Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xtn

1000zl za i5-8400

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sir.walazz

Ale kogo interesuje co jest na amazonie, nas interesuje to co jest w Polsce :E

Nie bedzie nam amazon....... A pamietasz ze jestesmy w ue i rynek jest wspolny?

 

Boszze.... nie dość że chcą za darmo procesory to jeszcze narodowcy nie uznający UE....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że mogą się zacząć protesty albo bojkot sklepów. Wyraźnie pamiętam jak na pepperze albo na wykopie powstał plan ignorowania Biedronki albo Lidla, bo ostatnie promki na napoje gazowane były słabe. Udowadniano, powołując się na wiele linków oraz skanów paragonów, że trzy miesiące wcześniej ceny były o co najmniej 20 groszy na butelce niższe.

 

Nie doszedł bojkot do skutku, bo przecenili banany i rozeszło się to po kościach. Ale tutaj - nie wiem jak będzie. Pomyślę nad rzuceniem im pomysłu typu Tydzień Bez Procesora czy tez Wszyscy Mamy Takie Same Sockety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium G5500 3.8GHz w owocowym.net za 455 zł, paranoja :E

 

Edit. A G5600 za 502 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Jak na razie ceny Ryży 5 2600 nie poleciały w górę co dziwne.

 

Ci mocno polecieli :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: takkk tym razem mogę przyznać że jednak niektóre firmy są januszowe jak to mawiają. Rozumiem 6-7 stów. Ale 1k? :E

https://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-8100-coffee-lake-box-wawa-i7195088547.html

 

Ale ci co mają i3 8100 powinni się cieszyć. Sprzedają swojego za 650 i kupują noweg Ryzena 5 1600 za tyle samo :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli ktoś ma padnięty procek, albo musi koniecznie wymienić, to lepiej niech szybko decyduje się na ryzena. Skoro ten cyrk ma trwać do końca roku, a pewnie i dłużej, to może być tylko coraz gorzej, nie lepiej. Na cenie amd też się to odbije w coraz większym stopniu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli ktoś ma padnięty procek, albo musi koniecznie wymienić, to lepiej niech szybko decyduje się na ryzena. Skoro ten cyrk ma trwać do końca roku, a pewnie i dłużej, to może być tylko coraz gorzej, nie lepiej. Na cenie amd też się to odbije w coraz większym stopniu niestety.

 

obstawiam ze AMD jest bardziej dla klienta niz intel i nie poleci w gore z cenami jak 'niebieska wredota '

intel dyma ludzi od lat a sory ludzie daja sie dymac :D

 

+++

Intel Pentium G5500 3.8GHz w owocowym.net za 455 zł, paranoja :E

 

Edit. A G5600 za 502 pln.

 

 

w koncu to prawie i3 a skoro i3 8100 w gore to ten tez musi

jakas norme byc musi

hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

obstawiam ze AMD jest bardziej dla klienta niz intel i nie poleci w gore z cenami jak 'niebieska wredota '

intel dyma ludzi od lat a sory ludzie daja sie dymac :D

To nie intel ustala ceny końcowe. Tak jak i AMD nie ustala. Także nie gadaj o dymaniu............... dali ciała z lukami i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy premiera serii 9xxx?

\

 

Pytasz z ciekawosci cZz chcesz to kupic / :D

JESLI OPCJA 2 TO NIGDY NIE BEDZIE DOBRZE NA TYM SWIECIE :E :E

-

To nie intel ustala ceny końcowe. Tak jak i AMD nie ustala. Także nie gadaj o dymaniu............... dali ciała z lukami i nic więcej.

 

 

NO TAK :E :E

NIC

WIECEJ

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

300zł to 70 euro. 70 euro to minimalna dniówka na zachodzie w byle jakiej pracy do której da się wytresować nawet małpę. Dużo? Nie. Problemem nie są żadne ceny tylko nasze zarobki. Jakby i5 8400 zdrożał z 720 na 820 to nie było by tego tematu w ogóle :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Przy najniższej minimalnej płacy (tej nowej której jeszcze nie ma 2220 brutto, 1613netto na miesiąc) to zwyżka ceny powoduje że procesor nie jest droższy o 1 dzień pracy na minimalce tak jak na zachodzie, tylko o 4 dni pracy (1613zl/22 dni pracy = 73PLN, 300/73 = 4,1 dnia ). Doliczając porównywalne koszta życia w PL jak i na zachodznie (u nas jest bardzo drogo) siła nabywcza pieniądza jest 4-8x mniejsza. Poza tym pensja jest obłożona ogromymi daninami na skarb państwa (żeby wypłacić płacę brutto 2220 pracodawca musi wyciągnąć 2670 PLN !!!!) i sam VAT na procesor jest wysoki bo 23%. W bogatych Niemczech VAT = 19% czyli wszystko jest o 4% tańsze. 4% z 1000PLN = 40PLN. Czyli VATu w procku za 1000PLN jest aż 230PLN!!!

 

Pisowskie państwo obiecało zdjąć 1% VAT ale nie zrobiło tego. Teraz jest bardziej możliwa raczej podwyżka podatków (w zasadzie są podwyższane) bo wydatki na kiełbę wyborczą są rekordowe. Wydają na lewo i prawo. A później paliwo droższe żeby dowieźć procesor, złotówka tańsza to i procesor droższy (polityka ekonomiczna na miarę greckich aspiracji), podatki i VAT droższe, praca pracowników droższa, wychodzi dużo.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XcQdJyo1B-8

x9SL4hP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i5 8400 za 700zł. Chciałem kupić później ale stwierdziłem teraz albo nigdy. Ubolewam że kupiłem ramy 2400MHz od Goodrama bo 2666MHz nie było dostępne, a jak było to tylko w wysokich modułach a takich nie mogę zamontować przez chłodzenie.

 

Przyznam że dość świetny procesor, dobre IPC, 6 rdzeni i wydajność. 10 lat czekałem chyba na to, zawsze siedziałem na C2Q i C2D ale jakoś temat kupna nowej platformy był daleko z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pisowskie państwo obiecało zdjąć 1% VAT ale nie zrobiło tego. Teraz jest bardziej możliwa raczej podwyżka podatków (w zasadzie są podwyższane) bo wydatki na kiełbę wyborczą są rekordowe. Wydają na lewo i prawo. A później paliwo droższe żeby dowieźć procesor, złotówka tańsza to i procesor droższy (polityka ekonomiczna na miarę greckich aspiracji), podatki i VAT droższe, praca pracowników droższa, wychodzi dużo.

 

 

Najlepsze jak cena na świecie za baryłkę leciała na łeb na szyje w dół to u nas urosła :) Mało kto jest tego świadomy bo przecież cena jest w miarę stabilna, a tutaj za kulisami odchodziły miliardowe przekręty. Kościół ziemię kupuje na potęgę za bezcen (pewnie nie pisana umowa za wygrane wybory). Większość ludzi tego również nie wie, ale ziemie oddane kościołowi należą do Watykanu, taki ten PIS patriotyczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i5 8400 za 700zł. Chciałem kupić później ale stwierdziłem teraz albo nigdy. Ubolewam że kupiłem ramy 2400MHz od Goodrama bo 2666MHz nie było dostępne, a jak było to tylko w wysokich modułach a takich nie mogę zamontować przez chłodzenie.

 

Przyznam że dość świetny procesor, dobre IPC, 6 rdzeni i wydajność. 10 lat czekałem chyba na to, zawsze siedziałem na C2Q i C2D ale jakoś temat kupna nowej platformy był daleko z tyłu.

Te pamięci 2400MHz powinny spokojnie dać się ustawić na 2666MHz.

Kwestia kilku kliknięć w BIOS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra cena za tego proca!

 

Jakbym teraz składał kompa i szedł po kosztach, to to jest absolutny must have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł to 70 euro. 70 euro to minimalna dniówka na zachodzie w byle jakiej pracy do której da się wytresować nawet małpę. Dużo? Nie. Problemem nie są żadne ceny tylko nasze zarobki. Jakby i5 8400 zdrożał z 720 na 820 to nie było by tego tematu w ogóle :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Przy najniższej minimalnej płacy (tej nowej której jeszcze nie ma 2220 brutto, 1613netto na miesiąc) to zwyżka ceny powoduje że procesor nie jest droższy o 1 dzień pracy na minimalce tak jak na zachodzie, tylko o 4 dni pracy (1613zl/22 dni pracy = 73PLN, 300/73 = 4,1 dnia ). Doliczając porównywalne koszta życia w PL jak i na zachodznie (u nas jest bardzo drogo) siła nabywcza pieniądza jest 4-8x mniejsza. Poza tym pensja jest obłożona ogromymi daninami na skarb państwa (żeby wypłacić płacę brutto 2220 pracodawca musi wyciągnąć 2670 PLN !!!!) i sam VAT na procesor jest wysoki bo 23%. W bogatych Niemczech VAT = 19% czyli wszystko jest o 4% tańsze. 4% z 1000PLN = 40PLN. Czyli VATu w procku za 1000PLN jest aż 230PLN!!!

 

Pisowskie państwo obiecało zdjąć 1% VAT ale nie zrobiło tego. Teraz jest bardziej możliwa raczej podwyżka podatków (w zasadzie są podwyższane) bo wydatki na kiełbę wyborczą są rekordowe. Wydają na lewo i prawo. A później paliwo droższe żeby dowieźć procesor, złotówka tańsza to i procesor droższy (polityka ekonomiczna na miarę greckich aspiracji), podatki i VAT droższe, praca pracowników droższa, wychodzi dużo.

Wiesz taki argument to można podnieść względem wszystkiego co jest międzynarodowym produktem i na różnych rynkach kosztuje podobne pieniądze (oczywiście jakieś różnice będą chociażby ze względu na podatki, czy marżę/narzut).

Świat nie kończy się na Ameryce Północnej i Europie, w Polsce, niby tak źle z płacą, a co z rynkami wschodzącymi w Ameryce Łacińskiej, w Azji, szybko rosnące gospodarki Azji Wschodniej? Dla nich również obecnie panuje drożyzna.

To nie wina tego, że zarobki słabiutkie tylko tego, że producenci zwyczajnie podnieśli ceny - a korzystając z podwyżki każdy chce uszczknąć coś dla siebie zwalając winę na pozostałych - zarówno producenci, dystrybutorzy i sklepy ;)

Każdy z nich gra w tę samą grę tylko nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za podwyżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie podniósł cen. Wprawdzie z tego co wiem zmniejszył nieco rabaty od cen oficjalnych, ale to kwestia 3%.

 

Nikt tego nie ukrywa, że to sprzedawcy hurtowi i detaliczni podnieśli ceny. Zrobiliśmy to z dwóch powodów: aby więcej zarobić oraz aby nie wyzerować sobie szybko stanów magazynowych. Bo od strony Intela nie nadchodzą informacje o wzroście poziomu produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie podniósł cen. Wprawdzie z tego co wiem zmniejszył nieco rabaty od cen oficjalnych, ale to kwestia 3%.

 

Nikt tego nie ukrywa, że to sprzedawcy hurtowi i detaliczni podnieśli ceny. Zrobiliśmy to z dwóch powodów: aby więcej zarobić oraz aby nie wyzerować sobie szybko stanów magazynowych. Bo od strony Intela nie nadchodzą informacje o wzroście poziomu produkcji.

 

Jak tak dalej pójdzie to się zaraz okaże, że w Intelu zapomnieli też o produkcji Coffe Lake Refresh i 9. generację to sobie na materiałach marketingowych będziemy oglądać 2019 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt tego nie ukrywa, że to sprzedawcy hurtowi i detaliczni podnieśli ceny. Zrobiliśmy to z dwóch powodów: aby więcej zarobić oraz aby nie wyzerować sobie szybko stanów magazynowych. Bo od strony Intela nie nadchodzą informacje o wzroście poziomu produkcji.

 

Procesor Intel Pentium G4560 429,00 zł

 

Intel Celeron G4920 289,00 zł

 

Tego pierwszego to chyba już i tak nie klepią? Tego drugiego i tak nikt nie chce :E Po co to przetrzymywać na siłę ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560/G4600 nie klepią, a ciągle dobrze się sprzedawał, do samego końca, dopóki był. Jakieś tam zapasy tych Pentiumów jeszcze są.

 

Pentiumy Coffee i w mniejszym stopniu Celerony wymiotło zaraz na początku wzrostu cen. Dlaczego? Bo Ci którym docelowe procesory wyskoczyły poza budżet oraz pepperowcy, którzy nie mogli ścierpieć, że coś było tydzień temu tańsze o pięćdziesiąt złotych brali procesory na przeczekanie, zapewne z planami zwrotu. I czekają na nich. Dostępność Celeronów się szybko odbudowała, Pentiumów nie za bardzo.

 

Co mnie zastanawia to brak (jak na razie) wzrostu popytu na Ryzeny. Jednak mentalna dominacja Intela jest gigantyczna. A ciekawi mnie jaki jest rzeczywisty poziom niedoboru Inteli. W artykułach przewija się hasło typu "10%". Raczej jest to więcej, ciekawe o ile. Powodzi nie zapowiadali, przynajmniej jeśli chodzi o procesory. Bo jeśli sytuacja wymknie się z pod kontroli z pamięciami flash, to kto wie czy nie nadejdzie powódź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile można teraz krzyknąć za rok używane i5-7600k które sobie lata 4,7@1,2v + gigabyte z170 gaming k3?

oj chyba wezmę ryża :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adashi zapomniałem o tym patencie 14dni na zwrot + 14 na odsyłkę :E

 

Fakt, pewnie nawet nie jeden właściciel 8700K rozważą zakup celerona i czekanie na nowe 9700/9900. Tutaj zarobi, tam odeśle i coś z tego ukręci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny się chyba ustabilizowały, od tygodnia bez większych zmian :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dramat... chciałem sobie troche unowocześnić kompa.

 

GPU: GTX 960... dycha już 3 lata... zmienić... nie ma na co, bo ceny chore.

CPU: i5 4460... można by zmienić... razem z płytą itx i ramkami DDR4... ceny wszystkiego chore...

 

Najgorsze, że 3 lata temu powiedzmy zainwestowałem w kompa jakąś kwotę pieniędzy... około 1700 za CPU/GPU/MOBO... a teraz za tyle samo niekoniecznie złoże coś mocniejszego. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...