Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mk2boro

Jaki model wybrać: bateria, aparat, soft

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu wysłałem swojego Cubota Note Plus na wymianę wyświetlacza - sam stłukłem. Całość mnie miała kosztować 100pln łącznie z wysyłką (20pln za wysyłkę do nich i $20 za naprawę), niestety okazuje się, że prawdopodobnie będzie mnie to kosztowało też i sam telefon, bo kurier zgubił paczkę. Jeszcze nie wiem, jak to obsłużę, ale niezależnie od wyniku muszę coś kupić.

 

To, co najbardziej w Cubocie mnie denerwowało, to bateria - 3,5-4h SoT, a po pół roku, to nawet bliżej 3-3,5 SoT, więc bieda. Aparat był mocno średni (Sony IMX135), ale reszta bez zarzutu. Generalnie MT6737T, to dobry SoC, ale trzeba mu sporo energii dostarczyć. Zatem, na świeżo:

 

- ekran - wolałbym coś typu 5,2 - 5,5". Więcej, jeśli ramki małe.

- bateria

- aparat (OIS byłby zdecydowaną zaletą, EIS - zaletą, a minimum, to szybki AF)

- konieczne B20

- system (najlepiej albo czysty albo MIUI), aktualizacje konieczne

- minimum 3GB RAM

- minimum 32 eMMC, ewentualnie 16 + slot, ale to już kompletnie ewentualnie.

- zdecydowanie wolałbym USB-c

- zdecydowanie wolałbym miniJack

- NFC mile widziane, ale niekoniecznie

- rozsądnej jakości dźwięk

 

Budżet, jaki mam zamiar przeznaczyć, to $150-250 / 600-900pln.

 

Na pierwszy strzał rozważam:

- Moto G5 Plus/G5S Plus

- Redmi Note 5, ale mimo, jego wszelakich zalet - na końcu stawki, bo jakoś chciałbym coś innego jednak

- Mi A2 Lite

- LeRee Le 3, jeśli zdarzy się okazja

- LeEco Le Pro 3, jeśli jest jakiś z B20

- ZenFone 3, ale... SoT?

- Meizu M6 Note, jakby trafił się w dobrej cenie

- Meizu Pro 6 Plus

- jakiś Huawei? Nie znam się kompletnie na gamie modelowej tego producenta

 

Gdyby Petru23 zajrzał do tematu, to byłbym wdzięczny za jego opinię.

Gdybym miał czas i chęci, to bez wahania wziąłbym LeRee, ale nieco boję się softu, a brak możliwości rozbudowy 32GB eMMC też nie zachęca. Kolega ma LeTV X600 i z softem jest słabo.

Moto G5 Plus/G5s Plus ponoć nie grzeszą jakością aparatu.

Redmi Note 5 jest mocno wyważony, ale ma MIUI, które lubię, ale wolałbym jednak czystego andka, poza tym jest bardzo duże, ekran bez szału.

Mi A2 Lite - nie wiem, niestety za wiele, ale pewnie aparat ssie.

LeEco Le Pro 3 - nie wiem, który może mieć B20, poza tym, jeszcze gorzej z softem.

Zenfone 3 - wygląda bardzo staro i SoT jest ponoć słaby

Meizu M6 Note, jak na swoje bebechy kosztuje sporo

Meizu Pro 6 Plus jest ideałem, ale bez B20 i w cenie 750pln bez gwarancji.

Z drugiej strony trzech ostatnich telefonów pozbyłem się w wyniku stłuczenia ekranu i w przypadku 2 ostatnich - próby naprawy, więc gwarancja i tak tego nie obowiązuje.

 

Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X600 to le 1, nie ma co porównywać do nowszych le.

Rom do leree/cool mam stabilny na andku 6 jak coś.

Ogolnie to też brałbym leree że względu na cenę i jego możliwości (wydajność, bateria, aparat). Wątpię, alby któryś z tu wymienionych był pod tym względem lepszy.

 

Na zenfone robiłem praktycznie takie same czasy jak na u11, SoT słaby nie jest bo 4-5h gdzie nawet 7h na zenku umręcikem. Typowy czas dla 3k mah. Xiaomi to jednak nie jest jeśli chodzi o baterie.

 

Dodatkowo, przy takich wymaganiach trzeba będzie z czegoś zrezygnować. U ultra jest po 900zl, ale brak mu Jacka, jest duży i ma przeciętna baterie, za to aparat, wydajność i cała reszta bdb.

 

Powiem Ci, że ciężki orzech do zgryzienia masz, bo obchodzi wybór Chińczyków i łatwo nie jest ;)

 

 

Popatrz jeszcze za zenfone 4. Też powinien być w budżecie w Chinach. Jeśli byś takowego utrafić - ja bym bral.

Przykład, zaznaczam że sklepu nie znam

https://m.aliexpress.com/item/32910532188.html?pid=808_0000_0131&spm=a2g0n.search-amp.list.32910532188

 

Edit

Ma Jacka, także dla Ciebie kompletny smartfon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wysłałem swojego Cubota Note Plus na wymianę wyświetlacza - sam stłukłem. Całość mnie miała kosztować 100pln łącznie z wysyłką (20pln za wysyłkę do nich i $20 za naprawę), niestety okazuje się, że prawdopodobnie będzie mnie to kosztowało też i sam telefon, bo kurier zgubił paczkę. Jeszcze nie wiem, jak to obsłużę, ale niezależnie od wyniku muszę coś kupić.

 

To, co najbardziej w Cubocie mnie denerwowało, to bateria - 3,5-4h SoT, a po pół roku, to nawet bliżej 3-3,5 SoT, więc bieda. Aparat był mocno średni (Sony IMX135), ale reszta bez zarzutu. Generalnie MT6737T, to dobry SoC, ale trzeba mu sporo energii dostarczyć. Zatem, na świeżo:

 

- ekran - wolałbym coś typu 5,2 - 5,5". Więcej, jeśli ramki małe.

- bateria

- aparat (OIS byłby zdecydowaną zaletą, EIS - zaletą, a minimum, to szybki AF)

- konieczne B20

- system (najlepiej albo czysty albo MIUI), aktualizacje konieczne

- minimum 3GB RAM

- minimum 32 eMMC, ewentualnie 16 + slot, ale to już kompletnie ewentualnie.

- zdecydowanie wolałbym USB-c

- zdecydowanie wolałbym miniJack

- NFC mile widziane, ale niekoniecznie

- rozsądnej jakości dźwięk

 

 

 

Motorola G6. Dlaczego?

SoT w granicach 5h, poprawnie działające b20, wsparcie do dolby audio mobile działające na wszystkich źródłach, nfc, beznakładowy android oraz obudowa z nanopowłoki. Przyzwoitej klasy aparaty (po aktualizacji aplikacji moto camera naprawdę idzie strzelić przyzwoite zdjęcia, większość aparatów w telefonach motoroli dostało "nowe życie" - przede wszystkim funkcja najlepszego zdjęcia, autohdr oraz automatyczne poprawienie zdjęć nocnych), EIS wspierany żyroskopem (niestety tylko fhd 1080p 30fps) ogólnie dobry stosunek ceny do jakości.

Telefon idzie dorwać za 900ziko. Co do dźwięku po słuchawkach nie ma tragedii, ale raczej czegoś z wyższym oporem nie napędzi.

 

Dlaczego nie G5S Plus? Z racji tego, że G6 oferuję dodatkowo obiektyw google ze sztuczną inteligencją, lepszy (bardziej inteligentniejszy w auto) aparat, poprawiony czytnik linii papilarnych (byrła g5s nie każdemu odpowiadała).

 

G5S Plus będzie lepsza jak bardziej Ci zależy na zasięgu (wsparcie lte 6), aluminiowej obudowie i trochę mocniejszym procesorze.

 

Zenphone 3 jest stary, nie jestem fanem kupowania średniaka (co innego z flagowcami) z przed 2 lat który nie będzie już miał żadnego dużego update. Na pewno zenphone 3 cyknie lepsze zdjęcie od motoroli.

Jakiegoś świeżego i ciekawego huaweia w tej cenie raczej nie ma

Mi A2 lite ma ziemniak a nie aparat i beznadziejny dźwięk na słuchawkach o niskim oporze, za to bardzo dobra bateria i jest dość mały.

Note 5 - no cóż, tutaj robi dość dużą furorę w tej cenie. Ciężko do czegoś się przyczepić, prywatnie po przygodzie z xiaomi mi note 3 nie ufam produktom tej firmy. Jeśli ktoś jest bardziej ogarniętym użytkownikiem smartfona zauważy pewne braki w telefonie. Zaczynając od beznadziejnego głośnika czy średniej klasy wyświetlaczu kończąc po słabe aparaty lub od czasu do czasu problematyczne BT (a bardziej kompatybilnością z innymi systemami)

Leeco/LeRee tak jak wspomniałeś - żeby telefon działał poprawnie musisz się pobawić softem - ale coś za coś, jesteś w stanie mieć dobrej klasy telefon za ~500zł.

 

 

Jeśli chodzi o aparat z szybkim autofocusem w tym budżecie.. Motorola Moto Z. Dual Pixel autofocus, OIS oraz migawka z zerowym opóźnieniem (ZSL) i 5.5' QHD amoled ze snapdragonem 820. Telefon działa jak rakieta. Tutaj jednak baterię trzeba wspomóc modułem za 200-300zł bo max dzień wytrzyma. Android 8 to ostatni duży update który dostanie.

 

Jeśli masz większy budżet i przypasowałby Ci większy telefon to bezapelacyjnie bym Ci polecił dorwać Motorolę G6 Plus. Dwa dni temu dostała dużego update w którym poprawili responsywność systemu i aparat. Telefon dostał drugie życie, nie sądziłem że coś po za nokią i xiaomi potrafi tak szybko śmigać na snapdragonie 630 przy przyzwoitym SoTie (około 5h). Ogólnie telefon jest genialny - kompletny, ma jeden z najlepszych wyświetlaczy w tej kasie oraz dobrej klasy aparat. Oczywiście wspiera LTE.6 i ma moduł galileo oraz czujnik Halla. Jeśli Cię zainteresuje ten model to zobacz sobie moją krótką recenzję z sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zenkiem 3 się zgodzę, już wiekowy i aparat jest jego główną zaletą.

Dlatego podrzucilem zenka 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23 - absolutnie nie odrzucam chińczyków. Czy są jakieś Le Pro 3 z B20?

 

Przeczytałem i wysłuchałem kilku recenzji i wiem już, że:

1. Moto G6 > Redmi Note 5 ogólnie i jest to dla mnie teraz najbardziej odpowiedni wybór.

2. Mi A2 Lite skreślony, chociaż design jest fajny. Aparat ssie.

4. Zenfone 4 w Gearbeście nie ma w wersji: ZE554KL. W banggood widzę tylko ZD552KL. Swoją drogą - wolałbym chyba Meizu Pro 6 Plus. Z samego aliexpress, poza HK Goldway zamawiał nie będę, bo vat na 100% i ryzyko bujania sie z nimi. Już to przerabiałem kilkukrotnie. Także tylko jakiś solidny sklep, jak GB, BG, albo coś co ma EU Direct czy podobne.

5. Zenfone 3 ma Androida 8, ale zapewne to jest jego ostatnia duża aktualizacja

6. HTC U Ultra - tylko jedna aukcja na allegro za ~900pln i to z outletu z bestcena.

 

Generalnie albo G6, G6 Plus albo Zenfone 3, ewentualnie LeRee.

 

@fliperpl - bardzo fajna recka. Mocno mnie zachęciła :)

 

Przeglądając jeszcze oferty sklepów wysyłających do/z PL - w geekbuying jest Nubia M2 4/64 za $169. Wychodzi ~630 cebulionów. Telefon też dostał Andka 7 w oficjalnej dystrybucji, ale więcej nie dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le pro 3 to chyba każdy ma b20

 

U ultra 999zl (był za 899zl :hmm:)

https://www.x-kom.pl/p/446734-smartfon-telefon-htc-u-ultra-4-64gb-lte-niebieski.html?gclid=EAIaIQobChMIhLaC6MC_3QIVWImyCh1-fAjgEAQYASABEgIe3_D_BwE

 

I innym wątku ktoś wspominał o dodatkowym rabacie.

 

Zenfone 4 chyba pod każdym względem jest lepszy od meizu. Zdjęcia robi lepsze niż Zenek 3, także to poziom g6, Nokia 8 itp. Lepsze tylko pixel, Galaxy itd.

Zd554kl to Selfie Pro. Maszyna do selfików

;)

G6 plus to też bdb opcja jeśli chodzi o nasz rynek.

 

Edit

Aha, i przesiadlem się z cool 1 na zenfone 3. Prawda jest taka, że tylko aparat w zenku lepszy. Reszty mi brakowało, przede wszystkim baterii. Gabaryty zbliżone. Cool wyraźnie szybciej działał. Nie to, że Zenek zacinal ale aplikacje jak np aparat nie utuchamiaja się zawsze "od dotknięcia", przejście do galerii spod aplikacji aparatu też z opóźnieniem.

Cool działa podobnie co u11. Zapitalaja jak trzeba. W srantutu wykrecilem chyba trzeci wynik na labie ;)

Edit

Uuu, się smarki pozmieniały znacznie. Baaardzo. Trzeci był wtedy kiedyś

 

A może nigdy nie był trzeci... :hmm: walić to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fliper to jest gość, określa aparat w mi a2 lite ziemniakiem a wychwala moto g6 za sot 5h haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, ten HTC U Ultra jest super, ale z kolei SoT na poziomie 3h, dla mnie jest za słaby. Nie kupię go.

Zenfone 3 kosztuje 899 pln w X-Komie. Wolałbym dołożyć do Moto G6/G6 Plus, bo jest bardziej kompletny, mimo (prawdopodobnie) gorszego aparatu.

 

Miałeś może Nubię? Na telchina jest pińcet stron na temat M2. W sumie w cenie 630pln, to nie wiem, czy coś lepszego się trafi, aczkolwiek wydaje mi się, że były jeszcze taniej. Cool1/LeRee, to cały czas opcja do rozważenia, ale wolałbym trafić coś z PL/PL magazynu.

 

X650 nie ma B20

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-letv-le-3-pro-x27

X651 też:

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-le-3-pro

Dopiero X722

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-letv-le-pro-3-x722

i X720

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-le-pro-3-6gb-64gb

A tych z kolei nie ma za bardzo w sklepach. Ostatnia cena na GB - 710pln (x722).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A x526 nie wystarczyłby ? Co prawda brak Jacka i bateria 3ah ale sot 6h jak na najbardziej osiągalny. Do tego masz świetny aparat, B20, system taki sobie, ja nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić ale odblokowanie i wrzucenie czystego androida (nawet 9) czy miui (9-10) jest bardzo proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mailem le 2 na snapie. Cool trzyma odczuwalnie dłużej, reszta to samo. Także leree będzie lepsze od le 2 z w/w względów no i ma b20

 

Czasami zastanawiam się, czy aparat w le 2 nie byl na takim samym poziomie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fliper to jest gość, określa aparat w mi a2 lite ziemniakiem a wychwala moto g6 za sot 5h haha

 

 

nigdzie nie masz, że go zachwalam tylko opisuję ile trzyma bateria. A Mi a2 lite ma ziemniak a nie aparat (nawet posiadacze tego telefonu tak go nazywają) ale z tego co ostatnio czytam wasze komentarze z @xtn to według was note 4 ma dobry aparat więc tutaj ciężko o jakąś sensowną dyskusję z wami na temat aparatów.

 

Zresztą, widzę że autor tematu jest dość kumaty i umie wyszukać w google kilka szybkich testów, więc nie muszę nic od siebie dodawać i negować twoich wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, ten HTC U Ultra jest super, ale z kolei SoT na poziomie 3h, dla mnie jest za słaby. Nie kupię go.

Zenfone 3 kosztuje 899 pln w X-Komie. Wolałbym dołożyć do Moto G6/G6 Plus, bo jest bardziej kompletny, mimo (prawdopodobnie) gorszego aparatu.

 

Miałeś może Nubię? Na telchina jest pińcet stron na temat M2. W sumie w cenie 630pln, to nie wiem, czy coś lepszego się trafi, aczkolwiek wydaje mi się, że były jeszcze taniej. Cool1/LeRee, to cały czas opcja do rozważenia, ale wolałbym trafić coś z PL/PL magazynu.

 

X650 nie ma B20

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-letv-le-3-pro-x27

X651 też:

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-le-3-pro

Dopiero X722

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-letv-le-pro-3-x722

i X720

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-leeco-le-pro-3-6gb-64gb

A tych z kolei nie ma za bardzo w sklepach. Ostatnia cena na GB - 710pln (x722).

 

X650, x651 to le pro 3 AI Edition. Ja mówię o "zwykłym" le pro 3, x720/722.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A x526 nie wystarczyłby ? Co prawda brak Jacka i bateria 3ah ale sot 6h jak na najbardziej osiągalny. Do tego masz świetny aparat, B20, system taki sobie, ja nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić ale odblokowanie i wrzucenie czystego androida (nawet 9) czy miui (9-10) jest bardzo proste.

 

Własnie się nad tym poważnie zastanawiam. Jakbym trafił jakąś ofertę z magazynu w EU, to chyba bym zamówił.

 

 

nigdzie nie masz, że go zachwalam tylko opisuję ile trzyma bateria. A Mi a2 lite ma ziemniak a nie aparat (nawet posiadacze tego telefonu tak go nazywają) ale z tego co ostatnio czytam wasze komentarze z @xtn to według was note 4 ma dobry aparat więc tutaj ciężko o jakąś sensowną dyskusję z wami na temat aparatów.

 

Zresztą, widzę że autor tematu jest dość kumaty i umie wyszukać w google kilka szybkich testów, więc nie muszę nic od siebie dodawać i negować twoich wypowiedzi.

 

Czytałem recki - jest tak sobie, więc raczej odpuszczę. Zastanowiłbym się poważnie nad Mi A1, bo jest w sumie OK, ale z recenzji znajomych - głowa boli po rozmowie. SAR jest okrutnie wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie się nad tym poważnie zastanawiam. Jakbym trafił jakąś ofertę z magazynu w EU, to chyba bym zamówił.

 

 

 

 

Czytałem recki - jest tak sobie, więc raczej odpuszczę. Zastanowiłbym się poważnie nad Mi A1, bo jest w sumie OK, ale z recenzji znajomych - głowa boli po rozmowie. SAR jest okrutnie wysoki.

 

 

potwierdzam, miałem xiaomi z sarem 1.55W/kg przy głowie i po 10 minutowej rozmowie głowa potrafiła boleć kilkadziesiąt minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na amazon.de Moto g6 za około 820 PLN w wersji 3/32. Jest też 4/64 za oko 1k. Zastanawiam się jednak nad honorem 9 lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, zwykłej g6 nie bierz. Tylko G6 Plus. Bardziej kompletna wersja z mocniejszym procesorem, lepszym aparatem, jaśniejszym wyświetlaczem, bt 5.0 z aptx, czujnik halla itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na amazon.de Moto g6 za około 820 PLN w wersji 3/32. Jest też 4/64 za oko 1k. Zastanawiam się jednak nad honorem 9 lite.

 

Lepiej za ta cene kupić Redmi note 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej za ta cene kupić Redmi note 5.

 

Przepraszam, ale jednak zadam to pytanie: czemu?

 

Wydaje mi się, że honor 9 lite jest bardziej kompletny niż redmi note 5.

- lepszy (chyba) aparat

- nfc

- bardziej odpowiadająca mi wielkość (no dobra, to subiektywne)

- lepszy ekran

 

Na minus:

- brak szybkiego ładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale...

 

Honor 9 Lite odrzuciłem po weryfikacji zdjęć na gsmarena. Nie ma tam dokładnie Honora 9 Lite, ale jest Huawei P Smart, który jest bliźniaczą konstrukcją.

Motorolę G6 odrzuciłem, bo kosztuje 998 w PL (fakt, że w X-kom dodają słuchawki bt, ale mi nie potrzebne). G6 Plus, to dla mnie za dużo kasy i za duże urządzenie.

 

- Moto G5 Plus/G5S Plus - odrzuciłem, bo trochę za mało daje w stosunku do ceny, biorąc pod uwagę, że konstrukcja też już niemłoda (głównie aparat).

- Redmi Note 5 - za duży

- LeRee Le 3 - X526 ma kiepski aparat - pojedynczy sensor OV16880, no i nie ma gniazda słchawkowego

- LeEco Le Pro 3. Żaden X650, X651 nie ma B20, poza tym kosztują z magazynów w UE koło $130-150, ponadto nie mają gwarancji, a ilośc ROMów nie powala.

- ZenFone 3 - drogi, brzydki (wiem - subiektywne).

- Meizu M6 Note. Nie trafił się ani z polskiej dystrybucji, ani w dobrej cenie.

- Meizu Pro 6 Plus - bez gwarancji i B20

Dodatkowo rozpatrzyłem:

- Nubia Z17 Lite, ale - minimum EUR135 za telefon bez B20, gniazda słuchawkowego, gniazda na microSD i gwarancji, to dla mnie za duże ryzyko. Aparat średni.

- Nubia M2 - w cenie $149 - słaby aparat. Bardzo słaby. Nie wiem, co tam siedzi, ale obstawiałbym leciwego IMX214.

- Samsung J7 2017 - ale... 3/16. 16GB eMMC - słabo. Aparat OK, ekran, system, generalnie wszystko spoko, ale 16GB eMMC...

- LG Q6 - ogólnie bez szału.

- Cool1 - w GB kosztuje $129 (477pln wg Revolut) z CN/HK. Obejrzałem zdjęcia na kimovil - owszem, gdyby był z dystrybucji w UE i w cenie $119, to jest to deal, ale... zamawiać z CN/HK, ryzykować VAT, bujać się z ROMami, nie mieć B20. Cóż. Nie jest to warte, w mojej opinii.

 

Drogą eliminacji pozostał Mi A2 Lite i go zamówiłem.

 

W sumie, to po tym researchu zastanawiam się nad paroma kwestiami:

- kto promuje tak Honora i Huaweia w PL. Przecież wg portali to super hiper mega jakość. A jak obejrzę recenzje, to jednak tak różowo nie jest.

- czemu jest taki najazd an redmi S2, skoro to spoko konstrukcja? Wiem, jest duży, ma kiepski ekran, ale za to dobry aparat i SoT 5H. co jest średnim wynikiem, ale nie jest złym. W dystrybucji z Proline kosztuje 599pln za wersję 3/32. Kto mi znajdzie w tej cenie coś różnie sensownego do zdjęć i oglądania Netflixa?

- co ludzie mają do MTK? Kurdę, ja rozumiem, że Qualcomm udostępnia źródła kernela i można sobie ROMy budować, ale przecież ten P22, czy A22, to zacne SoCi są. Wydajność super, a energooszczędność też zacna.

- Mi A2 Lite też ma jakieś dziwne opinie, że słaby aparat, ale z recenzji to nie wynika. Owszem, w ciemnościach jest średnio, ale z porównań na kimovil i gsmarena wynika, że w sumie wcale nie jest źle. Dobrze w sumie też wypada Redmi Note 5, ale Mi A2 Lite nie wypada gorzej niż jego konkurenci, co ciekawe - nadzwyczaj dobrze wypada tak mocno zblame'owany Redmi S2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huawei/honor mocny marketing. Tylko modele topowe mają sens

mam to samo zdanie o mediatekach z serii P

kimovil to dość mało rzetelny portal, prędzej bym ufał gsmarena.

 

 

o a2 lite i s2 się nie wypowiadam, co człowiek to inna opinia. Po prostu kolejne modele xiaomi nastawione na kompromis i nie każdemu się to podoba. Też nie rozumiem kupowania xiaomi z czystym systemem. Dla mnie to po prostu nie ma sensu, gdzie są marki takie jak nokia i motorola, gdzie ich modele (moim zdaniem) są lepiej zrobione i bardziej uniwersalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, że są lepiej i bardziej uniwersalnie zrobione. Zgadzam się, że siłą Xiaomi jest MIUI. Dla mnie, tak jak wcześniej wspomniałem idealną opcją jest albo MIUI albo (prawie) czysty Android. Mocno się zastanawiałem nad Motorolą G6, ale jak spojrzałem, w domu an Redmi Note 3 Pro, to stwierdziłem, że Cubota Note Plus lubiłem głównie za gabaryty. Dlatego, pomimo większej uniwersalności i ogólnej lepszej jakości Redmi Note 5 nie zdecydowałem się na niego. Te 150mm długości, to dla mnie max. Wszystko, co powyżej, nie mieści się komfortowo do kieszeni. W 1998 roku miałem telefon, który nosiłem tylko, jak zakładałem spodni bojówki :). Historia znowu zatacza koło, a ja wolałbym jednak pójść inną drogą :)

Co do samej konstrukcji Mi A2 Lite, to jakby był w wersji Redmi 6 Pro, to też bym go wziął, w sensie w wersji z MIUI. To co mi pasuje przede wszystkim, to gabaryty, wielkość ekranu, aparat, bateria. Cena też jest nie bez znaczenia (799,5 w net-s z przesyłką). Tu jest optymalnie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei ładuje kosmiczne sumy w marketing w Polsce i też ma wiele 'akcji partnerskich' na różnych portalach, stąd ta popularność. Zresztą kwestią czasu jest pewnie jak zostaną 2 na świecie pod względem sprzedaży telefonów w miejsce Samsunga.

MTK są śmieciowe, dlatego że z ich wsparciem jest potem słabo. Chociażby przykład Redmi Note 4 na Snapie vs na MTK, różnica bardzo duża.

A w kwestii Xiaomi jest hejt, bo gdzie NFC?! A co do aparatów to często można odnieść wrażenie, że niektórzy dalej myślą, że są tak śmieciowe jak w Redmi Note 4 chociażby. A obecnie Xiaomi mocno nad nimi zaczęło pracować i taki Redmi Note 5 czy Mi A2 mają jak na swoją cenę dobre aparaty. No i jeszcze wiele specjalistów narzeka na MIUI, chociaż pewnie nawet nigdy nie używali przez dłuższy okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, praktycznie na każdym telefonie gcam daje lepsze jakościowo zdjęcia. W mojej Nokii 7 Plus jest to samo, Petru na swoi HTC U11 też chyba wspominał, że różnica odczuwalna. Widziałem też porównania zdjęć z asus max pro m1 i tam to w ogóle, praktycznie inny aparat wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS TUF Gaming A15 z RTX4060. Tu sobie zerknij na test 1  test 2 Lub Lenovo LOQ  z matrycą  350 cd/m². Test
    • Nie wiem, do czego porównać tę grę. Czerpie mechaniki z innych gier-perspektywa i loot trochę jak w Diablo, walka soulsowa, ale bez respawnu przeciwników, odradza się z pełnym paskiem zdrowia z tzw "szeptów" (takie punkty kontrole jak ogniska), ale levelować można w każdym momencie.  Do tego zbiera się różne surowce, które mają swoje przepisy, można ścinać drzewa, kilofem wydobywać rudę czy łowić ryby. Jakieś elementy surwiwalowe jak Stardew Valley. Co mi się nie podoba to, że wyposażenie może być zniszczone i trzeba łazić do kowala (którego trzeba najpierw uratować), aby je naprawił. Widziałem także w tutorialu, że można mieć specjalny przedmiot do naprawiania, ale na razie nie znalazłem i w pewnym momencie miałem wszystko poniszczone i musiałem uderzać gołymi pięściami. Na razie ta mechanika jest upierdliwa. Walka. Jest cholernie ciężka dla mnie, grałem dużo w różne soulsy, ale tutaj mnie biją ostro. Wydaje mi się, że nie jest zbalansowana, przeciwnicy mają więcej staminy niż ja.   Może to kwestia przyzwyczajenia/ogrania, albo doboru odpowiedniej broni. Eksploracja świetna, dużo sekretów na wielu poziomach.    
    • Moment, chwila. A niby czemu nie? Może akurat trafi się na przemiłą w skali Jaskra.  e: Jakby ktoś nie wiedział ocb:  
    • https://www.eurogamer.pl/kingdom-come-deliverance-2-oficjalnie-zapowiedziane-zobaczcie-zwiastun-i-poznajcie-wszystkie-szczegoly Trzeba odpalić jedynkę, odpalę czeski dubbing, to się pośmieję, na pewno zrozumiem z 90%, nawet w Biedronce, Kauflandzie czy na basenie bywa pełno Czechów, najważniejsze to nie mówić do Czeszki "szukam" bo dostanie się po pysku
    • Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie. Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safari. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe aplikacje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplikacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów. Najlepiej spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Zawsze można sprzedać i wrócić do Androida.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...