Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

4670 vs 4690S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Znajdzie się gdzieś test porównawczy w grach tych procków? Cena praktycznie taka sama, choć naczytałem się, że wersja S może być wydajnościowo jak 4460.

A dziwi mnie to, bo turbo te same co wersji bez S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegar bazowwy ma S niższy ale jak nie planujesz tego ganiać na boxie to zegary turbo powinien trzymać elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 4670 powinien być odrobinę szybszy od 4690S dzięki wyższemu zegarowi bazowemu dla wszystkich rdzeni. 4690S będzie za to brał mniej prądu i powinien być odrobinę chłodniejszy (65W vs 84W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie interesuje jedynie wydajność w grach, nie chłód, nie pobór prądu. Fajnie jakby był test...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność będzie identyczna, lekko na korzyść 4690S z racji dodatkowych 100MHz w trybie turbo. Mam 4790S i porównywałem wyniki ze zwykłą 4790 - wydajność jest identyczna. W wymagających aplikacjach czy grach korzystasz z taktowania w trybie turbo, mają takie same (w przypadku 4790S i 4790), więc i wydajność jest taka sama. W Twoim przypadku 4690S będzie minimalnie wydajniejszy. Tak samo jeśli chodzi o prąd, w stresie oba procesory pobierają tyle samo według moich obserwacji. Różnica polega na tym, że w stanie spoczynku lub minimalnego obciążenia wersja z 'S' może pobierać mniej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Git. O to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie wydajniejszy będzie 4670, bo na wszystkich rdzeniach ma turbo 3600MHz, a 4690S 3500MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie wydajniejszy będzie 4670, bo na wszystkich rdzeniach ma turbo 3600MHz, a 4690S 3500MHz.

 

Nie bardzo, bo na 4690S możesz ustawić 3,9GHz na wszystkich, a na 4670 maksymalnie tylko 3,8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak, to jest clue. Tyle że żeby ustawić turbo dla każdego rdzenia raczej trzeba mieć płytę Z, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba Z. Na większości płyt działa podbijanie mnożnika do max turbo. Ja mam B85 i mogę podbijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A z ciekawości jaka to B85 że ma możliwość oc przez mnożnik i jaka wersja biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najzwyklejszą budżetówkę MSI H81M-P33 i nawet na niej mam możliwość podbicia turbo dla wszystkich rdzeni, więc o to się nie martw. Nie jestem pewny czy w ogóle są płyty na na LGA1050 w których tego mnożnika nie da się podbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wlasnie ja mam Gigabyte B85M i Turbo praktycznie nie działa na 4460. Trzyma 3,2Ghz i baardzo rzadko potrafi działać na 3,3 a 3,4Ghz to prawie nigdy. Dosłownie na sekunde sie pojawia, a potem wraca do 3,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wina konkretnej płyty (bios, sekcja zasilania). Ja mam MSI B85 G43 (bios 3.9) i i7 4770s z 3,5 Ghz bazowego chodzi na 3,9 Ghz bez zrzucania zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też miałem G43 ale zrypała mi się i zastąpiłem tą. No cóż, bywa. Zobaczę jak przyjdzie nowy proc jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy w ogóle są płyty na na LGA1150 w których tego mnożnika nie da się podbić.

Gigabyte H97N-WIFI :/ Wczoraj walczyłem - kilka wersji BIOSu, włączone/wyłączone stany energetyczne, różnie ustawione turbo boost i niestety.

BIOS pokazuje zegar turbo 3600 MHz na wszystkich jajkach, a tu uparty 4570S trzyma jedynie 3200 przy obciążonych wszystkich jajkach. Podobnie Xeon 1220v3 - też 3.3 zamiast 3.5 GHz.

 

Na małym ASRocku też nie byłem w stanie podbić mnożnika do max turbo... Źle trafiam z płytami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupiłem 4670K. Na mojej płycie głównej jest coś takiego jak "K Oc Mode" czyli specjalnie dla wersji K. I tu spokojnie trzyma rdzenie sztywno. Póki co dopiero podłączyłem ale lekko chodzi na 3,8 sztywno w Turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ocnij te bieda pamięci i zacznie to się bujać jako tako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...