Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tora117

niewidoczna partycja

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjełam dysk z uszkodzonego laptopa, którego nie można już naprawić. Podpiełam do kieszeni i podłączyłam do innego laptopa przez USB aby odzyskać dane. I tu zaczyna się problem.

Na tym dysku miałam dwie partycje. Jedna z systemem ( Windows 8.1) druga z plikami. I ta partycja z plikami jest widoczna, a ta z systemem nie. W ogóle nie widać ikonki pokazującej pasek wolnego miejsca tylko samą literę i ikonkę dysku jak próbuję w to wejść pokazuje mi się informacja, że system (też Windows 8) nie może uzyskać dostępu do dysku.

Teraz mam pytanie. Czy jest możliwe, że dysk jest tylko częściowo uszkodzony skoro laptop nie widzi drugiej partycji czy potrzebuję jeszcze może jakieś sterowniki albo coś? Dodam, że nie mogę przeprowadzić żadnych testów bo laptop, do którego podpinałam mój dysk jest mojej znajomej i robiłam to u niej. Nie mam więc do niego stałego dojścia. Jestem w trakcie kupowania nowego sprzętu.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc. Dorota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca o to chodzi w tej poradzie. Tam głównie jest mowa o folderze lub pliku, a ja pytałam o całą partycję. Poza tym laptop miał prawa admina i żadna blokada antywirusowa mi też nie wyskoczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwe, że dysk jest tylko częściowo uszkodzony skoro laptop nie widzi drugiej partycji

Możliwe. Wrzuć SMART dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Wrzuć SMART dysku.

 

Przecież pisałam, że nie jest to możliwe i dlaczego  w pierwszym wpisie, więc nie wrzucę. Ale jak to często bywa coś ktoś czegoś nie doczytał. Jak będę miała na czym pracować to dopiero mogę to zrobić. Ale jeszcze raz powtórzę: "nie mogę przeprowadzić żadnych testów bo laptop, do którego podpinałam mój dysk jest mojej znajomej i robiłam to u niej. Nie mam więc do niego stałego dojścia."

Jakby ktoś w dalszym ciągu nie rozumiał nie mam już laptopa swojego, piszę ze smartfona na tym forum. Chcę kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jakiej pomocy oczekujesz? Podepnij dysk do dowolnego komputera i uruchom Cristal disk info, a następnie pochwal się tutaj SMARTem tego dysku. Obojętne kiedy i do jakiego. Faktycznie ktoś czegoś nie doczytał... Odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie padła: tak, jest to możliwe, że przez uszkodzenie powierzchni nie masz dostępu do jednej z partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jakiej pomocy oczekujesz? Podepnij dysk do dowolnego komputera i uruchom Cristal disk info, a następnie pochwal się tutaj SMARTem tego dysku. Obojętne kiedy i do jakiego. Faktycznie ktoś czegoś nie doczytał... Odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie padła: tak, jest to możliwe, że przez uszkodzenie powierzchni nie masz dostępu do jednej z partycji.

 

Rozumiem, myślałam, a może miałam nadzieję, że rozwiązanie będzie prostsze, a może raczej łudziłam się, że nie jest uszkodzony. Dobrze, jak będę miała do czego podpiąć to tak zrobię i się "pochwalę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, stan dysku wirtualnie możemy ocenić tylko na podstawie SMART lub opisu jego działania. Póki co nie wiemy czy jest uszkodzony czy nie. Rozwiązaniem prawdopodobnie będzie wykonanie kopii posektorowej i odzysk danych z niej lub odczyt partycji w DMDE. Ale do podania rozwiązania potrzebna jest diagnoza. I tu przyda się bardzo SMART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę działać jak kupię laptopa, a to już mam nadzieję za kilka dni i się na pewno odezwę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć pod temat , bo spotkało mnie to samo. Temat wygląda tak, że jest dysk Seagate zewnętrzny USB 2TB podzielony na cztery partycje . Dzisiaj patrzę , a jedna z partycji zgubiła opis oraz nie ma możliwości "wejścia" w nią . Partycja prosi o format, abym mógł ją użyć. Reszta partycji działa OK, jak dawniej. Pytanie jakiś boot sektor się rozleciał na tej partycji ? Jak i czym ją przywrócić , bez utraty danych? Dodam, że Crystal Disk Info nie zgłasza żadnych błędów dysku jak również ta partycja jest widoczna w managerze partycji pod windowsem .... tylko co z tego jak nie można nic z niej odczytać.

 

Pozdrawiam liczę na pomoc!

Nigdy więcej dysków Seagate! Cały czas są z nim jakiś problemy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż SMART dysku i okno partycji w DMDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym usunął(menu klikając na niej prawym przyciskiem) tą partycję(Laski_II) oraz rozszerzoną, a później wstawił Laski_II jako podstawową. Przed zapisaniem wszelkich zmian zapisz punkt przywracania(program zapyta o to). Później usuwasz bezpiecznie dysk i podłączasz ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się obejdzie bez kombinacji. Uruchomiłem Easeusa Partition Master i .... naprawiłem ją. Sprawdził ją check disk i pojawiła się się w explorerze. Obecnie jeszcze skanuje ją testem powierzchni z Easeusa. Dzięki za podjęcie tematu.

 

BTW... podtrzymuję tezę, że Seagate ma dyski do du...y. Mam 5 WD i spokój, z tym Seagatem cały czas coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wracam do tematu. Kupiłam lapka z dyskiem SSD więc mam nadzieję na lepszą wydajność. Podpięłam dysk i odpaliłam DMDE. Program nie widzi w ogóle jednej partycji, właśnie tej, która od samego początku była uszkodzona. Caly czas skanuje w poszukiwaniu partycji. W ogóle całość muli jak podłączam ten dysk. Mam wrażenie, że dysk jest do wyrzucenia:-/..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysk sprawia problemy to nie katuj go skanowaniem. Jeśli chcesz to robić w warunkach domowych to kopia posektorowa na inny dysk - takiej samej lub większej pojemności, albo w przypadku cennych danych zleć to firmie, która ma sprzęt i możliwości by Ci pomóc. Tutaj możesz jeszcze pokazać SMART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...