Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michal475

Komputer do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Od niedawna zacząłem się zastanawiać nad kupnem komputera, który posłuży mi do gier w rozdzielczości 4K no i najlepiej 60 FPS'ach na ustawieniach najwyższych. Jeżeli chodzi o gry no to np. wiedźmin 3, GTA V, fallout 4, dishonored, batman itp. itd. Złożyłem sobie nawet zestaw komputerowy na morele.net, bo lubię tą stronę i ufam jej, a moje dotychczasowe zakupy na niej nie zawiodły mnie. Oto on:

 

Procesor i7 8700K

Płyta główna Gigabyte Z370 AORUS Gaming 5

Karta Graficzna Asus GeForce GTX 1080 TI TURBO 11GB GDDR5X (352 bit)

Obudowa be quiet! DARK BASE 900 (BG010)

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock PRO 3 (BK019)

Pamięć HyperX Predator DDR4 2x8GB 3000MHz CL15

Zasilacz be quiet! Dark Power Pro P11 1000W

Dysk SSD Corsair MP500 120GB M.2 PCIe NVMe

Dysk SSD Samsung 960 Pro 1TB M.2 PCIe

+

Monitor AOC U2879VF

 

Na chwile obecną czyli 14.09 cały zestaw kosztuje 13067 zł. Jednak chcę uwzględnić jeszcze jedną rzecz, a mianowicie w przyszłości, czyli mniej więcej za rok mam zamiar dokupić sobie drugą 1080 ti. więc będzie to koszt powyżej 16 tys. ale o pieniądzach nie rozmawiam. I teraz pytanie: czy taki zestaw komputerowy da radę? Albo jeżeli da to czy można w nim coś zmienić, coś co np. nie będzie działać albo czy coś jest zbędne, a można to wymienić na coś innego, np. ten dysk od samsunga kosztuje 2,5K i nie wiem czy nie znalazłbym sobie tańszego i czy w ogóle mi ten dysk jest potrzebny, mam na myśli jego moc. Ten dysk 120 GB jest tylko na system a ten od samsunga planuje włożyć na gry. No i dysk ma być 1TB, nie mniej. Może mógłby mi ktoś polecić jeszcze jakiś dobry mostek jakbym chciał te GTX'y połączyć?

 

Z góry dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej 1080ti (nawet w sli lipa bo wiekszośc gier nie idzie z sli ładnie) i to nie zapeni Ci stabilnych 60 fps. Poczekaj na testy 2080ti i po nich dopiero można będzie stwierdzić czy karta nadaje się do 4k czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej 1080ti (nawet w sli lipa bo wiekszośc gier nie idzie z sli ładnie) i to nie zapeni Ci stabilnych 60 fps. Poczekaj na testy 2080ti i po nich dopiero można będzie stwierdzić czy karta nadaje się do 4k czy nie.

A jak okaże że RTX'y nadają się do 4K, to opłaca się łączyć je w SLI? Czy w ogóle ,,olać'' sprawę SLI tak, jak pisałeś, bo większość gier nie obsługuje? Aha no i jest jakaś lista w internecie, gdzie są napisane gry, które nie obsługują albo obsługują SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX'y już nie wspierają SLI, tylko NvLink czy jaoś tak (podobna zasada). Ogólnie to olać tą kwestię. Jakieś 90% gier co wyszło i wyjdzie będzie ujowo zoptymalizowane pod łączone karty więc lepiej kup jedna. Czekaj na testy bodajże 19 mają być i wtedy będzie można zobaczyć czy 2080ti da tadę w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...