Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buzk4

[Zestaw] pod gry / 4-5tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zależy mi na minimaliźmie i wydajności. Procesor pod OC jeżeli takowe istnieją i zmieści się chłodzenie do tak małej obudowy. Sprzęt ma być do gier WoT, Quake champions, cs;go w 144hz 100fps+ i ponad średniej grafice. Mobo pod upgrade / wymianę grafiki w przyszłości i dołożenie Ram.

Budżet podałem od 4 do 5 tys bo nie wiem ile to może wogóle kosztować. Jeżeli przekroczy budżet to śmiało podaj ie przykłady zestawu ;)

Zapomniałem dodać, moim faworytem jest obudowa Fractal Design Node 202, jeżeli jest ok to fajnie jak by z niej skorzystać.

Cena dotyczy samego PC bez monitora.

Obowiązkowo ssd - wystarczy 120gb, ale jeżeli ceny się dużo bie różnią to z chęcią dorzuce do 250 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to poczekałbym aż ceny intelów spadną bo teraz to jakieś nieporozumienie.

Propozycja na AMD:

Ryzen 1700 - 949zł

ASUS ROG STRIX X370-I GAMING - 875zł

be quiet! 500W SFX L Power Gold - 389zł

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) - 629zł

MSI ARMOR GTX 1070 Ti - 1500zł, uzywka z gw do 2020r.

Twoja buda ~ 320zł

GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) - 259zł

Noctua NH-L9a-AM4 - 199zł

Z intelem moznaby sklecić lepszy zestaw ale sam procek, i7 8700 jest o jakieś 7 stówek droższy a i5 8600k zależnie od sklepu ~ 300zł więcej.

Ewentualnie czekać aż wyjdą nowe procki intela i zobaczyć jak będzie wtedy z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wierny Intelowi od lat i jak już to brał bym tego i5 i jakie mobo pod tego intela?

Czy polecicie jakiś sklep lub firme/osobę która zmontuje taki PC? Sam nigdy nie składałem komputera a z tak małą obudową to nie jest dobry moment na debiu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Inteli oszalały, to już lepiej poczekać do października / listopada na nowe modele z lutowanym IHS.

 

Jak nie chcesz czekać to i5 8600k + MSI Z370 SLI PLUS przykładowo.

 

Jeśli chodzi o sklepy - w w esc.pl montują np. za free, w X-kom też i proline ale tam za opłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się komputerami ponad rok czasu i faktycznie, cenynkosmicznen :| ?

Czy ktoś ma jeszcze jakąś wizje lub coś by zmienił w tym zestawie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że ma być miniITX.

 

To wizja jest taka, że podkręcanie w Node 202 to raczej bardzo słaby pomysł - w środku zrobi się piekiełko po OC.

 

Generalnie jak się upierasz przy Intelu, to weź to co podał poof, ale procek i płyta do zmiany na i5 8400 / i5 8500 / i5 8600 (zależy który się uda dorwać w korzystnej cenie - choć o to na razie będzie trudno) i do tego płyta https://www.x-kom.pl/p/406953-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370m-itx-ac.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawde nawet z Noctua co podał kolega wyżej, temperatury będą tak wysokie? I OC e tej obudowie jest nirmożliwe?

Co do GPU to nie jestem orzekonany do używek, wolę wziąć nową 1060 a za rok / dwa jak nie będzie starczała już to wymienić na coś mocniejszego. Procesor wolę od razu wsadzić na wypasie skoro bez OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam delikatne OC może zrobisz, no ale ta buda nie jest zbytnio przewiewna i do tego ciasna - ciepło nie ma gdzie uciekać. A to jednak 6 rdzeni z glutem pod kapeluszem, więc się grzeje i to sporo.

 

Na wypasie, to wsadziłbym i7 8700 i byłby spokój na kilka lat pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach duży skok wydajności jest między tymi i5 co polecałeś wcześniej a tym i7? Bo cenowo tak

Ale... naoglądałem się i naczytałem o tej obudowie i jest wiele filmików jak i przykładowych zestawów gdzie wkładają właśnie procki z odblokowanymi mnożnikami. Ja nie mam też na myśli wielkiego OC.

Jeżeli są inne, bardziej przewiewne obudowy to jestem otwarty na wszelkie propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale dodatkowe wątki z i7 zapewne przydadzą się w niedalekiej przyszłości. Wystarczy spojrzeć co teraz się dzieje - starsze Core i5 powoli zaczynają "obsysać", podczas gdy i7 nadal dają radę. No ale na ten moment i5 to mocny procek i spokojnie wystarczy do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy biorąc tego i7 bez OC potrzebne jest chłodzenie inne czy boxowe wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest potrzebne, bo box nie wyrabia z temperaturami i7. Do i5 w zasadzie też by trzeba dokupić nawet bez OC - te procki mają wysokie turbo i na tym śmiesznym boxowym chłodzeniu od Intela robi się piekiełko.

 

Ta Noctua co podał poof będzie ok, tylko w wersji na Intela - https://www.komputronik.pl/product/241455/noctua-nh-l9i.html - niestety taniej ciężko coś sensownego znaleźć z coolerów low profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie jest, na Noctua miałbyś z 7-9 stopni mniej nawet. No ale lepsze to niż boxowy cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro obudowa Ci się podoba to nie ma sensu szukać innej. Trzeba się tylko dostosować.

Najpewniej temperaturę i7-8700K zbijesz wymieniając pastę termo przewodzącą pod odpromiennikiem ciepła, czyli tzw delid. dodatkowo zmniejszając napięcie vcpu (undervaloting).

W sieci jest sporo buildów w tej obudowie z topową konfiguracją, podpatrz rozwiązania i działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod Ryzena da radę tańszą płyte główną niż ta co kolega dał za 800zł? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej obudowie throttling przy 8700K OC jest pewny, albo nawet i w stocku. Filmiki na yt bym sobie darował.

Większość z nich jest promowana albo pokazowa, nic więcej. Ryzen 1700 również się udusi, więc lepsze mobo jest wskazane,

a ceny itx są jakie jakie są. Pod intela wziąłbym na twoim miejscu taką płytkę https://www.x-kom.pl/p/406953-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370m-itx-ac.html + 8400, max. 8700 non-k i szybkie pamięci + jakiegoś GTX 1080 małych rozmiarów, chociażby referenta. Jeśli padnie na Ryzena, to zamiast 1700 lepiej wziąć 2600 do szybkich gierek. Jednak pod 144hz to intel będzie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej obudowie throttling przy 8700K OC jest pewny, albo nawet i w stocku. Filmiki na yt bym sobie darował.

Większość z nich jest promowana albo pokazowa, nic więcej. Ryzen 1700 również się udusi, więc lepsze mobo jest wskazane,

a ceny itx są jakie jakie są. Pod intela wziąłbym na twoim miejscu taką płytkę https://www.x-kom.pl/p/406953-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370m-itx-ac.html + 8400, max. 8700 non-k i szybkie pamięci + jakiegoś GTX 1080 małych rozmiarów, chociażby referenta. Jeśli padnie na Ryzena, to zamiast 1700 lepiej wziąć 2600 do szybkich gierek. Jednak pod 144hz to intel będzie szybszy.

A jaką lepszą obudowe pod itx? Zależy mi aby była mała, jak najmniejsza - nie większa od monitora 24-27 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAN A4-SFX v3

DAN%20A4-SFX.jpg

 

To ma się tobie podobać. Małe obudowy zawsze będą gorące, zwiększając kubaturę, zmniejszysz temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wygląd nie ma dla mnie znaczenia. Żona marudzi że komputer zagraca mieszkanie, więc kompromisem jest to że wybrałem itx i powiedziałem jej że obudowa będzie nie większa niż monitor i stała będzie za nim ( czyli nie będzie nawet widoczna ) :D:) Więc tak to wygląda. A ta obudowa co podałeś też jest spoko, ;) Jeżeli w niej będzie kilka stopni chłodniej to myślę, że jestem w stanie się zdecydować

... chociaż nie, widze że niedostępna w PL i ceny ponad 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli ma być względnie małe i chłodne, to szukałbym czegoś podobnego do ncase m1. Jeśli dodatkowo ma być tanio to:

 

Cougar QBX Mini-ITX

 

 

Zyskujesz możliwość montażu wyższych schładzaczy. Dodatkowo Cougar występuje w wersji "siatex"  z każdej strony.

Tyle że te obudowy sa prawie dwa razy większe od node 202. 10L vs 17L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli ma być względnie małe i chłodne, to szukałbym czegoś podobnego do ncase m1. Jeśli dodatkowo ma być tanio to:

 

Cougar QBX Mini-ITX

 

 

Zyskujesz możliwość montażu wyższych schładzaczy. Dodatkowo Cougar występuje w wersji "siatex"  z każdej strony.

Tyle że te obudowy sa prawie dwa razy większe od node 202. 10L vs 17L

Fakt, wygląda na większą, przewiewną i nie jest brzydka. Zaproponuj co można zmienić pod tą obudowe: gpu? chłodzenie? A skoro chłodzenie to i cpu można z odblokowanym mnożnikiem?

 

Co do ceny to nie chciałbym przekraczać 5tys. bo jeszcze monitor do kupienia jest. Do tej pory grałem na gtx970 i 2500k 4,5ghz i 144hz bardzo malutko brakowało do wyższych ustawień graficznych. W tej sytuacji z takim procesorem nowszej generacji (i5 8600) i kartą 1060 chyba już powinno być elegancko.

Tak mi się wydaje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przesiadka z GTX 970 na GTX 1060 to tak trochę słaby upgarde, będzie wydajniej, ale to nie jest wielki przeskok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przesiadka z GTX 970 na GTX 1060 to tak trochę słaby upgarde, będzie wydajniej, ale to nie jest wielki przeskok.

Jak będzie mało mocy to pomyślę nad czymś innym. Procesor chyba też dużo powinien dać ;) no i ram

Miałem 2x mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na pewno pomoże sporo. Natomiast jeśli masz jeszcze GTX 970 i chcesz go zmienić na GTX 1060, to ja bym się wstrzymał i został przy 970 jescze, odłożył więcej kasy i kupił np. GTX 2060 jak wyjdzie. Albo jakąś używkę GTX 1070 / 1070 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...