Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bubi888

boot USB win7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam drobny problem z laptopem mojej koleżanki. Ma ona od samego początku windowsa 8, ale niestety widzę, że ten system został na siłę wpakowany, a te podzespoły, które są w nim nie wystarczają na płynne korzystanie z systemu (jakiś informatyk wgrywał i reinstalował cały czas win8). Ja postanowiłem wgrać windows 7. Podczas startu laptopa nie widzi on pendrive z windowsem 7, ale za to gdy wgrałem na ten sam pendrive windows 10 to widział, więc na pewno wina nie leży po stronie pendrive. Próbowałem także wgrać 2 różne instalki z windowsem 7 i nadal bez zmian. Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Poniżej 2 zdjęcia z boot menager i samego biosa. Laptop ma już kilka lat i od samego początku na windowsie 8 kiepsko chodził

 

https://imgur.com/a/4ULzoQ6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendriva nagrywałeś rufusem?

Wyłączyłeś Secure boot w biosie?

Tryb Legacy/CSM jest aktywny w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem koleżanka udostępni mi laptopa bo robimy to na odległość.

 

Pendrive zawsze i każda wersja windowsa była nagrywana ultraiso i nigdy u nikogo nie było problemu aby pendrive włączył się podczas startu kompa, tutaj bios w ogóle nie widzi pendrive.

Co do secure boot to wieczorem zobaczę czy ta opcja jest wyłączona (aczkolwiek nic nie było zmieniane gdy odpalałem win10, a win7)

 

Tryb Legacy był włączony bo jeżeli dobrze pamiętam zmieniało się go w BOOT MODE [uEFI] i była możliwość wybrania Legacy i chyba ją zmieniłem właśnie na taką. Jeszcze jest opcja z DVD ale chciałem spróbować za wszelką cenę z pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

W niektórych laptopach, zwłaszcza w tych w których był preinsalowany Windows 8/8.1/10, CSM jest usunięty a Secrure Boot jest wł. i zablokowany. Jeśli w UEFI nie ma opcji od Secrue Boot i CSM no to masz właśnie jeden z tych modeli Winde 7 nie da się zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że trochę pogrzebaliśmy i udało się odpalić windowsa 7 z pendrive ale niestety podczas wyboru partycji wszystkie są zastrzeżone i nie ma możliwości instalacji na żadnej z nich systemu. Stąd mam następujące pytanie, czy po prostu trzeba zdemontować ten dysk i kupić nowy, nawet zewnętrzny i po prostu na nim zainstalować ten system czy jednak jest możliwość na zastrzeżonych partycjach zainstalować system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, musisz usunąć wszystkie od razu, czyli użyć polecenie clean, i potem przekonwertować dysk na mbr, bo masz typ tablicy partycji gpt - czyli naciskasz shift + f10 na początku instalatora, i wpisujesz

 

diskpart

 

list disk

select disk 0

clean

convert mbr

 

dalej możesz wyjść przez exit, wyłączyć wiersz polecenia i utworzyć partycje w instalatorze, itd - 7 chyba? nie tworzy zstrzeżonych, tzn w 7 nie ma np partycji recovery, recovery to w 7 folder na c, itd - ale uwaga - jeśli tak zrobisz 7 utworzy małą partycję system na bootloader, dodatkowo na tej partycji jest bitlocker (w wersji pro) - jesli nie chcesz tej małej partycji musisz utworzyc partycję na system już w diskpart, po convert mbr wpisz

 

create partition primary size=xxxx

 

size = rozmiar, wpisuje się w mb, przelicza 1gb=1024mb (czyli dla np 100gb wpisz 102400)

 

potem wpisz

 

format quick

 

i jak skończy formatować wpisz

 

active

 

potem wpisz exit, i masz już gotową partycję na 7, zainstaluj, 7 umieści bootloadera na tej partycji, czyli c będzie partycją system i tzw rozruchową, tzn z systemem; resztę partycji utworzysz potem już z systemu; na mbr można utworzyć tylko 4 partycje, tak że bez tej małej system jest większa swoboda

 

jeszcze uwaga do postów- zalecanie wyłączania secure boot bez znaczenia - secure boot działa tylko w trybie uefi, więc dla csm\legacy i tak nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc, udało się zainstalować windows 7 ale pojawił się problem, który wydawałoby się łatwo rozwiązać, a niestety męczę się bardzo. Po zainstalowaniu systemu próbuję odpalić wifi, a się nie da, nie ma przycisku fizycznego, żadna komenda klawiszowa nie działa, w panelu sterowania nie widać żadnej karty sieciowej poza jedną, menażer urządzeń też nic nie wykrywa, a na win 8 laptop normalnie korzystał z wifi.

 

https://imgur.com/a/z3JOSmH

 

Bardzo proszę o pomoc, bo dziewczyna została bez internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc, udało się zainstalować windows 7 ale pojawił się problem, który wydawałoby się łatwo rozwiązać, a niestety męczę się bardzo. Po zainstalowaniu systemu próbuję odpalić wifi, a się nie da, nie ma przycisku fizycznego, żadna komenda klawiszowa nie działa, w panelu sterowania nie widać żadnej karty sieciowej poza jedną, menażer urządzeń też nic nie wykrywa, a na win 8 laptop normalnie korzystał z wifi.

 

https://imgur.com/a/z3JOSmH

 

Bardzo proszę o pomoc, bo dziewczyna została bez internetu

 

zanim wgrales 7 trzeba bylo pomyslec i poszukac czy sa wszytskie sterowniki

 

Co to za laptop

 

8 wcale nie jest taka zla jak sie umie ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie nie zainstalowałeś jakiegoś dedykowanego softu od producenta lapka ,który kontroluje wi-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie może włącza się w uefi; jeśli jest karta powinna być widoczna w menedżerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIAŁA, ale chyba znalazłem główny problem tak słabej wydajności laptopa i chciałbym poczytać sugestie. Laptop to lenovo g585 z AMD e2-1800 APU, 4gb ramu. Po zainstalowaniu programu Core Temp zobaczylem, że laptop w stanie spoczynku a dokładnie kiedy nie ma żadnej aplikacji ma już 80*C, wystarczyło odpalić facebook, youtube i mieliśmy temperature na poziomie 90 utrzymującą się, a w ciągu tego 5 minutowego testu maksymalna temperatura dochodziła do 98*C i aż strach myśleć jak mocno by podskoczyła i ewentualnie czy by to się nie skończyło spaleniem procesora, jeżeli chodzi o zużycie ramu 1,5gb na 4.

 

Moje rozwiązania to:

 

1. Nie mogłem rozebrać tego laptopa, wykręciłem kiedyś śrubki i nie mogłem dostać się do chłodzenia ale w gruncie rzeczy to co widziałem tam to nie był on jakoś zakurzony, więc ewentualnie wchodzi w grę wymiana pasty termoprzewodzącej

 

2. Druga opcja to też zastosowanie podkładki, ale koszt takiej lepszej wynosi z 100 zł i też nie zbije temperatury do wartości 60, bo dla mnie procesor może się grzać jak naprawdę mam otwarte 15 stron lub aplikacji nawet stosunkowo mało wymagających, a nie sytuacje stresową ma przy samym fejsie i youtube, więc też nie wiem czy zbicie nawet 10 stopni to coś daje kiedy procesor działa właściwie w przedziale 80%-100% mocy.

 

3. Wymiana procesora, chyba najdroższa opcja ale też płyta główna w laptopie ograniczy możliwość zastosowania nawet procesora o 4 rdzeniach albo o 2 ale o wyższym taktowaniu

 

Co robić i czy po prostu nie zasugerować koleżance aby pomyślała nad nowym laptopem, chociaż trochę ją rozumiem, bo laptop służy jej jedynie do fejsa, youtube i worda, a aktualnie sprzęt działa tak, że przy stosunkowo szybkim necie strona youtube ładuje się jakiś czas, a przeglądanie fejsa "szarpie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...