Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotreq15

Dysk SSD do montażu w 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano :D

Aktualnie jako dysk na materiał źródłowy służy mi zwykły HDD, ale w przy obróbce w 4K czasy dostępu są zbyt długie, projekt długo się wczytuje, w czasie montażu występują zwiechy materiału. Myślałem, żeby kupić Goodram Iridium Pro 480gb na materiał poddawany obróbce. Będzie wystarczający czy warto szarpnąć się na ssd ze złączem PCI-E? Konfigruracja pc taka jak w sygnaturce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System+Program+Cash programu na pierwszym SSD

Dodatkowo drugi SSD na jako źródło z materiałem oraz trzeci dysk jako miejsce docelowe zapisu po obróbce - tutaj chyba może być HDD ;]

 

 

Model możesz brać jaki podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny set mam tak: SSD na program + cache, HDD na render i magazyn. Brać zwykłego na SATA czy na M2? W cenie dobrego M2 mam 2 dyski na SATA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy renderowaniu chyba nie robi to większej różnicy, CPU powinno być ograniczeniem. 2 dyski SATA możesz też wrzucić w RAID, co da zapas nawet przy szybszych CPU.

 

Twój NVME na H170 nie wiem nawet czy ma szynę 3.0 4x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny set mam tak: SSD na program + cache, HDD na render i magazyn. Brać zwykłego na SATA czy na M2? W cenie dobrego M2 mam 2 dyski na SATA :P

 

Nie do końca. Zależy z jakim interfejsem te ssd. Jeśli nvme to i owszem. Dyski ssd m.2 z interfejsem sata cenowo nie odbiegają znacznie od zwykłych ssd sata na dwa kabelki. Natomiast fakt, że ssd m.2 jest na sata nie powoduje, że to zły dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jak zwykłe dyski SATA, tylko mniejsze i bez kabelków. Max osiągi takie same jak pełnowymiarowe SATA3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. W sensie nie bezpośrednio. Ten mobek nie posiada złącza m.2 na laminacie. Musiałbyś dokupić odpowiedni adapter do zwykłego złącza pcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 860 EVO jest ok, powinien Ci wystarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...