Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati8686

Jaka plyta glowna do i7 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze od czasu upadku Abita mam zawsze mobo tylko Asus to jakie modele polecacie do 8700k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock Z370 Fatal1ty Gaming K6, Asrock Z370 Taichi, Gigabyte Z370 Aorus Gaming 5, Asus Z370 ROG Hero ew. jeszcze ROG Strix-E i Strix-F. Do wyboru, do koloru, kolejność właściwie taka w jakiej wypisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsoomnialem to tylko ASUS a ich tez jest chyba 7 wersji.

Ogladalem hero oraz TUF PRO i PLUS

Zwlaszcza nie wiem czym ostatnie roznia, np czy ktoras ma lepsza sekcje zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty które wymieniłem są polecane właśnie ze względu na dobre sekcje zasilania. TUF PRO, TUF PLUS i STRIX-H mają kiepskie sekcje zasilania. Jak chcesz koniecznie ASUSa z dobrą sekcją to bierz HERO / FORMULA / CODE ew. jeszcze z wyższej półki APEX i Extreme. Jak nie pasuje Ci budżet to zrezygnuj z Asusa na rzecz Asrocka bądź Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz asusa i nie trzyma Cię budżet,polecam coś z serii Maximus a konkretnie hero ,miałem hero IX teraz mam X i złego słowa o tej plycie nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasilanie dla portów PCI-E w przypadku konfiguracji SLI / CrossFire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad tak niska dostepnosc tej serii Z370 niektorych modeli?

To nowe chipsety przeciez a tego FTW ciezko kupic w jakim proline,xkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością płyt i kart graficznych EVGA zawsze był u nas w kraju problem. Mało tego zwykle jest na rynku bo marka jest u nas mniej znana jak Asus, Gigabyte czy MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad EVGA bym się mocno zastanowił bo z biosami i późniejszym wsparciem dla starszych modeli jest ogólnie mówiąc kiepsko druga sprawa to za 210zł mniej masz w tym sklepie asrock z370 extereme 4 który wystarczy do 8700k i wyżej nawet po oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno patrze na marke,moim zdaniem np Asus jako marka jest troche powyzej Asrock ale modele tym razem maja srednie,zwlaszcza wizualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się podepnę pod temat.

Płyta do OC 8700k do koło 800zł. Wpadła mi w oko Aorus Gaming 2.0, MSI Gaming Pro Carbon

Gaming 5 juz za drogi niestety. Asrock K6 zachęca wyświetlaczem POST :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy nie patrzcie na wygląd czy bajery typu wyświetlacz post itp duperele tylko na chłodzenie sekcji zasilania i jej jakość a tu Asrock wygrywa w niższej cenie niż to,co oferuje konkurencja.

 

EXTREME4

K6

 

-jak ktoś chce więcej popłynąć to:

 

TAICHI

I7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się podepnę pod temat.

Płyta do OC 8700k do koło 800zł. Wpadła mi w oko Aorus Gaming 2.0, MSI Gaming Pro Carbon

Gaming 5 juz za drogi niestety. Asrock K6 zachęca wyświetlaczem POST :hmm:

 

Aorus Ultra Gaming 2.0 nadal ma problemy z sekcją zasilania, niewiele się poprawiło względem 1.0, MSI Gaming Pro Carbon to taka niższa średnia półka bym powiedział, najlepiej zrób tak jak sugeruje lws, wszystkie wymienione przez niego płyty będą miały lepszą sekcję zasilania niż wymienione przez Ciebie MSI i Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, w takim razie zagłębiam się w K6 ;) w razie pytań - będę pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się podepnę pod temat.

Płyta do OC 8700k do koło 800zł. Wpadła mi w oko Aorus Gaming 2.0, MSI Gaming Pro Carbon

Gaming 5 juz za drogi niestety. Asrock K6 zachęca wyświetlaczem POST :hmm:

 

Miałem SLI PLUS, miałem w ręku CARBONA (nie fart z pinami), mam Extreme4.

 

Extreme4 jest beznadziejny przy SLI PLUS. Jedynie sekcja daje mu przewagę. A ten temat rozwiązuje ProCarbon. Na dziś dzień brałbym ProCarbon. Jak taniej to SLI PLUS i AirDucta na VRM. Jak coś lepszego do Gigabyte Gaming7

 

 

Asrocki mają jakieś psychiczne problemy z pamięciami. Nie zawsze działa XMP mimo że powinno. A nieraz jak u mnie Bdie 3600 nie zadziałały wcale na Extreme4, mimo że nawet na Gigabyte Gaming 7 X470 - czyli z ryzenem 2700X zadziałały bez najmniejszego problemu na 3600. Dziękuję i do widzenia Asrock :E

 

..MSI Gaming Pro Carbon to taka niższa średnia półka bym powiedział, ...

 

MSI PRO CARBON i GAMING 5 to niższa średnia półka jeśli chodzi o VRM? Tutaj poprosiłbym dowodów jakichkolwiek problemów z VRM na tych płytach :) Bo z tego co mi wiadomo jest odwrotnie.

 

 

szczególnie kiedy na AsRock E4 zużycie energii jest jakieś 20-30% wyższe przy tych samych nastawach na CPU i cała przewaga z VRM idzie w piach ;]

 

 

 

Test Pro Carbon

Thermal Testing at 4.9GHz/1.3v Overclocked Speeds: The image on the left is always at idle, and the image on the right is at load. During ALL TESTS, fans to the right of the motherboard from the (Corsair H110i) radiator are left on automatic mode (ramps with internal block temperature). Additionally, a 120mm fan is situated right above the VRM, and it blows down at a medium rate (very quiet). We standardize this test with a 4.9GHz on all cores with 1.3V real under load and take pictures at the 80% mark of HandBrake rendering a 4K video.

Read more: https://www.tweaktown.com/reviews/8424/msi-z370-gaming-pro-carbon-ac-motherboard-review/index10.html

 

8424_83_msi-z370-gaming-pro-carbon-ac-motherboard-review.jpg

 

 

 

Kolejny test:

https://www.hardwarezone.com.sg/review-gigabyte-z370-aorus-gaming-7-review-solid-all-rounder-enthusiast-motherboard/temperature-power-consumption-overclocking-31

 

Asrock Thaichi w zasadzie pozamiatany. Do tego asrocki maja też gorący chipset :D

temp-aorus.jpg

 

 

 

 

 

Moim skromnym zdaniem MSI Pro Carbon to jedna z najbardziej udanych płyt. Zero kłopotów, przyzwoita cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze porównania do innych płyt w tym teście.

 

Na Asrocku nie ma czegoś takiego, jak pamięci działające bez problemu :)

 

 

masz tutaj ten sam obraz z thaichi i te same warunki co na ProCarbon:

Thermal Testing at 4.9GHz/1.3v Overclocked Speeds: The image on the left is always at idle, and the image on the right is at load. During ALL TESTS, fans to the right of the motherboard from the (Corsair H110i) radiator are left on automatic mode (ramps with internal block temperature). Additionally, a 120mm fan is situated right above the VRM, and it blows down at a medium rate (very quiet). We standardize this test with a 4.9GHz on all cores with 1.3V real under load and take pictures at the 80% mark of HandBrake rendering a 4K video.

 

Read more: https://www.tweaktown.com/reviews/8381/asrock-z370-taichi-motherboard-review/index10.html

https://www.tweaktown.com/reviews/8381/asrock-z370-taichi-motherboard-review/index10.html

8381_83_asrock-z370-taichi-motherboard-review.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy już czyszczą magazyny z leżaków "starych z370" na rzecz z390, który ma wejść po 8 października na półki sklepowe. Może w kwestii sekcji zasilania coś poprawią - pożyjemy i zobaczymy, u mnie i7 8700k czeka zapakowany na swój debiut. Trzy tygodnie już nie robią dużej różnicy i będą testy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań.

 

-płyta jest bez obudowy

 

 

 

Pamiątki działają bez problemu na K6.

 

 

Jak chcesz na temat płyt więcej szczegółów to sobie poszukaj swojego carbona i poczytaj.

 

https://www.overclock.net/forum/6-intel-motherboards/1638955-z370-z390-vrm-discussion-thread-41.html

 

 

Przy okazji masz tutaj mój test VRM na Extreme4:

http://forum.pclab.pl/topic/1244967-AirDuct-ch%C5%82odzenie-VRM-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-Air-Duct/page__p__15140022entry15140022

 

200wat był progiem bólu płyty. Powyżej (np 220wat) sekcj throtlowała, zegar CPU spadał do BASE i już nie wzrastał do czasu wyłączenia testu / obciążenia CPU. Na MSI SLI PLUS trhtlowało powyżej 150 wat. Ale zegar wracał do boosta samoczynnie bez przerywania obciążenia.

 

Tylko procesor jadł 150wat na SLI PLUS ale na Extreme4 było już 180wat przy identycznych nastawach.

 

 

Oczywiście nie ma to większego znaczenia w komputerze, który nie będzie na maxa żyłowany lub katowany prime w SmallFTT na AVX. W grach wychodzi jakaś połowa z tego, co Prime wydusza. Czyli skoro sekcja zasilania nie robi już większego znaczenia powyżej pewnego pułapu, to moim zdaniem lepiej brać płytę przyjazną w obsłudze. Czyli np można mieć ustawienia zasilania CPU w trybie Adaptive a nie Fixed jak na Asrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w takim razie też zaczekam na z390 :lol2:

albo coś poprawią albo zostanie rozbicie skarbonki i dopłata do Aorusa piątki

oglądałem kiedyś test Jarka i nie skojarzyłem, że Pro Carbon na testbenchu gotuje wodę :E

Jeszcze u mnie na AIO w wygłuszonym R5 byłaby już w ogóle rzeźnia dla sekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w linku którym podałem poczytaj sobie,najpierw znajdz na temat jakości filtrów,dławików itp elektroniki w płytach Asrock bo mi to lotto i nie będe specjalnie dla ciebie szukał.Co do problemów pamięci na płytach Asrock,jeszcze tego brakuje żebyś mi wmówił iż je posiadam lol2.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w linku którym podałem poczytaj sobie,najpierw znajdz na temat jakości filtrów,dławików itp elektroniki w płytach Asrock bo mi to lotto i nie będe specjalnie dla ciebie szukał.Co do problemów pamięci na płytach Asrock,jeszcze tego brakuje żebyś mi wmówił iż je posiadam lol2.gif

to do mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...