Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sorvas

Pinout z370 - i5 i8600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem jakim cudem (wyjąłem procesor, zabezpieczyłem zapinką i zostawiłem), ale wygiąłem jeden z pinów w sockecie.

Nie jest istotą jak to się stało, a czy wszystko będzie ok.

Znalazłem pinout socketu z370:

https://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2017_10/Coffeelake-LGA1151-Pinout-1.jpg.ccf372f698a433e003838f7dce4f4d02.jpg

 

Wygięty pin jest to jednostka 12 od dołu, rząd drugi od lewej N39.

Mówiąc szczerze, nie wiem za co jest odpowiedzialny, ale znajduje się między pinami VSS. Jeżeli dobrze odczytuję schemat.

Tutaj zdjęcie socketu:

https://zapodaj.net/3dc7948b42d6b.jpg.html

 

Spróbuję go wyprostować, ale boję się, że przyniosę więcej szkody niż pożytku.

Czy ten pin jest istotny?

Procesor to i5 8600k, a płyta to asrock z370 extreme4.

Dzięki za odpowiedź.

Ps. Jeżeli ryzykuję uwalenie podzespołów, to wolę kupić nową płytę. Najlepiej chyba gaming k6?

 

Poszukiwałem pomocy na innym forum, ale nie uzyskałem ospowiedzi.

Spróbuję naprawić - naprostować, ale zawsze brzmi to fajnie i banalnie, lecz kiedy przychodzi co do czego... Praca na tak wielkich obiektach jest dość trudna.

Czym może grozić ułamanie tego pinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 wstaw hiperlinki bo linki nie działają

po 2 jak się boisz sam wyginać daj to np. zegarmistrzowi

po 3 koszt wymiany pinu 80zł przelutowania całości to około 170zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem. Pin wyprostuje mi serwis pod mikroskopem, o ile się uda. Pozostaje kwestia, co jeśli się nie uda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalales kompa z tym wygietym pinem? 2 tyg temu mialem to samo. Wygiete piny w sockecie uszkodzily mi ten sam procesor co twoj. Nie zauwazylem ze cos jest nie tak z pinami , dopiero jak komp nie odpalal i wyjalem procka zauwazylem ze sa pogiete. Naprostowalem piny ale jeden byl uszkodzony. Kupilem nowa plyte ale to nic nie dalo bo procek sie chyba sfajczyl. Jesli nie odpalales kompa na wygietych pinach to po prostowaniu powinno wszystko dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nie był uruchamiany. Cep pojechał na delid do Patryka. Stąd moje pytanie i obawy.

Wolę nie ryzykować spaleniem procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał k6 jeśli będziesz podkręcał. co do pinu to wątpie aby spaliło to procka, po prostu nie włączy się albo będą jakieś błędy wyskakiwać. osobiście bym wyrzucił płytę albo próbował sprzedać komuś po taniości (kiedyś tak uszkodzoną opyliłem za 100wkę) i kupił nową i uważał na piny jak na jajka (swoje np :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest VCCGT to nie powinno być tragedii pin odpowiada za dodatni biegun zasilania zintegrowanego układu graficznego, ale jako że jest tam ich całkiem sporo strata jednego nie powinna wpływać na działanie CPU, ważne tylko aby owy pin zwarcia nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...