Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MRKRUS

Monitor VA 30+ Cali 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam uniwersalnego monitora o rozmiarze większym niż 31 cali, chcę zamienić dwa na jeden monitor. Preferuję rozdzielczość UHD (3840x2160). Monitor będzie służył głównie do:

 

czytanie tekstów i ogólne "przeglądanie internetu",

oglądanie filmów ( Z kanapy oddalonej o 2m od monitora)

gry (przy znikomym oświetleniu; tylko single player, więc nie kładę aż takiego nacisku na ekstremalną minimalizację opóźnień),

 

 

Z racji tego, że w pomieszczeniu nigdy nie ma słońca, zwykle panuje pól mrok plus monitor będzie wykorzystywany głównie wieczorem i nocą zależy mi na dobrym kontraście i oddaniu czerni, więc preferuję matryce VA. Chyba, że istnieje jakiś monitor IPS z dobrą czernią. Budżet do 3000zł

 

W tej chwili biorę pod uwagę następujące modele:

 

Samsung LU32H850UMUXEN

Fajnie się prezentuje, dobre kolory jednak mam wrażenie, że jasność jest dość słaba jedynie 250cd/m2

 

Philips 436M6VBPAB/00

Nieco większy niż bym chciał, jednak z danych technicznych wydaje się całkiem całkiem

 

AOC U3277FWQ

Raczej odrzucam ze względu na lipne nierówne podświetlenie

 

Z góry dziękuję za opinie i sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Philipsa, a potem się pochwalić czy rzeczywiście jest taki wujowy czy to tylko konkurencja się produkuje. Bo 43 z DP, HDR i rzeczywistym 720 cd/m2 za 3k zł to brzmi za dobrze aby było prawdziwe. Jednak jeśli to prawda to gdzie mam wpłacić kasę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem złej opinii odnośnie tego Philipsa. Ponoć jest wręcz rewelacyjny.

 

Tylko to specyficzny produkt. Bo jednak to jest kobyła i do przeglądania internetu trzeba się przyzwyczaić. Dodatkowo jest to 60Hz za 3000zl. Żal że nie wsadzili tam jakiejś telewizyjnej setki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa nie miałem, za tego mam tego samego Samsunga. Oba mają Quantum Dot, więc jeśli chodzi o kolory to prawdopodobnie będą równie świetne. Samsunga wyrwiesz za ok. 2300-2400zł, minusem jest to, że w porównaniu do Philipsa nie ma HDR. Zgaduję, że konsolę też masz, a nawet na pecetach HDR robi się coraz bardziej popularny, więc wziąłbym to pod uwagę.

 

Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że wybór masz pomiędzy 32" bez HDR za 2400zł, a 42,5" z HDR za 3000zł - więc tutaj już ty musisz zadziałać. ;)

 

A i zwróć jeszcze uwagę na opinie na temat tego Philipsa, być może jest tu gdzieś jakiś haczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pcmonitors jest fajna recka tego philipsa.. I mimo że przymierzałem się do jego poprzednika na IPS (BDM4350UC/00) to zapewne dorzucę tysiaka i wezmę tego (436M6VBPAB/00) będzie świetny jako TV / konsola / drugi monitor do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...