Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nastiv

Chłodzenie dla i5-4690k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Obecnie posiadam taki zestaw:

CPU: i5-4690k @ 4,4GHz

MOBO: Gigabyte Z97X Gaming 5

RAM: 2x4GB HyperX 2400MHz Savage CL11

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099)

Obudowa: Corsair Carbide Series 300R

 

 

Planuje zwiększyć ilość RAM na 16GB 2400MHz (2x8GB) i wybór padł na G.SKILL 16GB 2400MHz TridentX CL10 (2x8192). Moja obecna pamięć ma wysokość 33,3mm i ledwo mieści się pod chłodzeniem CPU, a TridentX nawet po zdjęciu górnego grzebienia ma 39mm wysokości.

 

Moje pytanie:

Jakie chłodzenie CPU warto obecnie kupić, które będzie prezentowało podobną wydajność i ciszę co SPC099, ale zapewni trochę więcej miejsca na RAM? Obudowę mam aktualnie otwartą, ale fajnie by było gdyby mimo wszystko nowe chłodzenie z niej nie wystawało.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja navisa kupiłem bo był po 250 zeta i jestem zadowolony, ogarnia cpu po oc bez problemu nawet skręcone na 800-900 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj drugiego wentylatora. Różnica między jednym a dwoma wentylami to 2-3 stopnie. Ja tak zrobiłem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, faktycznie nie zwróciłem uwagi że 2-3 sloty blokowane są przez wentylator na chłodzeniu. Zdejmę go i zobaczę czy temperatury drastycznie nie wzrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci już do mnie przyszły. Pasta na CPU nie była wymieniana od dwóch lat, a obudowa trochę się przykurzyła, więc zdjąłem jeden z wentylatorów na Grandisie, odkurzyłem całą budę i zmieniłem pastę na Thermal Grizzly Kryonaut - wszystko jest w jak najlepszym porządku, a temperatury po wszystkich zabiegach to nawet spadły odrobinę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam Thermalright Macho rev. B - cichutkie, łatwo załaożyć i koliduje tylko minimalnie z pierwszym slotem ram. Wydajność na poziomie Be quiet dark rock 4 a tańsze.

 

Mój 4790 K @ 4,6; 1,21V ze wspomnianym chłodzeniem i w budzie Fractal design define r4 w grach ma 55-60 C a w stress testach do 80 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...