Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luzak30

Dokupienie RAMu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zapytam tutaj, bo na RAM to jest coś co na pewno dokupię do mojego komputera.

 

W załączniku są moje obecne dwie kości ramu z programu Speccy oraz sam komputer (do tego jest Zasilacz Tesla Fractal 550W).

 

 

Chciałbym dokupić je przyszłościowo, więc raczej 2x 8GB, bo następnym krokiem i standardem kiedyś będzie 32GB, to jest to łatwiej osiągnąć mając już 2x 8GB + 2x 4GB niż 4x 4GB. Albo się nie znam, ale to Wy mi powiecie :3

 

Więc, co moglibyście polecić do tego co posiadam, chyba że macie inne sugestie, bo ja znam się, no, średniawo.

 

Pozdrawiam!

post-465241-15372712256709_thumb.png

post-465241-15372712695359_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie lepiej dokupić 2x4gb, bo jeżeli będziesz chciał bardziej przyszłościowy zestaw później, to juz na pewno nie na tym chipsecie. zmienisz wtedy ram na ddr4 i pewnie procka, płyte i wszystko inne także. dlatego wg mnie nie ma sensu raczej pakować 32gb do tej jednostki.

PS. ja bym sie przejął tą temperaturą procesora co masz na czerwono :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, rynek sie bardzo szybko zmienia. ten procesor wszedl do sprzedazy juz ponad 4 lata temu. do niego są potrzebne pamięci ddr3. a już od ponad dwoch lat mamy pamięci ddr4. dlatego mówię, że nie jest w pewnym sensie przyszłosciowy. ale sama jakość jak najbardziej w porządku. zalezy kto do czego co potrzebuje :)

kiedy ostatni raz wymieniałeś pastę termoprzewodzącą na nim? możnaby się pokusić o zmianę chłodzenia procesora na lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak to w idle to jest masakra. Najpierw wyeliminuj co może powodować takie temperatury procesora. Wymień pastę, odkurz komputer, zobaczy czy wentylator na cpu się kręci. Jaki masz wentylator na procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcą się wszystkie wiatraczki, ale pasty termo. nigdy nie zmieniałem w całym swoim życiu, więc to może być to. Nawet nie wiedziałbym jak się za to zabrać, ale to chyba jakieś trudne pewnie nie jest, prawda?

 

I w ogóle, dokupić dokładnie dwa takie same kości ram jakie mam teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście swojemu bratu zasponsorowałem cooler za 100 zł(pewnie można taniej ale nie skąpiłem). Jak ktoś przejrzy jaka jest różnica między boxowym chłodzeniem a kupnym to praktycznie od razu powinna się zaświecić lampka do wymiany. No chyba że kogoś to nie obchodzi i ma chodzić póki nie odmówi posłuszeństwa. Prócz coolera to tak jak wyżej wymiana pasty z odkurzeniem polecam arctic mx-2 8g który kosztuje 20-30 zł(chyba że masz w mieście taniej wersję 4g to może i lepiej). Jest dobrej jakości i starczy na wiele aplikacji, a do tego ma rewelacyjną cenę. Jeżeli będziesz miał problem z usunięciem starej pasty użyj alkohol izopropylowy albo jak masz w domu spirytus 95 procentowy(wysoki procent zapewnia szybsze wyschnięcie). Dajesz trochę na chusteczkę albo papier ręcznikowy(broń boże nie utop procesora jak mój znajomy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakby co, to lepiej poproś kogoś, kto chociaż raz to robił, żebyś nie namieszał. albo zobacz dokładnie na yt, skoro tego nigdy nie robiłeś ;) myślę, że bez zmiany i tak się nie obędzie. ale weź sprężone powietrze i odkurz całego kompa w środku też. Co do ramu, najlepiej dokładnie takie jak masz teraz. to samo taktowanie i opóźnienia. fajnie jakby producent i model też był taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...