Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michlik6

Komputer pipczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz, czy odpali na 2666mhz, jak nie to jest coś nie tak.

I wrzuć jeszcze zdjęcie tych wartości, które wprowadziłeś proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było do wyboru 2666mhz tylko 2667mhz (taką wybrałem), ale niestety nadal pipkało…. Tutaj przesyłam zdjęcia parametrów jakie ustawiłem https://imgur.com/a/XrpXn0c . Zamieściłem tam jeszcze screen z programiku, który ściągnąłem, nie wiem czy Ci to w czymś pomoże, ale zrobiłem to na wszelki wypadek.

 

 

Tak w woli wyjaśnienia, to z tym pipkaniem to jest tak, że jak pipczy i się w kółko restartuje to wyłączam kompa sam, odłączam go z wtyczki, czekam pare sekund i znów wtyczkę wkładam. Po czym odpalam komputer, znów zapipczy i się raz zrestartuje, a potem normalnie pójdzie. I tak jest za każdym razem jak odłączam wtyczke.

A jak byłem na ustawieniach fabrycznych BIOS to tylko raz na jakiś czas mi pipkał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi powiedzieć o czym ten miły Pan mówi w tym filmiku, ponieważ nie rozumiem, niektórych słów ze względu na to, że nie siedzę za długo w informatyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba kości na płytce określa czy pamięć jest wysokiej (mało) czy niskiej (dużo) gęstości. Podobno niektóre komputery radzą sobie lepiej z ramami, które są niskiej gęstości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik jest o tym, że na starszych komputerach może być problem z odpaleniem RAMu o wyższej gęstości modułów na kość, no ale my tu mamy nowy komputer i nie ma bata, żeby Ryzen w 2018r nie chciał działać z RAMem na 2666mhz.

Sprawdź każdą kość indywidualnie tylko w 2 slocie od CPU, na samym XMP lub wartościach podanych przeze mnie na 2666. I napisz, co się stało. Jak jedna lub druga kość sobie nie poradzi, to IMO jest całość RAMu do reklamacji.

I nie wyłączaj komputea jak pika/ w głównej zakładce OC, powinieneś mieć opcję memory retry count=3 ta opcja odpowiada za liczbę restartów komputera po wprowadzeniu nieprawidłowych/trudnych wartości dla niego, (memory training= trening pamięci), płyta próbuje dostosować ustawienia żeby zbootować, możesz ustawić tą opcję na =1, żeby tylko 1 raz próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to duża różnica, ale w opcjach nie mogę wybrać 2666mhz tylko 2667mhz.

 

Czyli zmiany jakie wprowadziłem zostawić i wpiąć tylko 1 kość ram jak rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to duża różnica, ale w opcjach nie mogę wybrać 2666mhz tylko 2667mhz

To jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmiany jakie wprowadziłem zostawić i wpiąć tylko 1 kość ram jak rozumiem?

DOBRA TEGO WPISU NIE BYŁO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę się podziało, także trochę się rozpisze. Może najpierw oznaczę moje kości, dajmy, że mamy kość X i kość Y. Komputer miał od początku wsadzoną kość X w 2 slocie, a kość Y w 4 slocie. Najpierw wyjąłem kość Y. Odpalam kompa, a on dalej piszczy. Uznałem, że jak już na tym etapie piszczy to nawet opcji nie zmieniam. Wyłączam kompa za kość X, wsadzam kość Y. Odpalam kompa i cisza, nic nie zapiszczało, a komputer normalnie się odpalił. Postanowiłem teraz zmienić opcje BIOS'u. Ustawiłem parametry jakie mi kazałeś, po czym dałem "Save & Exit". Komputer się zrestartował poprawnie, nie zapipkał. Aby się upewnić, że wszystkie opcje został zmienione to odpaliłem ten programik CPU-Z. Ukazał mi parametry, które wprowadziłem (czyli, że miałem 2667mhz itd.). Dobra skoro wszystko ładnie hula to wyłączyłem kompa. Kość Y zostawiłem w 2 slocie i dopiąłem kość X do 4 slotu. Włączam komputer i znów zaczął mi pipkać. Czyżby ta jedna kość była walnięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kości RAM czy płyta głowna ze slotami na RAM?

Jeśli kości RAM to nie wiesz może jak jest na serwisie Komputronik z gwarancją? Chodzi mi o czy jak zgłoszę wadę o produkcie do 14 dni od otrzymania produkcie to czy mogę otrzymać pełną kwotę jaką zapłaciłem za ten RAM? Niestety żadnej informacji na stronie nie widzę, ale może ktoś się dopatrzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam RAM, płyta i jej sloty są ok- to wynika z twojego opisu.

Odnośnie reklamacji w komputroniku nie wiem, natomiast z tego co wiem możesz w ciągu 14 dni zwrócić towar bez podania przyczyny/podając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro będę miał możliwość oddania towaru to poleciłbyś mi jakieś inne RAM'y 8GB czy zostać przy tych tylko kupić inny egzemplarz? Czy może jednak kupić 16GB (czasami pracuje w programach takich jak: Photoshop, Illustrator i chyba zacznę coś robić w 3dmax studia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ryzena polecam pamięć od G.Skill (działa najlepiej), ale inne marki HyperX, ADATA, Goodram, też są ok, do 3200mhz max. To czy potrzebujesz więcej niż 8gb, musisz samemu zadecydować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak polecasz od G.Skill to mógłbyś mi jakiś egzemplarz zaproponować? Bym był wdzięczny, ponieważ nie chce sobie wybrać jakiegoś szmelcu. I niech będą te 8GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję Ci bardzo za to, że poświeciłeś na mnie czas, aby mi pomóc :)

I takie moje ostatnie pytanie jeśli chodzi o ten ram, który podesłałeś. Widzę, że ma 3200 MHz, czyli wystarczy jak w BIOS'ie ustawie 3200 MHz i wszystkie dane, które będą znajdować się pod F5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że włączysz A-XMP w górnym lewym rogu, lub w zakładce OC i powinno śmigać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...