Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mxv1

Shadow Of The Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta gra działa na PS4 PRO w 60 fpsach tak samo jak na Xbox X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra działa na PS4 PRO w 60 fpsach tak samo jak na Xbox X ?

Blizej 45 niz 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizej 45 niz 60

Niech będzie i 45, czy to samo będzie na PS4 Pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko jak na tacy jak działa w różnych trybach na wszystkich konsolach

 

https://www.youtube.com/watch?v=AGMmxnPU0cU

 

Osobiście nie przepadam za odblokowanym trybem na konsolach ponieważ przy latającym fpsie pojawia się judder, wolę stabilne 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie bardzo mocno subiektywna ocena. Poczytaj w wątku PC. Dla mnie w całokształcie lepsze od U4, ale gorsze od The Lost Legacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graficznie to sory ale uncharted to taki disney " dżungla " wszystko ładne, takie na swój sposób sterylne, styl graficzny ma w sobie coś " kreskówkowego " co też powoduje że te gry dłużej wyglądają ładnie i lepiej się starzeją, ale co do Tomba to jak miałbym ustawić sobie jakąś grafikę na np pulpit to byłaby to z tej gry, a nie np Uncharted 4 który na " pocztówkach " wygląda pięknie, ale widać że to " graficzka komputerowa " a nie pseudo foto-realizm miejscówek jak z Tomba, który imo wygląda dużo lepiej od U4, ale nie wiem jak z dodatkiem, chociaż to ten sam silnik i efekty, więc " ładniejsze " to mogą być chyba raczej tylko miejscówki i widoczki od podstawki, a nie sama gra w sobie pod względem technologicznym, ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada gra w porównaniu do Uncharteda 4 albo lost legqcy?

 

Nowy tomb graficznie wygląda przeciętnie.. mam wersje na ps4 pro oraz na pc.. na konsolach dla mnie wygląda słabo.

 

Na pc 4k/ultra według mnie też jest o klase gorzej niż w zaginionym dziedzictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

graficznie to sory ale uncharted to taki disney " dżungla " wszystko ładne, takie na swój sposób sterylne, styl graficzny ma w sobie coś " kreskówkowego " co też powoduje że te gry dłużej wyglądają ładnie i lepiej się starzeją, ale co do Tomba to jak miałbym ustawić sobie jakąś grafikę na np pulpit to byłaby to z tej gry, a nie np Uncharted 4 który na " pocztówkach " wygląda pięknie, ale widać że to " graficzka komputerowa " a nie pseudo foto-realizm miejscówek jak z Tomba, który imo wygląda dużo lepiej od U4, ale nie wiem jak z dodatkiem, chociaż to ten sam silnik i efekty, więc " ładniejsze " to mogą być chyba raczej tylko miejscówki i widoczki od podstawki, a nie sama gra w sobie pod względem technologicznym, ale mogę się mylić

coś w tym jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by twórcy zaimplementować do gry kilka wersji napisów. Szlag mnie trafia jak muszę po raz enty czytać, że Lara : oddycha głęboko, oddycha z widocznym na twarzy bólem, sapie z największym wysiłkiem itd... :E Jakaś masakra. Praktycznie we wszystkie tytuły gram z napisami pl i czegoś takiego sobie nie przypominam. Jedyna nadziej, że w dalszej części gry nie będzie laska tyle oddychać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy stopień trudności znacznie zmienił moją opinię o grze. Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo irytowało mnie to ciągłe używanie survival instinct. Przy drugim przejściu, gdzie już nie zawracałem sobie głowy zbaczaniem z głównej ścieżki i rzadko zbierałem znajdźki, to miałem o wiele więcej radości z grania. Co prawda ten tryb projektował jakiś sadysta, bo usunięcie większości ognisk to jakieś nieporozumienie. Dochodziło do tego, że musiałem nieraz powtarzać niepomijalną cutscenkę i wczytywać następny etap, powtarzać 2-3 killroomy, bo.. spadłem w trakcie wspinaczki. W trakcie walki nie zginąłem ani razu, za to wiele razy przez różne gliche i problemy w trakcie wspinaczki (np Lara zapomniała się złapać krawędzi..) i to zmuszało do powtarzania 20-30 minutowych fragmentów.

No i nadal animacje Lary i te nieszczęsne double jumpy po ścianach wyglądają po prostu groteskowo. Sprawy nie ratuje słaba fabuła i te nagłe zmiany nastrojów głównej bohaterki (Lara ściga złych ludzie, nagle robi się wściekła i smutna, wybuchy, flashback, staje się niczym anioł śmierci, więcej wybuchów, po czym pada na kolana i płacze). Tego nie da się oglądać na poważnie.. Brakuje mi tego przywiązania do bohaterów po serii Uncharted i tego jak trudno było się z nimi rozstać po zakończeniu gry.

 

Zwiększenie ilości eksploracji kosztem walk jest jak dla mnie na duży plus. Wreszcie czuć, że to jest pani archeolog z ciągotami do masowych mordów, a nie zwykła wyżynka wszystkiego co się rusza. Sama mechanika walki jest zrobiona poprawnie, wiele możliwości (choć kilka zbyt potężnych) ubicia przeciwników i sporo skradania.

 

Mam nadzieję, że serię czeka kolejny reboot lub zmiana ludzi odpowiedzialnych za samą koncepcję, bo więcej tego już chyba nie zniosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę grę na przedostatnim poziomie i ostatnia walka mnie- (amatora) :P delikatnie frustruje :E Poza tym

reszta starć bezproblemowa w porównaniu do niektórych miejscówek z poprzednich odsłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dopiero na najwyższym poziomie daje w kość - nie tylko z powodu mocniejszych przeciwników, ale z powodu braku chceckopointów, znacznie rzadszych obozów, braku tzw. białych linii i braku trybu skupienia. Powoduje to, że czasem przez jeden błąd musimy powtarzać godzinę gry. Ja skończyłem na 100% na poziomie normalnym i poziom trudności był akurat - ani razu nie byłem wkurzony, ale gra momentami wymagała ponownego przemyślenia strategii starć lub jakichś zręcznościowych łamigłowek na czas. Z trzech gier tej nowej "trylogii" ta podobała mi się trochę mniej niż RotTR - chociaż graficznie jest świetna, to klimat mroźnej Syberii był dla mnie rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...