Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Domal1983

Glosniki 5.1 nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z głosnikami logitech z640 a dokladnie z ich podłaczeniem. Jak podlacze do wyjcia audio w płycie głownej to graja tylko dwa a jak podloncze do zewnetrzej karty to wogule nie grają. Wtyczki podłanczam kolorami czarny ,zulty ,zielony głosu brak.... Do tego nie wiem jaka mam karte graficzna i czy sa sterowniki :\ w menadzeze urzadzen jest kilka hdAudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłacze pod zintegrowaną muzyke to pokazuje panel automatycznie i ustawiam 5.1 i działaja dwa. A jak podlanczam pod zewnetrzna karte nic sie nie pokazuje i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm nie i nie bardzo wiem jak to zrobic :( mozesz podpowiedziec tak łopatologicznie krok po kroku....:) mam win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wchodzilem tam ale glosnik sie nie podswietla i nie ma opcji konfiguracji przy podłaczeniu pod karte zewnetrzna. Jak podloncze pod karte zintegrowana to opcja jest ale dzialaja tylko dwa glosniki bez znaczenia czy ustawie stereo 5.1 itd. W płycie mam 3 wejscia zielone, rozowe i niebieskie w karcie zewnetrznej czarne, pomaranczowe , zielone , rozowe i szare . W glosnikach jest pomaranczowe , czarne i zielone. Hm jutro cos pokombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm jesli chodzi o kable to chyba trzeba podłaczyc kolorami czarny do czarnego gniazda, pomarancz do pomaranczowego i zielony do zielonego. Sprubuje pogrzebac w ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sprawdzasz, że grają tylko dwa? Bo programy do odtwarzania filmów czasami też muszą być skonfigurowane odpowiednio, oraz film musi mieć ścieżkę 5.1. Źródła stereo zazwyczaj puszczają dźwięk tylko na 2 głośniki + subwoofer. Niektóre programy do odtwarzania muzyki można skonfigurować tak, żeby klonowały sygnał stereo z przednich głośników też na tylne, ale w standardzie tak się nie dzieje, no i rzadko masz muzykę w większej ilości kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi sprawdzić w konfiguratorze który pokazałem na foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie w konfiguratorze ustawiam 5.1 i klikam kazdy glosnik po kolei i graja tylko dwa przednie zaleznie w ktore gniazdo podłacze czasem tylko dwa tylne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tak jak powinno być, kolorami czy cokolwiek. W muzyce będą działały tylko 2 głośniki + subwoofer, do filmów 5.1 musisz mieć odpowiedni plik oraz odpowiedni odtwarzacz, jeśli o gry chodzi to powinny działać po ustawieniu na 5.1 w opcjach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, przy teście powinien grać każdy. Jeśli podłączasz w różny sposób i grają różne głośniki, to może złącza na płycie są uszkodzone lub coś nie tak ze sterownikami? Nie widzę innej opcji. Spróbuj zainstalować inne sterowniki, jak nic to nie da to sprawdź pod innym kompem. Możesz tu podać model płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte mam msi b250 sprawdze naka mam zewnetrzna karte muzyczba pobiore nowe sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany pogrzebalem w ustawieniach i jest ok. Muzyke z yt itp odtwarza na dwuch głosnikach i subuferze w grach gra komplet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...