Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Minciu

WQHD 27" 144Hz VA - 1350zl ?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z krzywizną monitora, idzie się szybko przyzwyczaić, czy jednak cały czas się zwraca uwagę na takie zagięcie i odnosi odwrotny skutek do zamierzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym to pasuje innym przeszkadza. Ja osobiście wolałbym prosty ekran no ale co zrobić uprali się żeby wyginać Samsungowe VA bo poprawiają wytracanie szczegółowości obrazu i innych dla graczy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z krzywizną monitora, idzie się szybko przyzwyczaić, czy jednak cały czas się zwraca uwagę na takie zagięcie i odnosi odwrotny skutek do zamierzonego?

W pracy siedzę po 8h przed prostymi monitorami. W domu mam wygiętego UltraWide. Nie mam najmniejszych problemów z przesiadkami prosty/gięty.

 

Moim zdaniem krzywizna absolutnie nie przeszkadza w graniu. I brałbym to jako ostatni aspekt przy rozważaniu zakupu.

 

Zakrzywienie zmienia się w wadę dopiero jak oglądamy monitor od boku. Czyli np film z kolegami w 5 osób.

Albo TV w 10 osób.. Wtedy ci co są siedza z boku mają większy kąt do panelu :) Szczęśliwiec po środku ma najlepsze warunki do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach absolutnie nie zwracam na zakrzywienie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wole prosty ekran bo nie zawsze oglądam siedząc idealnie na wprost czasem też mam znajomych którym robię prezentacje i niestety to komplikuje sprawę. Sama wklęsłość ekranu też jest dla mnie dziwna no nie mogę się do tego przekonać ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem. Solowe posiadowki przed PC to żaden problem.

 

Ale więcej osób przed ekranem robi już spore wyzwanie. Krzywe ekrany od boku wyglądają bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że fajny monitor się szykuje, chyba najwyższy czas też zrobić przejście na QHD a 144hz będą truskawką na torcie :D

 

@Azgan a Ty gdzieś pisałeś co Ci nie odpowiada w tym CHG70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan a Ty gdzieś pisałeś co Ci nie odpowiada w tym CHG70?

 

Pewnie i to nawet w kilku tematach + komentarzach pod testami na PCLabie

 

w skrócie:

 

- półpixele

- migotanie męczace oczy

- dominacja czerwieni (np. piasek na pustyni zamiast być żółciutko piaskowy to wpada w czerwień), zimny odcień zieleni który praktycznie wpada w niebieski

- chmurki (podświetlanie)

- podstawa zajmująca sporo miejsca na blacie

- taki sobie HDR (wyblakłe kolory)

- mało przydatne lokalne wygaszanie (mała ilość stref)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;) Sporo tego jak widzę. Czyli trzeba poczekać na testy na tft, pcmonitors oraz ewentualnie rtings i recenzje userów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko cena lekko zawyzona względem Amazona, bez sensu bo chyba lepiej z amazona kupić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unnoxing i recenzja c27jg50 dostepnego w komputroniku za 1500

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tylko czy nie jest okrojony z czegoś względem C27JG52 ?

 

Brak freesync wink.gif

Mnie zastanawia czy 50/52 posiadają lepszy kontrast i czerń.

Edit:

Obydwa nie mają freesync, pomyliłem inny samsungowy "bajer" z freesync wink.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba gsync będzie zbędny na 2560x1440/144Hz przy gpu 1080Ti/2080 hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unnoxing i recenzja c27jg50 dostepnego w komputroniku za 1500

 

 

W trybie faster brak stroboskopu. Fajnie. Ciekawe czy na fastes będzie stroboskop. Ogólnie mogliby dać ludziom ręcznie ustawiać stroboskop i wzmocnienie OD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bliżej niż dalej :cool:

 

Kwestia tylko czy nie jest okrojony z czegoś względem C27JG52 ?

 

https://www.komputronik.pl/product/547233/samsung-c27jg50qqux.html

Na stronie Samsunga, jedyną różnicę jaką znalazłem to model 52 jest opisany jako

 

27" WQHD Curved Gaming Monitor with 144hz refresh rate

 

a model 50

 

27" WQHD Curved Monitor with 144Hz Refresh Rate

 

Na Cenowarce podają jeszcze, że model 52 ma mechaniczne przyciski i jedno z HDMI w wersji 2.0, wersja 50, ma oba w wersji 1.4. Strona Samsunga podaje, że oba monitory mają wszystkie w wersji 1.4 :hmm:

 

 

https://pcmonitors.info/samsung/samsung-c27jg52-and-c32jg52-curved-144hz-wqhd-models/

 

Wygląda na to, że model 52 ma bogatsze menu monitora (OSD) i specjalne opcje dla graczy :hmm:

 

 

Tutaj jest też przydatne porównanie modeli Samsunga 27" ( C27GH70 / C27JG50 / C27JG52 )

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b8756b2c3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba gsync będzie zbędny na 2560x1440/144Hz przy gpu 1080Ti/2080 hmm ?

 

Na żadnej z tych kart nie utrzymasz 144fps bez mocnego cięcia detali w nowych grach, więc odpowiedzieć już sobie sam możesz ;) Rwanie klatek jest widoczne w każdym spektrum odświeżania, z tą różnicą że im jest ono wyższe tym rwanie mniej widoczne, w G-Sync masz system pływającego odświeżania w zależności od ilości fps, do tego pełna synchronizacja monitora z kartą dzięki czemu to karta decyduje kiedy monitor ma się odświeżyć. G-Sync ma sporo zalet, ale posiada i wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba gsync będzie zbędny na 2560x1440/144Hz przy gpu 1080Ti/2080 hmm ?

 

Zbędny bajer przy 144Hz na każdej z tych kart zagrasz i tak spokojnie powyżej 60 k/s w Ultra a jak będziesz chciał więcej klateczek to zjedziesz np. z cieniami na wysokie albo z agresywnym wygładzaniem. G-Sync wywindował by cenę tego monitora w kosmos i przestałby to być atrakcyjny zakup dla każdego. Bardziej będzie mi brakować Quantum Dot i 10bit (8 + FRC) ;)

 

Unnoxing i recenzja c27jg50 dostepnego w komputroniku za 1500

 

 

Wygląda elegancko jest ładniejszy nawet od CHG70 przez te wąskie ramki po bokach :thumbup:

 

Już bliżej niż dalej :cool:

 

Warto poczekać może być fajny monitorek w przystępnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie martwi to słabe pokrycie Adobe RGB 68% - czasami jakieś zdjęcia obrabiam :(

Ale generalnie za tą cenę wszystkiego mieć nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu to rzeczywiście bez szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 32" monitorek też elegancko wygląda, chociaż bardziej interesuje mnie ta wersja 27" (większe zagęszczenie pixeli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodz gdzie indziej podają już że ma 77% adobe. Trzeba poczekać na porządny test.

 

Tutaj wersja 32" Wygląda dostojnie :P i całkiem ładne kolorki

 

Wygląda zaskakująco doborze nie spodziewałem się klasy Premium w tym przedziale cenowym :thumbup: Czekam na więcej testów i opinii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widać że dali te same matryce czyli ten nowy model to będzie zubożona wersja CHG70 na 95% odziedziczy te same przypadłości co droższy model. Wycieli z CHG70 to co najlepsze i zostawili sam bazowy panel sprzedając go za mniej w tej sytuacji wolałbym już dołożyć do lepszych kolorów, QD i 10 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...