Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mistela222

przesiadka z phenom ii x6 1055t

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule Mój obecny sprzęt:

foxconn a76ml

phenom IIx6 1055

seasonic ss-400et active pfc f3

ram kingston 1333Mhz cl9 2x 4GB

Gtx 760

 

Chcę kupić i5 4690 ew. i5 4690s

ASROCK B85M lub zbliżoną (z 4 bankami ram)

 

I tylko to wymieniam.

Ram i zasilacz zostaje ze starego. Koszt to ok. 600 PLN minus to co dostanę za stare graty. W przyszłości dokupić ram i kiedyś i7. Czy warto ładować się w nie nową platformę aby na jakiś czas odświeżyć?

 

Z benchmarków wynika, że i5 ma o 75% więcej efektywnej wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz pakować się w starego proca to już lepiej kupić 2600k: więcej wątków, pamięci cache, lut zamiast gluta, ogromne możliwości OC i do tego jest tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na tym stop. A w przypadku i5 4xxx jeszcze mogę wymienić na i7

przeciez 2600 to i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no tak potem możesz zmienić na 4790k który chodzi po 1000zl (chyba ludzi poszaleli)

Także albo bierzesz starego ale nadal wydajnego i taniego 2600k, albo dopłacasz do nówki.

Nie ma sensu pchać się w 4xxx, ceny chore, wydajność wcale nie wiele lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no tak potem możesz zmienić na 4790k który chodzi po 1000zl (chyba ludzi poszaleli)

Także albo bierzesz starego ale nadal wydajnego i taniego 2600k, albo dopłacasz do nówki.

Nie ma sensu pchać się w 4xxx, ceny chore, wydajność wcale nie wiele lepsza.

 

i7 4770 np. to ok. 650 - 700 a bardziej wydajny niż 2600. Może i racja, może nie warto pchać się w 4xxx. Muszę sprawdzić ceny i7 2600 i płyt do nich. Może nie warto przepłacać za 4xxx. Zależy jakie różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4770 np. to ok. 650 - 700 a bardziej wydajny niż 2600. Może i racja, może nie warto pchać się w 4xxx. Muszę sprawdzić ceny i7 2600 i płyt do nich. Może nie warto przepłacać za 4xxx. Zależy jakie różnice.

 

 

Tyle, że gdzie nie patrzę to i5 4690 wygrywa z i7 2600. Ceny nie różnią się wiele.

Oczywiście mowa o tym bez litery K. Nie będę kręcił bo nie znam się na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że gdzie nie patrzę to i5 4690 wygrywa z i7 2600. Ceny nie różnią się wiele.

 

To sprawdź nowsze gry, np. bf1/V, assassin creed wszystkie teraz chcą więcej wątków niż 4. 2600/k ma 8

A jakbyś kupił 2600k (~350zł max) + jakąś w miarę płytę (~200zł) i podkręcił go do chociaż 4.5Ghz (każda sztuka tyle zrobi) to już w ogole będzie przepaść między tym co masz. Podkręcanie trudne nie jest, a uwalić procka to na prawdę ciężko.

Inne sensowne wyjście niestety obecnie jest kiepskie, bo procki np. 8400 poszły cenowo w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadałem z PII x4 965 na Ryzena 1600 i Tobie też radzę dozbierać do 6 rdzeniowego Ryśka, koniec końców i tak wyhdzie Cię to taniej niż jak co chwilę inwestować w stare graty bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź nowsze gry, np. bf1/V, assassin creed wszystkie teraz chcą więcej wątków niż 4. 2600/k ma 8

A jakbyś kupił 2600k (~350zł max) + jakąś w miarę płytę (~200zł) i podkręcił go do chociaż 4.5Ghz (każda sztuka tyle zrobi) to już w ogole będzie przepaść między tym co masz. Podkręcanie trudne nie jest, a uwalić procka to na prawdę ciężko.

Inne sensowne wyjście niestety obecnie jest kiepskie, bo procki np. 8400 poszły cenowo w górę

 

Grałem w bf1 na moim phenomie. ok.60 fps ( ze spadkami). z grafiką gtx 760. Słyszałem, że nowe gry potrzebują większą ilość wątków dlatego mój x6 sobie jakoś radził. ten i5 i którym mowa to chyba będzie lepiej czy liczba wątków go osłabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może trochę inaczej. Nie jestem zapalonym graczem. Nie będę grał w najnowsze tytuły. To raczej komp mojej córki i i głównie gra w fortnite i sims. Ja używam tego kompa tylko do gry fifa 18. Było całkiem nie źle. ok. 100fps na ultra i max ustawieniach. Ale 19 (demo) przy takich ustawieniach tnie. Muszę grać na najniższych i mam ok. 80 fps. Gra jest płynna. Ale powoli czas już zmienić phenoma na nowszy. Kupując i5 4xxx na pewno będzie tylko lepiej a w miarę potrzeby zmienię na i7. Kupię i7 2600 i stoję na zawsze. A koszt zbliżony.Pytałem czy warto? Piszecie, że nie. OK. Dzięki wszystkim za rady. Nie chcę nowej platformy bo już taką mam, drugi komp. I od tego powinienem był zacząć. Chcę tylko odświeżyć starą. A żeby kręcić to musiałbym wymienić zasilacz. Dodatkowe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie 4xxx to kupuj, będzie lepiej niż na tym co masz obecnie, ale nie jest to procesor przyszłościowy, ani nawet na teraz do mocniejszych gier (tak jak pisałem, 4 wątki to mało), możesz sobie tłumaczyć, że kiedyś tam wymienisz na mocniejszego i7, ale to błędne myślenie, bo te procki mają chore ceny i od lat ta cena nie spada. No chyba, że dla Ciebie normalne jest płacenie 1000zł za (obecnie) 4 letni procesor, skoro nowy i wydajniejszy 8600k był do dostania w tej samej cenie.

Ja bym w 4 wątki nie szedł, ale skoro jesteś tak uparty na te 4xxx to kup i nie pytaj, bo widzę, że zdania nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule Mój obecny sprzęt:

foxconn a76ml

phenom IIx6 1055

seasonic ss-400et active pfc f3

ram kingston 1333Mhz cl9 2x 4GB

Gtx 760

 

Chcę kupić i5 4690 ew. i5 4690s

ASROCK B85M lub zbliżoną (z 4 bankami ram)

 

I tylko to wymieniam.

Ram i zasilacz zostaje ze starego. Koszt to ok. 600 PLN minus to co dostanę za stare graty. W przyszłości dokupić ram i kiedyś i7. Czy warto ładować się w nie nową platformę aby na jakiś czas odświeżyć?

 

Z benchmarków wynika, że i5 ma o 75% więcej efektywnej wydajności

Wymiana 6-rdzeniowego CPU na 4-rdzeniowy? Nie warto. Sam procesor może być szybszy, ale nowe gry chcą już conajmniej 6 wątków. Na 4 wątkach mimo że framerate jest wyższe to są mikrozacięcia i freezy. Pozatym teraz jest nienajlepszy czas na upgrade CPU, ich ceny nienaturalnie rosną.

I co z grafą, zostawiasz tego GF760? To tym bardziej wymiana CPU nie ma sensu, grafa będzie cię blokować.

 

Tyle, że na tym stop. A w przypadku i5 4xxx jeszcze mogę wymienić na i7

Różnica wydajności między i7 Sandy, a i7 Kaby to tylko 50%.

 

To może trochę inaczej. Nie jestem zapalonym graczem. Nie będę grał w najnowsze tytuły.

Jak nie grasz w nowości to 4 rdzenie starczą.

 

Ale 19 (demo) przy takich ustawieniach tnie. Muszę grać na najniższych i mam ok. 80 fps. Gra jest płynna.

No to jednak grasz w nowości. Choć w gry sportowe to akurat można grać na detalach minimalnych.

 

Ale powoli czas już zmienić phenoma na nowszy.

Jak już tyle wytrzymałeś z tym Phenomem x6 to możesz zaczekać z jego wymianą do przyszłego roku. W 2019 znowu nastąpi wzrost ilości rdzeni w topowych CPU, a co za tym idzie procki 4c/8t lub 6c/6t stanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie jest sens pakować się w i7 2600? Czy poczekać aż phenom zupełnie do niczego się nie nada i wtedy zmienić na coś konkret? Czy przedłużyć życie na chwilę nie tak wielkim kosztem ok. 600 stówek minus to co dostanę (coś jeszcze powinienem nie dużo ale jeszcze dostać) za phenoma i iść w i7 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest? Różnica między i3 8300 a i5 4790 jest mniejsza niż między i3 8300 a i7 2600. Mam i3 8300 i daje radę w np. bf1 (tyle co mi wystarczy) i też 4 rdzenie 4 wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując to po innych konsultacjach posłuchałem też Waszych rad. Ostatecznie kupiłem: MSI B75MA-P45 i i7 2600. Bez kręcenia, przekładam stare graty i na pewno będzie lepiej niż było. Chociaż jeszcze się dało. Koszt to ok. 550 PLN i w gratisie dostałem spartana lt ale taki już mam. Dzięki.

 

i jeszcze jedno. Czy po zmianie płyty i procesora będę musiał instalować od nowa system czy wystarczy pozbyć się śmieci z poprzedniej płyty i procesora typu sterownik chipsetu i inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...