Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VerTiMz

[Problem] Crashowanie gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam sprzęt:

CPU: i7 4790k stock

GPU: ASUS GTX 770 2GB

MOBO: ASUS MAXIMUS VII RANGER

PSU: be quiet! Power Zone 650w

RAM: 3x4GB Kingstone Hyperx 1600Mhz, 1x8gb Crucial 1600

Chłodzenie: Dark Rock 3 Pro

 

Moim problemem jest wyłączanie się gier bez jakiegokolwiek komunikatu. Ostatnio zaobserwowane w BF1 i CS:GO. Nie wiem co może być przyczyną, stąd mój post i prośba o pomoc.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Chyba sie ramy gryza przy wiekszym uzyciu cpu, sprobuj recznie ustawic czasy, sprawdz tez napiecia zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie ramy gryza przy wiekszym uzyciu cpu, sprobuj recznie ustawic czasy, sprawdz tez napiecia zasilacza.

 

Tylko ja bardzo zielony w tych sprawach ramu, ale postaram się coś ogarnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Ściągnij jakis program ktory pokaze ci jak sa ustawione a jak byc powinny, mozna to tez w biosie zrobic, -instrukcja obslugi. Zasilacz raczej odpada, sprawdz chociaz jakims programem potem pomyslimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij jakis program ktory pokaze ci jak sa ustawione a jak byc powinny, mozna to tez w biosie zrobic, -instrukcja obslugi. Zasilacz raczej odpada, sprawdz chociaz jakims programem potem pomyslimy.

Przestawiłem w Biosie Timingi z Auto i będę testował intensywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij jakis program ktory pokaze ci jak sa ustawione a jak byc powinny, mozna to tez w biosie zrobic, -instrukcja obslugi. Zasilacz raczej odpada, sprawdz chociaz jakims programem potem pomyslimy.

Dzień po zabiegu tylko raz wywaliło CS'a bez żadnego komunikatu i nie wiem czy olać póki co, czy kontynuować poszukiwania problemu? Wcześniej potrafiło 3 razy w ciągu 4h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w cs:go, ale w bf-ie crashe na 770 i 680 to normalka, wystarczy przeczytać ogromne kilkuset stronicowe tematy dotyczace tego tematu od premiery

ale prawda ramy w ten sposób nie działają w dual channel, powinieneś mieć 2 jednakowe, lub 4 jednakowe kości, single channel nie dość że obniża wydajność procesora mocno, o nawet 30%, to jeszcze różne kości mogą właśnie powodować problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w cs:go, ale w bf-ie crashe na 770 i 680 to normalka, wystarczy przeczytać ogromne kilkuset stronicowe tematy dotyczace tego tematu od premiery

ale prawda ramy w ten sposób nie działają w dual channel, powinieneś mieć 2 jednakowe, lub 4 jednakowe kości, single channel nie dość że obniża wydajność procesora mocno, o nawet 30%, to jeszcze różne kości mogą właśnie powodować problemy

 

Czyli najlepiej mieć 4 jednakowe kości? A dwie różne pary nie zadziałają dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...