Forum PCLab.pl: Monitor VA 30+ Cali 3000zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Monitor VA 30+ Cali 3000zł

#1 Użytkownik jest niedostępny   MRKRUS 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Wrzesień 2018 - 12:30

Witam

Szukam uniwersalnego monitora o rozmiarze większym niż 31 cali, chcę zamienić dwa na jeden monitor. Preferuję rozdzielczość UHD (3840x2160). Monitor będzie służył głównie do:

czytanie tekstów i ogólne "przeglądanie internetu",
oglądanie filmów ( Z kanapy oddalonej o 2m od monitora)
gry (przy znikomym oświetleniu; tylko single player, więc nie kładę aż takiego nacisku na ekstremalną minimalizację opóźnień),

Z racji tego, że w pomieszczeniu nigdy nie ma słońca, zwykle panuje pól mrok plus monitor będzie wykorzystywany głównie wieczorem i nocą zależy mi na dobrym kontraście i oddaniu czerni, więc preferuję matryce VA. Chyba, że istnieje jakiś monitor IPS z dobrą czernią. Budżet do 3000zł

W tej chwili biorę pod uwagę następujące modele:

Samsung LU32H850UMUXEN
Fajnie się prezentuje, dobre kolory jednak mam wrażenie, że jasność jest dość słaba jedynie 250cd/m2

Philips 436M6VBPAB/00
Nieco większy niż bym chciał, jednak z danych technicznych wydaje się całkiem całkiem

AOC U3277FWQ
Raczej odrzucam ze względu na lipne nierówne podświetlenie

Z góry dziękuję za opinie i sugestie ;)

#2 Użytkownik jest dostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2018 - 14:52

Philips raczej zdecydowanie.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2018 - 15:09

Możesz kupić Philipsa, a potem się pochwalić czy rzeczywiście jest taki wujowy czy to tylko konkurencja się produkuje. Bo 43 z DP, HDR i rzeczywistym 720 cd/m2 za 3k zł to brzmi za dobrze aby było prawdziwe. Jednak jeśli to prawda to gdzie mam wpłacić kasę xD

#4 Użytkownik jest dostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2018 - 15:34

Nigdy nie widziałem złej opinii odnośnie tego Philipsa. Ponoć jest wręcz rewelacyjny.

Tylko to specyficzny produkt. Bo jednak to jest kobyła i do przeglądania internetu trzeba się przyzwyczaić. Dodatkowo jest to 60Hz za 3000zl. Żal że nie wsadzili tam jakiejś telewizyjnej setki :]

#5 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Offtop Master
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2018 - 16:34

Philipsa nie miałem, za tego mam tego samego Samsunga. Oba mają Quantum Dot, więc jeśli chodzi o kolory to prawdopodobnie będą równie świetne. Samsunga wyrwiesz za ok. 2300-2400zł, minusem jest to, że w porównaniu do Philipsa nie ma HDR. Zgaduję, że konsolę też masz, a nawet na pecetach HDR robi się coraz bardziej popularny, więc wziąłbym to pod uwagę.

Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że wybór masz pomiędzy 32" bez HDR za 2400zł, a 42,5" z HDR za 3000zł - więc tutaj już ty musisz zadziałać. ;)

A i zwróć jeszcze uwagę na opinie na temat tego Philipsa, być może jest tu gdzieś jakiś haczyk.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 18 Wrzesień 2018 - 16:36

#6 Użytkownik jest niedostępny   cavalloBL 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2018 - 13:36

Na pcmonitors jest fajna recka tego philipsa.. I mimo że przymierzałem się do jego poprzednika na IPS (BDM4350UC/00) to zapewne dorzucę tysiaka i wezmę tego (436M6VBPAB/00) będzie świetny jako TV / konsola / drugi monitor do PC.

Strona 1 z 1