjdzie max 1400-1450 zł ;).

 

PS. 3 posty wyżej ten sam monitor spezedają za 329€ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wycenili. U nich to normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go ktoś kupi dajcie znać co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny podoba mnie się ;)

 

Wygląda dobrze :thumbup:

 

PS> Jak nie będzie problemów z pólpixelami to sam go kupię i zrobię podmiankę z CHG70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak masz ustawione opcje w AB ? Zrobiłem od nowa UV 1785mhz/875mV, ale na gorącym GPU (maxymalna temperatura GPU, która już się nie podnosi pod obciążeniem)  Chodzi o to, że jak pisał Sideband, sterownik podnosi taktowanie GPU, gdy karta wchodzi na wyższe temperatury. Po wychłodzeniu GPU uruchomiłem Fury Cube (futerko) obciążając GPU do 90% TDP i do osiągnięcia magicznej wartości 53-54stC taktowanie wynosi 1785mhz, a powyżej 53-54stC taktowanie wskakuje na 1800mhz i trzyma się aż do 70stC - wymuszone poprzez zatrzymanie wentylatora w FC Taka metoda u mnie wydaje się najlepsza - jak na razie, bo to dopiero świeże ustawienia. Przetestowane w godzinnej rozgrywce w HFW. Po restarcie gry profil trzyma ustawienia. Może warto właśnie na gorącej karcie robić UV i taką krzywą wprowadzić jako profil  Spróbuj  
    • Też tak myślałem, a nowa burmistrz okazała się lekko 15 razy gorsza od starego układu XDD  Zresztą podobnie było z wymianą PO na PiS. Zmiana dla zmiany nie ma sensu.
    • Ty patrzysz na fora i Discordy, ja patrzę na faktyczne dane dla wcześniejszej odsłony. https://www.statista.com/statistics/1311559/final-fantasy-15-lifetime-unit-sales/ Zobacz sobie kiedy wyszła wersja PC i ile się sprzedało kopii w ciągu kilku miesięcy w porównaniu do konsol.
    • Jeśli terapia nie pomaga, to najlepiej zmienić pracę. Jestem w podobnej sytuacji - 7 lat pracy w firmie, która dała mi ogromnego kopa jeśli chodzi o rozwój, doświadczenie itd., ale presja z roku na rok jest coraz większa, stres powoli mnie zabija. Nerwica, bóle stawów, mięśni, bezsenne noce, bo komuś się w excelu kolorki i cyfry nie zgadzają Cytując Wheelera Walkera Jr. - F*** This Job (polecam utwór swoją drogą) Mam dość branży home appliance i automotive, nigdy więcej.
    • To tym bardziej rx6600 wystarczy z promocji na nowego  Ewentualnie ten rtx4060.  Procesor ryzen 7500f jest niby najtańszym na AM5 w tej chwili, ale to poziom w okolicach ryzena 5800x3d na AM4, więc wystarczy na długo i jest przerostem formy na treścią do starszych tytułów w 60fps (lepszy od starych i9 10900k) Jeśli planujesz kiedyś ulepszać komputer o nowy procesor, zamiast kupować nowego, to jak najbardziej AM5 jest na miejscu. Tak to wystarczy Ci ryzen 5600 z b550m lub ryzen 5500 z A520m / b450m i 16 gb ramu ddr4, który jest tani jak barszcz w promocji ~150 zł lub nawet i3 12100f, ale już nie będę mieszał w głowie mocnym 4 rdzeniowcem   Sam czekam ze zmianą komputera na Half Life 3 lub grę Kojimy, ale jeśli będą pierwsze na konsoli to ją kupię. Tak to jest jeszcze wiele mniej wymagających gier wartych uwagi. Hollow Knight:Silksong pójdzie nawet na switchu, a jest bardziej wyczekiwana przeze mnie, niż porty z PS5...  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...