Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xtn

1000zl za i5-8400

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny i5-8400 skoczyły do 1000zl :lol2: Intel sobie jaja robi przed premiera 9gen, ceny tego popularnego modelu skoczyły o ponad 200zl wyciągu niecałego miesiąca. Jak dzisiaj zobaczyłem te ceny to prawie padłem ze śmiechu...

 

Na Allegro I7-6700 w kup teraz kosztuje najtańszy 1159zl, a I7-7700 1350zl. Chyba wystawie na Allegro swój CPU i kupie Ryzena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYSTARCZY NIE KUPOWAC I TYLE \

Cos w tym jest trudnego ? raczej nie :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak najlepsi są ludzie co piszą ze moga dac tyle a tyle (zwykle duzo nizsza cena) i wkleja aukcje sprzed miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem w proline i7 8700 za 1400zł, teraz patrzę i cena skoczyła do 1649, gdzie i7 8700K kosztował kilka dni temu 1599zł, który teraz kosztuje 1899. Na morelach mój cep już ponad 1800zł :E

Sufit im na łeb spadł? Dlaczego tak podnoszą ceny? Gdybym zmieniał proca dzisiaj, a nie kilka dni temu, to bym z pewnością wziął Ryzena 2700X, więc intelek strzela sobie w stopę.

edit: sprawdzam ceny i widzę hit, w komputroniku i7 8700 za 2099 a 8700K za 2349. Pamiętam jak 8700k był za 1350zł w proline, a 8400 za 750zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8086 trzeba upolować w starej cenie :P

 

Ciekawe co czują teraz ludzie, którzy uważali ze 600pln za i7-6700 to za drogo i nie brali tylko czekali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8086 trzeba upolować w starej cenie :P

 

Ciekawe co czują teraz ludzie, którzy uważali ze 600pln za i7-6700 to za drogo i nie brali tylko czekali :E

8086k jest na morelach jest 120zł tańszy od 8700K :E

A co do 6700, kilka dni temu sprzedałem 6700K za równe 900zł na licytacji allegro. Nic, tylko czekać :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę konkurencyjość AMD na rynku procesorów, ten ruch nie ma sensu. Nvidia może sobie robić co chce na rynku GPU, ale tu po prostu można kupic Ryzena i tyle. Sam mam starego i5 2500k i gdybym miał zmieniać przy tych cenach, to po prostu wziąlbym ryzena 2600X pewnie.

Było mówione, że ze względu na 25% podatek narzucony przez Chiny wobec USA, ceny sprzętu komputerowego mogą pójść do góry. Możliwe jest iż Intel jest pierwszym, który podnosi cene ze względu na tą opłate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałem farta biorąc pc na początku września 1500 za i7 8700k a chciałem czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny procesorów jeszcze wrócą do norm,póki co głupie sklepy świrują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, mojego 8400 kupiłem jakieś 2 miesiące temu za 700.

Dziwna sprawa, bo przed premierami zwykle jest "czyszczenie magazynów", najczęściej w jakiejś "promocji".

Pewnie podaż spadła, a popyt się utrzymuje.

 

Ale nie narzekam. Do pudła potrzebuję jeszcze dobry dysk i pamięć, a te rzeczy idą w dół. Na święta będą zakupy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik poleciał wyżej: Intel Core i5-8400 za jedyne 1 229zł Gdzie ryzen 2600 w prolinie, gralu w jak na razie dalej po 735 zł, ciekaw jak szybko janusze i z AMD polecą.

 

Co do intela to było do przewidzenia, jakoś na początku września pojawiły się informacje ze "Problemy z dostawami procesorów Intela mogą wpłynąć na rynek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym sie podniecać, była informacja nawet na tym portalu, że intel nie nadąża z produkcją i stany magazynowe się kurczą. A że sklepy lubią dooic klientow to szybko podłapały interes i podniosły ceny dosyć znacznie, i tak sprzedają produkt który kupili po starej cenie za "nową" cene + dodatek od informacji. Szkoda tylko, że tak chętnie nie obniżają cen jak podnoszą. Zresztą podobnie jest z ropą jak surowiec idzie do góry to na stacjach od razu widać podwyżki, ale jak idze na dół to jakoś tych obniżek szybko nie widać.

 

Cóż z takiej sytuacji najwięcej zyska AMD i może i dobrze.

 

Za to jest spora szansa, że ddr4 stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chiny nałożyły podatek 25% to nie koniecznie ceny tak szybko wrócą do normy. Do nowej generacji tez pewnie będzie doliczony więc zapowiada się niezbyt kolorowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Za 9 stów oddam z wysylka swojego prawie nowego i5 8400 box z gwarą :) chętnie przejdę na ryża 5 2600 za 715PLN :) kto chętny? :P

 

No coż. Pazerność i wypadkowa kursu dolara robią swoje. Ale kupiłem w starej cenie pol roku temu ^^

 

 

Tak jak piszecie. Niech zyska AMD. Każdy pieniążek wydany na ich cepy to rozbijanie prawie monopolu. Chętnie kolejny raz zmienię platformę na AM4. Miałem już 2200G. Fajny był , i5 8400 za 720 też był spoko :E Ale Cena Czyni Cuda tak samo przy zakupie jak i sprzedaży :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umie ktoś wyjaśnić dlaczego i5 8400 na aukcji za 1200zł sprzedał się 28 razy? Czy ludzie są aż tak tępi czy to jakiś przekręt i ktoś sobie nabija te numerki żeby ludzie kupowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

A umie ktoś wyjaśnić dlaczego i5 8400 na aukcji za 1200zł sprzedał się 28 razy? Czy ludzie są aż tak tępi czy to jakiś przekręt i ktoś sobie nabija te numerki żeby ludzie kupowali?

To trik dziadowski tych sklepów. Sprzedają po ileś tam na aukcji za np. 999 a później robią 1200. Cena się zmienia, ilosc kupujacych zostaje. Allegro na to pozwala bo allegro to teraz w dooope dostało tak że aliexpress chcieli by skasowac. A człowiek ktory nie ma pojecia na co patrzy, mysli sobie "chyba sie oplaca skoro kupuja"...... poza tym to sposob na wysylanie przez allegro powiadomien do obserwujacych o zmianie ceny - taka reklama za free.

 

Ostatnio sprzedawałem jakas plyte z procesorem to dziady wziely 4% wartości......... masakryczne maja prowizje. I ci idioci mysla ze odejscie ludzi zniweluja zwiekszeniem prowizji. A to przepis na sepuku :) A teraz wyobrazcie sobie firme ktora sprzedaje procesor za 1000PLN i ma zaplacic 40PLN prowizji samej + podatki. Śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie chyba mają coś nie tak z głową żeby taką prowizję dowalić. Szkoda trochę, bo allegro dla mnie jest bardzo wygodne, a ciężko znaleźć dobrą alternatywę na sprzedaż/kupno używanych rzeczy. Ich nowy wygląd to też niewypał totalny wg mnie. W dodatku strasznie muli na starszym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprzedający 4-gen i7 mogą jeszcze mocniej poszaleć przy odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 którego kupowałem dla kumpla kosztował 3 m temu 670zł niestety nie kupiłem po się nie mógł namyśleć i poszła ostatnia sztuka. Gość miał nowądostawę ale za 760zł i wtedy zobaczyłem u niego i5 8500 za 770zł ostaniom sztukę powiem szczerze to był fart dziś ten procek siedzi u mnie a kumpel widząc co się dzieje po tygodniu wziął i7 8700 za 1060zł. Teraz to się po prostu nie opłaca kupować a ceny na 100 % spadną po premierze 9 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8086 trzeba upolować w starej cenie :P

 

Ciekawe co czują teraz ludzie, którzy uważali ze 600pln za i7-6700 to za drogo i nie brali tylko czekali :E

 

 

No ja kupiłem w kwietniu używany i7 6700 za 650zł. Teraz muszę się w końcu zmobilizować i wystawić na sprzedaż i5 6600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamietac ile faktycznie wart byl i5 /i3/i7 zeby miec odnoscnik do nowych ktore bedzie w sprzedazy a nie teraz podniesiona cena ktora nie moze byc w ten sposob patrzona wzgledem nowych i9 itd

 

a jak nie to AMD :) Intel na tym nie zbiednieje za bardzo i tak wiec co za roznica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...