Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krisol

Głośność HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Z racji tego, że gry zajmują teraz coraz więcej miejsca(Shadow of War - 95 GB) postanowiłem kupić 1TB HDD zamiast 500 GB SSD. Teraz pojawia się problem, mój poprzedni dysk Samsung HD502 500 GB był cichszy od nowego WD Blue EZEX i nie chodzi mi tutaj o dźwięk obracającego się talerza, tylko o "klikanie" przy odczycie i zapisie, coś w tym stylu tylko rzadziej i bardziej losowo:

Czy jest to norma w przypadku nowych dysków twardych czy tez może Toshiba P300 lub Seagate Compute ST1000DM010 nie wytwarzają takich dźwięków? Może po prostu mam wadliwy egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem HD502HJ na P300 (dźwięk kręcących talerzy w samsungu po 23tyś godzin zrobił się dziwnie głośny w dodatku jakby było coś nie tak z wyważeniem) i nie zauważyłem aby P300 chodziła od niego głośniej, niestety nie mam porównania z WD Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze czas na oddanie, tylko właśnie nie wiem czy zamienić na innego WD Blue czy raczej na P300 lub tego Seagate bo jednak WD jest sporo szybszy.

http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2012-vs-Toshiba-P300-1TB/1779vs3589

http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2012-vs-Seagate-Barracuda-1TB-2016/1779vs3896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne nienaturalne dźwięki ,mój Toshiba p300 nie wydaje takich dźwięków ale za to słyszę często jak parkuje głowica i buczał,wpadał w rezonans z obudową i byłem zmuszony powiesić go na gumie ,wcześniejszy seagate 500 GB w ogóle był niesłyszalny ale był też wolniejszy , ja bym brał Barracude ,nie kupił był drugi raz p300 ,ani WD bo mi kiedys padł hdd od nich i nie mam zaufania do tej firmy, a z seagate nie miałem nigdy żadnych problemów, nawet stary 10 letni dysk dalej jest sprawny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkowanie głowicy można wyłączyć w programie Crystal Disk Info -> Funkcje -> Funkcje zaawansowane -> Sterowanie funkcjami AAM/APM -> APM wyłącz albo FEh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Z racji tego, że gry zajmują teraz coraz więcej miejsca(Shadow of War - 95 GB) postanowiłem kupić 1TB HDD zamiast 500 GB SSD. Teraz pojawia się problem, mój poprzedni dysk Samsung HD502 500 GB był cichszy od nowego WD Blue EZEX i nie chodzi mi tutaj o dźwięk obracającego się talerza, tylko o "klikanie" przy odczycie i zapisie, coś w tym stylu tylko rzadziej i bardziej losowo:

Czy jest to norma w przypadku nowych dysków twardych czy tez może Toshiba P300 lub Seagate Compute ST1000DM010 nie wytwarzają takich dźwięków? Może po prostu mam wadliwy egzemplarz?

 

Trafiłeś na wadliwy egzemplarz. Ja mam 2 Ezexy (jeden w sygnaturce), drugi w zapasowym Pc, i żaden nie wydaje takich dźwięków. Mój ma 10 000h godzin dotąd przepracowanych i nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem. Co więcej jak przesiadłem się z paroletniego Wd blue 500gb (chyba to był aakx), na obecnego Ezex, stwierdzam, że nowsze dyski są cichsze. ;)

 

Miałem też styczność z paroma P300, i w nich również czegoś takiego nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz ogólną głośność, P300 rzeczywiście są cichsze od WD EZEX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz ogólną głośność, P300 rzeczywiście są cichsze od WD EZEX?

 

Wręcz bym powiedział, że głośność jest identyczna w obydwu modelach. W realu - oba praktycznie niesłyszalne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskami HDD niestety to jest loteria. Swojego WD Blue EZEX 1TB musiałem połozyć na gąbce bo razem z nim wibrowała cała buda a Toshiba P300 2TB siedzi sobie cichutko w sankach. Producenci ostro tną koszty i np w WD blue górna osłona z blaszki jest tak cienka że robi za membrane jak w głośniczku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ten oddać i zamówić kolejnego WD Blue? Nie ukrywam, że wolałbym mieć jego niż P300 i Seagate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ten oddać i zamówić kolejnego WD Blue? Nie ukrywam, że wolałbym mieć jego niż P300 i Seagate'a.

 

Ja bym tak zrobił. Te dźwięki nie są normą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z roboty po 21:00 to nagram swój i wrzucę ci dla porównania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie, nagrywałem go przy otwartej obudowie, gdzieś 5 cm od miejsca gdzie wpina się kable SATA, możesz odpalić defragmentację albo kopiowanie plików. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informację odnośnie metodologi. ;) Wrzucę Ci wieczorem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie skrobie bydle:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak na WD Blue czy normalnie jak na HDD w ogóle? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa EZEX-y, zwykle nie słyszę w nich pracy głowicy, chroboczą tylko, jak każdy dysk, przy bardzo intensywnym zapisie.

To twoje nagranie też sugeruje, że to zwykłe chrobotanie głowicy przy intensywnej pracy... Pytanie tylko jak często, w jakich momentach występuje to u ciebie. Przy samym odczycie i przy niezbyt intensywnym zapisie nie powinno.

 

Ludzie narzekają i na EZEX-y i na P300, kwestia szczęścia?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krisol - https://clyp.it/fihvqz3v

 

Zaznaczenie - Dysk w trakcie defragmentacji. Nie słychać prawie wcale, a mikrofon wyłapuje np. moje klikanie (0,5 metra), lub zegar (6-8metrów dalej). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście cicho chodzi, w takim razie oddaję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Te liczby są teraz inne. II próg jest od 120k, a stawki procentowe też się zmieniły, ale nie wiem na jakie, bo wypisałem się z tego systemu.
    • Biogaz raczej się nie zepnie tutaj. Weźmy przykład z Warszawy: Warszawa ma 2 elektrociepłownie (+ 2 ciepłownie odpalane tylko w zimę przy mrozach jak 2 głównie nie wyrabiają). Oczywiście prąd też Warszawa dobiera z ogólnopolskiej sieci, bo tego z EC by nie starczyło. Żerań i Siekierki mają łącznie 4 GW mocy cieplnej i 1,4 GW elektrycznej. Na Żeraniu jest nowy blok gazowy ok 325 MW mocy cieplnej i prawie 500 MW elektrycznej, czyli 8,1% ciepła i 36% prądu. Znalazłem artykuł, że ma spalać 500 do 620 mln m3 gazu ziemnego rocznie. Według tabelki z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Biogaz najlepszą wydajność daje kukurydza powiedzmy, że do 10 tyś m3 z hektara. Doliczmy jeszcze, że biogaz to max 75% metanu, więc załóżmy, że zamiast 500 gazu ziemnego trzeba by dać 670 mln m3 biogazu, czyli produkcję. Czyli przy samych optymalnych założeniach co do plonów i wydajności na jeden blok gazowy trzeba poświęcić 670 km2 (67 tyś ha) upraw na dobrych ziemiach na których wyroście kukurydza. Cała Warszawa ma administracyjnie 517 km2
    • https://twitter.com/visegrad24/status/1773412436940374315?t=q26K_I2J9wDl3I5LRHiSrQ&s=19  
    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. Oczywiście obniżając napięcie dużego OC nie uzyskamy ale wymierne korzyści są na innych polach. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...