Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xtn

1000zl za i5-8400

Rekomendowane odpowiedzi

Intel jeszcze może tak zrobić że teraz podniósł ceny a jak wyjdą procki 9 gen to wróci do starych cen żeby intel sobie mógł lepiej zarobić. Tam siedzi za biurkiem wielu gości i myślą pewnie "jak by tu mogła zarobić firma?" I wymyślają głupie zagrywki kto wie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Intel jeszcze może tak zrobić że teraz podniósł ceny a jak wyjdą procki 9 gen to wróci do starych cen żeby intel sobie mógł lepiej zarobić. Tam siedzi za biurkiem wielu gości i myślą pewnie "jak by tu mogła zarobić firma?" I wymyślają głupie zagrywki kto wie :/

Chlopie. Wiekszosc roznicy w cenie wynika z roznicy dolara a nie spisku cenowego. Na pewno sklepy costam od siebie dolozyky ale 80% samej podwyzki to drozszy dolar. Mozna tworzyc teorie spiskowe ale nie wiele ma to wspolnego z rzeczywistoscia. Dolar za 3,20 to tylko wspomnienie. Teraz jest o prawie 20% drozszy.

 

Zauwazcie ze za granica tez zdrozal ten cep. Poza tym podobno sa przerwy w dostawach. Takze sklepy sa pazerne. Ok. Ale najwiekszy wplyw ma dolar i nowe dostawy zakupione w dolarach po nowym wyzszym kursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na morele i5 8400 jest po 1169 zł. a i3 8100 po 769 ,powariowali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie. Wiekszosc roznicy w cenie wynika z roznicy dolara a nie spisku cenowego. Na pewno sklepy costam od siebie dolozyky ale 80% samej podwyzki to drozszy dolar. Mozna tworzyc teorie spiskowe ale nie wiele ma to wspolnego z rzeczywistoscia. Dolar za 3,20 to tylko wspomnienie. Teraz jest o prawie 20% drozszy.

 

Zauwazcie ze za granica tez zdrozal ten cep. Poza tym podobno sa przerwy w dostawach. Takze sklepy sa pazerne. Ok. Ale najwiekszy wplyw ma dolar i nowe dostawy zakupione w dolarach po nowym wyzszym kursie.

Co ty gadasz, dolar ok. 3,7zl kosztuje od początku czerwca, a podwyżki maja miejsce w ostatnim miesiącu. Dodatkowo ceny Ryzenow stoją w miejscu. 1600 można kupić za 650zl, a na początku roku kosztował 700zl, 2600 kosztuje teraz 730zl, a po premierze kosztował 850zl. Jakoś dolar w jego przypadku nie ma znaczenia? W Europie zachodniej i5-8400kosztuje poniżej 900zl u nas dowalili 1000+. Podwyżka nie ma nic wspólnego z cena dolara, pod koniec listopada 2017 kosztował ok. 3,6zl i potem nastąpił spadek do 3,3zl ale ceny CPU Intela spadły o 10%, a teraz od dołka wzrosły o ok. 50%, jakby to była wina dolara to powinien ok kosztować ok. 5zl.

Intel leci w kulki, a dddatkowo dystrybutorzy wykorzystują sytuacje i podnoszą ceny jak to było przy kartach graficznych. Zwyczajnie znaleźli sobie nowe źródło golenia graczy.

Jedyna rada olać Intele i kupować do grania Ryzeny 1600/2600, a różnice ceny do inteli przesunąć na GPU i zamiast gtx1060 kupować gtx1070, da to o wiele większy przyrost fpsow niż kupno i5-8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem, czy nie sprzedać i7 6700k za 900zł i kupić na FV 8400... Jednak uważam, ze intel w obecnej sytuacji nie byłby w stanie utrzymać takich cen i one wynikają wyłącznie z niedoborów i podwyżek u dystrybutorów. Seria 8 już nie wróci do starych cen, tylko zostanie zastąpiona przez 9 - droższą na starcie, ale po czasie wszystko wróci do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Moze faktycznie macie racje. Efekt koparkowy na gpu sie pojawil i chyba faktycznie sztucznie na cepach to samo wywolano. Ale watpie by to same sklepy mialy tak wysokie marze. Raczej wina hurtowni i intela. A jak wieksze sklepy maja zapasy magazynowe to nie beda swietymi mikolajami i ceny up. A niech gnije ten intel dziadowski na polkach....... Nie dosc ze to g***** ma wiele luk na poziomie sprzetowym i pewnie jest tego wiecej bo oewnie wszystkiego nie odkryli to jeszcze ceny z doopy. Postaram sie sprzedac swojego i5 i przejsc na ryża 2600. Ha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny poszły do góry, ale skoro na esc i5 8400 jest za 999, na morelach za 1169, a na komputroniku za 1229 to chyba ktoś tu probuje zarobić. W każdym razie, Intel przy tym układzie cen jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz i5 8500 w xkom kosztuje tyle 4 dni temu kosztowal 8600k. 11 wrzesnia kupilem wlasnie 8600k za 1149 zl dzis jest za 1299. i7 8700 w cigu 5 dni podrozal o ponad 300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w magazynach ECHO. Krzyczysz "Intel" a od ścian odbija się i wraca "Ryzen".

 

Jeszcze trochę i może będzie bodziec na przejście z intela na ryzena :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem w kwietniu używany i7 6700 za 650zł. Teraz muszę się w końcu zmobilizować i wystawić na sprzedaż i5 6600 :D

 

Ja trzy miesiące temu kupiłem używanego i7 6700 z chłodzeniem be quiet! Pure Rock Slim za 680 zł

 

A i5 8400 to ja pamiętam poniżej 700 zł jeszcze w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzy miesiące temu kupiłem używanego i7 6700 z chłodzeniem be quiet! Pure Rock Slim za 680 zł

 

A i5 8400 to ja pamiętam poniżej 700 zł jeszcze w czerwcu

Ja gdzieś styczeń/luty za 600zl bez chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze to jest to ilu debili dzis kupilo w morelach 8400 za 1200zł gdzie w tej cenie mamy ryzena+mobo+ssd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Nie nazywaj ich debilami. To że się nie znają na cenach nie czyni ich debilami. Może też mają hajs i nie muszą szukać na porównywarkach. Wchodzą, wyciągają hajs na stół i tyle. I tak wole takich ludzi niż dziadów trujących dupę 100 osobom na raz oferując pół wartości używki.

 

BTW. mam ofertę na B360M-HD3 + i5 8400 za 1000PLN. I się zastanawiam......... na ryża 2600 wymieniać czy nie....... na moim miejscu byscie przeszli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taka potrzebę to warto ale ogólnie zmiana dla zmiany. Tez się zastanawiałem nas sprzedażą I7-6700 i kupnem Ryzen 2600 ale stwierdziłem, ze to nic mi nie da, poza grzebanina w kompie. Jednak jak ktoś teraz kupuje kompa to przy tych cenach na intela nawet nie warto spoglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze to jest to ilu debili dzis kupilo w morelach 8400 za 1200zł gdzie w tej cenie mamy ryzena+mobo+ssd :E

Musiałem sprawdzić, bo nie mogłem uwierzyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Sprawdzałem ceny ryża 5 2600 i już ceny rosną!!!! te najtansze za 715 sa dostepne na zamowienie. Czyli ryz tez sie wyprzedaje w starej cenie. Coraz czesciej ryz przekracza 8 stowek lekka reka. Jakas masakra :mad2: :mad2: :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest złodziejstwo polskich przedsiębiorców oraz intela i AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest złodziejstwo polskich przedsiębiorców oraz intela i AMD

Nikt Ci nie każe kupować :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe kupować :hmm:

Owszem nikt i nic nie zarobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

I tak większość rynku to budżetowe konstrukcje. I tak większość ludzi korzysta z porównywarek kupując prawie zawsze najtaniej. Także niekiedy jak są jakieś zwyżki cen to oburzenie. A jak taka osoba co tutaj się fafluni - sprzedaje np. samochód to walczy o każdy PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak większość rynku to budżetowe konstrukcje. I tak większość ludzi korzysta z porównywarek kupując prawie zawsze najtaniej. Także niekiedy jak są jakieś zwyżki cen to oburzenie. A jak taka osoba co tutaj się fafluni - sprzedaje np. samochód to walczy o każdy PLN ;)

Nie no lepiej przepłacać bo ktoś chce okraść graczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za czasów doczekałem, że procesor który kupiłem w kwietniu za 700 zł kosztuje we wrześniu 1000...

O i5-8500 za 1250 zł nawet szkoda gadać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...