Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

C4in

nierówna wydajności dysku adata su650 120gb

Rekomendowane odpowiedzi

witam, niedawno kupiłem dysk adata su650 120, problemem są badzo niskie wyniki wydajnosci w niektórych momentach, szczegolnie zapisu, czasami jest on akceptowalny ok 400mb/s a czasmi ok. 80mb/s, zlezy od chwili, jest to widoczne zarowno w benchmarkach, jak i przy rzeczywistym zapisie danych, na poczatku 400mb/s, potem ~80mb/s, wyglada to jakby wydajnosc byla dobra tylko na poczatku dla testow, a potem spadała do rzeczywistej... nawet moj stary zapchany samsung 850 evo 250gb jest kilkukrotnie szybszy

adata

s5TQAFg.png

stary samsung

nu2Pz4U.png

zapis duzego pliku z samsung na adate

V5eog2y.png

wszystko oczywiscie dziala na sata3 i ahci

co powiniem z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Grzeje się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie grzeje sie wcale, jeszcze wyniki wydajnosci gdy predkosc jest ok

LZA1F0F.png

mHp6SMA.png

pełny crystaldiskmark

DvhK7F3.png

chwile po tym wykonany test na 1 próbce 1gb tylko sekwencyjny i predkosc ok

WBzH6L8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Kopiowałeś 20 GB i się nie zagrzał ? Może programy podają fałszywe info o temperaturze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas spoczynku ok. 40C, podczas zapisu pliku 80GB w chwili 400mb/s 48C, podczas zapisu w chwili 80mb/s 46C obudowa dysku jest plastikowa wiec wcale nie czuć temperatury, jest chłodna cały czas

w samsungu jest aluminiowa i temperatury są niższe ok. 26C w spoczynku, 36C przy odczycie 400mb/s, 32C przy odczycie 80mb/s, ale też dysk jest chłodny

kazdy zapis duzego pliku wyglada podobnie, najpierw 400mb/s i po pewnym czasie spada nagle do 80mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz czytam opinie o dyskach i podobno ten dysk, jak i wiele innych podobnych to niezla padlina bez pamieci cache, i takie skoki predkosci zapisu to norma

na userbenchmark to widać http://ssd.userbenchmark.com/SpeedTest/359434/ADATA-SU650

zapis pomiędzy 69.9mb a 434mb czyli mniej wiecej to co u mnie

a juz na moim samsungu

zapis pomiędzy 297mb a 492mb czyli zdecydowanie lepiej i tez zgodnie co u mnie

chyba nie ma co reklamowac tego dysku skoro to wina designu, a nie wada fabryczna, co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz czytam opinie o dyskach i podobno ten dysk, jak i wiele innych podobnych to niezla padlina bez pamieci cache, i takie skoki predkosci zapisu to norma

na userbenchmark to widać http://ssd.userbenchmark.com/SpeedTest/359434/ADATA-SU650

zapis pomiędzy 69.9mb a 434mb czyli mniej wiecej to co u mnie

a juz na moim samsungu

zapis pomiędzy 297mb a 492mb czyli zdecydowanie lepiej i tez zgodnie co u mnie

chyba nie ma co reklamowac tego dysku skoro to wina designu, a nie wada fabryczna, co sądzicie?

reklamuj, dostaniesz nowy to go sprzedaj i kup coś porządnego, dostaniesz kasę też kup coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz że w ogóle przyjmą na gwarancję dysk który nie jest "uszkodzony"?

z resztą on ma być do starszego komputera mojej mamy która tego spadku w zapisie nawet nie odczuje, ciekawiło mnie tylko dlaczego tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK. Kończy się cache i zapis zwalnia, jak w każdym tanim SSD na kostkach TLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU chyba mają cache? :hmm:

Ale mam rozumieć, że te TLC są aż tak wolne, i dysk jest szybki dopóki starcza cache'u? Nie sądziłem, że to aż takie różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno przy zapisie plików, jak i przy benchmarkach jest tak: na początku jest 80mb/s przez chwilę, albo ładuje do cache-u, albo jakoś rezerwuje cache w ram-ie, potem przyspiesza do 400mb/s i po pewnym czasie jak przestaje go wystarczac to spowrotem zwalnia do 80mb/s

pierszy benchmarks as ssd 1gb - 80mb/s

10gb - na początku jest 80mb/s ale pod koniec przyspiesza do ~140mb bo to wartosc uśredniona

kazdy kolejny benchmark daje wynik 400mb/s, bo dane już są w cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU650 - brak cache, tanie pamięci 3D TLC, budżetowy kontroler

EVO 850 - cache 512 DDR2, V-NAND 3D TLC 40nm od Samsunga, topowy kontroler Samsung MGX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem dlaczego zainteresowałem się w ogóle wydajnością tego dysku były ciągłe blue-screeny na komputerze mojej mamy od czasu jego zainstalowania, myślałem że dysk jest uszkodzony, ale na moim nowszym komputerze sprawował się nieźle, wydaje mi się właśnie że to przez ten brak pamięci cache dysk korzysta z ram-u i powoduje te crashe, bo chyba wszystkie właśnie były z powodu niepoprawnego adresu w pamięci ram, ten komputer bardzo nie lubi tego zastosowania i najprawdopodobniej zapisuje inne dane w tym cache, lub tworzy cache na aktualnie używanej pamięci ram, zobacze jak starszy komuter bedzie sie sprawował z moim samsungiem z własnym cachem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu komputer mamy miał za mało Ramu, dyskowi zabrakło i foch :)

Napisz jak się sytuacja przedstawia z pamięcią Ram w obu komputerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...