Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dyzio_dy

drukarka w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam drukarkę Brother DCP-195C i chciałbym ją połączyć do rutera LTE Huawei B310s-22.

Drukarka ma tylko wejście USB, ale zakupiłem adapter z USB na rj45. Czy w ogóle takie połączenie jest możliwe

i będzie można drukować z urządzeń podpiętych do tej sieci?

Problem jest tego typu że ta drukarka nie ma karty sieciowej, wymyśliłem coś takiego aby kupić kartę sieciową USB

i połączyć to z ruterem rj45 czy miałoby to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię, by to zadziałało. Przecież karta Wi-Fi na USB potrzebuje sterowników. Choć skoro niektóre pudełeczka NAS potrafią poprawnie komunikować się po USB z UPS to kto wie. Także ostatecznie obstawiam na 95% że to nie zadziała (karta Wi-Fi wpięta w USB drukarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarka ma tylko wejście USB, ale zakupiłem adapter z USB na rj45. Czy w ogóle takie połączenie jest możliwe

Nie.

 

Problem jest tego typu że ta drukarka nie ma karty sieciowej, wymyśliłem coś takiego aby kupić kartę sieciową USB

i połączyć to z ruterem rj45 czy miałoby to sens?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to najmniejszego sensu. Drukarka musiałaby mieć sterownik do karty sieciowej a takowej nie posiada. Nie posiada także gniazda LAN.

Potrzebujesz Print Server, a że są drogie i przerabiałem już temat, najtańszym rozwiązaniem jest zakup routera np ASUS RT-N10U podłączasz drukarkę do Asusa (USB), Asusa do Huaweia (RJ45) i albo zostajesz na fabrycznym sofcie korzystając z kolejki LPR, ewentualnie instalujesz na Asusie Tomato i będziesz widział drukarkę pod adresem IP w każdym urządzeniu. W smartfonach polecam zainstalować Netprinter, z poziomu aplikacji instalujesz drukarkę i odpowiednie biblioteki do niej. Niestety obecnie dla nowych użytkowników aplikacja jest płatna jednak instalując z neta starą wersję (licencja darmowa) po aktualizacji licencja przenosi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to najmniejszego sensu. Drukarka musiałaby mieć sterownik do karty sieciowej a takowej nie posiada. Nie posiada także gniazda LAN.

Potrzebujesz Print Server, a że są drogie i przerabiałem już temat, najtańszym rozwiązaniem jest zakup routera np ASUS RT-N10U podłączasz drukarkę do Asusa (USB), Asusa do Huaweia (RJ45) i albo zostajesz na fabrycznym sofcie korzystając z kolejki LPR, ewentualnie instalujesz na Asusie Tomato i będziesz widział drukarkę pod adresem IP w każdym urządzeniu. W smartfonach polecam zainstalować Printer 2 Go, z poziomu aplikacji instalujesz drukarkę i odpowiednie biblioteki do niej. Niestety obecnie dla nowych użytkowników aplikacja jest płatna jednak instalując z neta starą wersję (licencja darmowa) po aktualizacji licencja przenosi się.

 

Dzięki za odpowiedź, masz rację te podłączenie które wymyśliłem nie ma sensu, jedyne wyjście to kupić ruter z wejściem USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki rt-n10u po 40zl chodzi więc fajna opcja jako printserwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten ruter Asus RT-N10U.

Chciałbym połączyć te dwa rutery ze sobą LTE Huawei B310s-22 (dostawca internetu) + Ruter Asus RT-N10U jako AP do którego ma być podłączona drukarka.Czy w ruterze LTE Huawei B310s-22 mam przypisać jakieś dane? Jak tak to gdzie to zrobić? Mam takie coś:

https://files.tinypi...g2juexh88zs.jpg

https://files.tinypic.pl/i/00971/ctnszkpygkgj.jpg

https://files.tinypi...qdhu3pcp8qc.jpg

Jak wejdę w ruter Asus RT-N10U wyświetla mi takie coś:

Wcześniej wybieram typ jaki ma spełniać ruter czyli w moim przypadku wybrałem AP

https://pics.tinypic...f1pcfv3jxiq.jpg

Czy klucz sieci ma być taki sam co w ruterze LTE Huawei B310s-22 (dostawca internetu)?

https://pics.tinypic...3a03lpf3gwn.jpg

Następnie podłączam drukarkę do USB rutera Asus i chyba ją na tym ruterze muszę skonfigurować tak aby była to drukarka sieciowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz oba routery spiąć ze sobą kablami czy bezprzewodowo?

Jeżeli bezprzewodowo to Asus powinien być w trybie klient, powinieneś podłączyć go pod WiFi Huaweia.

Drukarkę podpinasz kablem USB do Asusa i konfigurujesz w odpowiedniej zakładce. Nie korzystałem z softu Asusa tylko Tomato więc za bardzo nie nakieruję Cię, ale wyżej dałem linka do instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę oba routery spiąć ze sobą kablami.Chyba musiałbym zmienić adres IP tego Asusa aby był w sieci tego LTE Huawei B310s-22?Z drukarką powinienem dać sobie radę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem to dziala tylko mam pytanie czy jak wybiera sie tryb pracy tego rutera Asus RT-N10U jako AP to automatycznie wylancza DHCP? Nie mam tego w ogole w opcjach ruteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz drugiego serwera DHCP w sieci. Huawei robi zapewne za serwer.

A sprawdzić to możesz w menu LAN - zakładka DHCP server. (nie wiem, korzystam z emulatora softu ASUSa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz drugiego serwera DHCP w sieci. Huawei robi zapewne za serwer.

A sprawdzić to możesz w menu LAN - zakładka DHCP server. (nie wiem, korzystam z emulatora softu ASUSa).

 

No właśnie na ruterze Asus nie mam takiej zakładki jak DHCP Server.

3ua1kbxh30jn.png

 

 

Tak, korzystam z emulatora softu Asusa. Jeszcze jest problem z drukowaniem ponieważ jak puszczę druk np. 7 stron to

drukuje mi tylko pierwszą stronę i to jeszcze w 1/4 części.

 

Drukuje tylko pierwszą stronę i to tak w kółko dopóki nie przerwę druku i nie wyłączę drukarki. Tak jakby się zawiesiła i drukowała w pętli i to nie wszystko tylko np. nagłówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy w sterowniku nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji "komunikacja dwukierunkowa" w zakładce porty. Miałem to samo z HP 1020.

Bramę sobie wpisz (adres Huaweia) oraz DNSy.

Może Asus wykrył już w sieci serwer DHCP. Ciężko mi powiedzieć, kompletnie nie znam tego softu chociaż korzystam z wielu ich urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie AP asus powinien mieć wyłączony dhcp z automatu, podłącz i zobacz czy przyzna ci adres od huawei

I zdaje się, że łączysz oba routery złączami LAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy w sterowniku nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji "komunikacja dwukierunkowa" w zakładce porty. Miałem to samo z HP 1020.

Bramę sobie wpisz (adres Huaweia) oraz DNSy.

Może Asus wykrył już w sieci serwer DHCP. Ciężko mi powiedzieć, kompletnie nie znam tego softu chociaż korzystam z wielu ich urządzeń.

 

Nie mam zaznaczonej tej komunikacji dwukierunkowej.

Caly czas drukuje tylko naglowek i zapetla, caly czas drukuje tylko ten nagłówek.

Brame wpisalem taka jak Huaweia.

 

W trybie AP asus powinien mieć wyłączony dhcp z automatu, podłącz i zobacz czy przyzna ci adres od huawei

I zdaje się, że łączysz oba routery złączami LAN

 

Tak sprawdzilem to i ruter ausa w trybie AP ustawia automatychnie wylaczenie DHCP. Tak mam to zrobione komunikacja jest ze wszystkimi tylko drukarka mi zle drukuje, jak ja podlacze normalnie przez USB do laptopa to jest ok, jezeli podłącza do rutera asus to drukuje tylko naglowek i zapetla drukuje tak bez konca. Nie wiem juz co tam moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe że ruter może nie obsługiwać tej drukarki i to jest powodem takich wydruków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że nie obsługuje, bo Asus ma jakieś tam swoje oprogramowanie.

Instalowałeś drukarkę wg tego poradnika rozumiem.

Jeżeli drukarka nadal tak się zachowuje to pewnie będziesz musiał zainstalować Tomato. Tam działa na protokole RAW bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że nie obsługuje, bo Asus ma jakieś tam swoje oprogramowanie.

Instalowałeś drukarkę wg tego poradnika rozumiem.

Jeżeli drukarka nadal tak się zachowuje to pewnie będziesz musiał zainstalować Tomato. Tam działa na protokole RAW bez problemu.

W sumie nie instalowałem jej według tego poradnika dziś to ogarnę i dam znać czy działa.Jak co to najwyżej zainstaluje Tomato, tylko nie wiem jak ale najwyżej doczytam gdzieś ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakk87- Wielkie dzięki, tak jak mówiłeś na samym początku trzeba było to zrobić zgodnie z tym poradnikiem.

Teraz wszystko działa. Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...