Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

helganin

Laptop do 10 000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to jest mój trzeci temat o wyborze laptopa i ostatni (więcej laptopa nie kupię ;) ).

 

Pierwszy wybrany laptop to był: Acer Predator 15 G9-593 i7 7700HQ oraz 1070. 4 razy serwis bo procesor grzał się do 100 stopni po kilku sekundach, piąty raz serwis = zwrot kasy. Pół roku walki :)

Po za grzaniem uważam że laptop dobry z dobrą matrycą i równym podświetleniem.

 

Drugi laptop to był: Asus Rog Strix GL703GM z i7 8750H i 1060. Tutaj byłzwrot bo matryca TN miała dziwne kolory nawet po kalibracji (takiej chałupniczej) i za dużo niebieskiego koloru co męczyło oczy.

Po za tym ciepła klawiatura cały czas, słyszalne wiatraki w spoczynku i temp nawet 80 stopni na przeglądaniu stron.

 

No i dochodzimy do wyboru ostatniego trzeciego laptopa:

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 8000-10000

2) Laptop nowy/używany: Nowy

3) Rozmiar matrycy): 17,3 + 1080p

4) Główne zastosowanie : Gry, ultra + 1080p tylko te wydane do tej pory, nie kupuję już gier na PC oprócz nowego Anno :P

5) Miejsce użytkowania : Dom i cały czas pod ładowarką

6) Osobiste preferencje: Lenovo odpada bo ma słaby serwis delikatnie pisząc

7) System operacyjny: W10H

8) Wymagania specjalne:

 

*Świetnej jakości matryca IPS z równym podświetleniem

*Dobry serwis

*Dżwięk w miarę, w predatorze było akceptowalne Dolby Audio

*Temp procesora max 80 stopni :) i żadnego thermal throttlingu

*Dyski SSD mam swoje: Samsung NVMe SSD M.2 960 Evo i Crucial MX100 256GB SATA czyli laptop musi posiadać wejście na dwa dyski m.2 i sata

 

Z moich propozycji to mamy:

1. Acer Helios 500 Link do laptopa

Mamy tu świetne chłodzenie Aero Blade 3D które jednak potrafi przekroczyć 90 stopni na procesorze:

Matryca potrafi mieć nie równe podświetlenie. Są 2 karty ale jedna jest na stałe wyłączona nawet na pulpicie bo jest G-Sync i musi być włączona nvidia.

2. HP Omen 17 X Link do laptopa

Thermal throttling oraz niebieskawa matryca.

 

Jestem strasznie marudny i wybredny, także wybór jest ciężki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Nie rozumiem po co "gamingowy" laptop do domu i cały czas podłączony do prądu. wg mnie lepiej kupić wydajniejszy PC w dużo niższej cenie.

Co do samego laptopa, nie wiem, czy uda Ci się osiągnąć niższe temperatury podczas grania na wysokich wymaganiach w gry. w PC w średnio-przewiewnej obudowie i dobrym chłodzeniu procesora, temperatury karty i procka sięgają 75 stopni. Także nie wiem jak można osiągnąć podobny wynik w laptopie. Może kup laptopa bez karty graficznej z dobrym chłodzeniem i do niego karte w wersji box? :PPrzykłądowy link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Nie rozumiem po co "gamingowy" laptop do domu i cały czas podłączony do prądu. wg mnie lepiej kupić wydajniejszy PC w dużo niższej cenie.

Co do samego laptopa, nie wiem, czy uda Ci się osiągnąć niższe temperatury podczas grania na wysokich wymaganiach w gry. w PC w średnio-przewiewnej obudowie i dobrym chłodzeniu procesora, temperatury karty i procka sięgają 75 stopni. Także nie wiem jak można osiągnąć podobny wynik w laptopie. Może kup laptopa bez karty graficznej z dobrym chłodzeniem i do niego karte w wersji box? :PPrzykłądowy link

Pół roku temu sprzedałem stacjonarkę bo to zajmuje za dużo miejsca, mam sporo konsol i nie mam już miejsca na stacjonarkę. Laptop pasuje idealnie. No i żre mniej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś dwie dobre propozycje choć osobiście Helios 500.

 

Później już są modele z GTX1080 lecz ponad budżet.

Dream Machines X1080-17 i7-8700K/16GB/512SSD GTX1080 10999 zł

Kadłubek na bazie Clevo z możliwością podkręcenia procesora. Pełne wyposażenie i dobre wykonanie lecz jest dość ciężki i potrafi pod obciążeniem być głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI jest za drogi jak na procek poprzedniej generacji i 1070.

Laptop z 1080 nie jest mi potrzebny bo jak pisałem w nowe gry już na kompie grać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU wystarczy, a lapki z GTX 1080 są chyba ponad budżet. GTX 1060 by ci nie wystarczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczył by bo jak testowałem GL703GM to spokojnie karta dawała radę. Budżet mam ruchomy ale szkoda mi na laptopa wydać więcej niż dyszkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie jest: https://www.komputro...w-4tw04ea-.html

Najprawdopodobniej jest to laptop z tej recenzji : https://www.notebook...w.323450.0.html

Powstaje tylko pytanie czy jest błąd w opisie, czy rzeczywiście jest 120Hz matryca. W recenzji napisano:

Currently, this configuration (144 Hz, IPS, FHD) is the only one available for the Omen 17t.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest inny laptop, widać po oznaczeniach.

 

Właśnie z tymi omenami jest taki problem że nie ma testów i recenzji tego co u nas jest sprzedawane a w ciemno nie kupię nic nie wiedząc o temperaturach i matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te oznaczenia zmieniają się nawet w przypadku innej konfiguracji dysków. Wcale nie jest powiedziane, że są to inne laptopy-mogą się różnić dyskami oraz matrycą-choć w recenzji napisano, że ten laptop występuje tylko w konfiguracji ze 144Hz matrycą.

P.S. No dobra jest tam 120Hz matryca IPS, ale reszta się zgadza z tym laptopem z testów: https://support.hp.com/pl-pl/document/c06090553

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix SCAR GL703GS i7-8750/16G/256PCIe+1T/W10X za 9199zł

W tym budżecie warto zerknąć na laptop Asus Rog Strix SCAR GL703GS. Ma dobrą matrycę IPS FullHD 17,3" cala z odświeżaniem 144Hz. Odwzorowanie kolorów i kąty widzenia są bardzo dobre. Kultura pracy laptopa stoi na dosyć dobrym poziomie. Wersja powyżej jest wyposażona w 16GB pamięci RAM, dyski SSD M.2 PCIe NVMe 256GB + 1000GB SSHD FireCuda, Windows 10 w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu sprzedałem stacjonarkę bo to zajmuje za dużo miejsca, mam sporo konsol i nie mam już miejsca na stacjonarkę. Laptop pasuje idealnie. No i żre mniej prądu.

 

Co ci zajmuje dużo miejsca ? Buda pod biurko lub kupić sobie obudowę Mini ATX

Jak dla mnie wydawać taką kasę na laptopa bo stacjonarny za dużo miejsca zajmuje to głupota... Za mniejsze pieniądze dostaniesz o wiele lepszy sprzęt stacjonarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz że nie mam miejsca? Komp to buda która dużo zajmuje, monitor, klawiatura, kable a laptop zajmuje mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie 10k na laptopa "gamingowego" to najwieksza mozliwa strata kasy. Za te pieniadze mozna zlozyc komputer z komponentow nowej generacji - 2x wydajniejszych i tak samo chlodniejszych w porownaniu do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to moja kasa i chce kupić laptopa, w czym problem?

 

Zaden, po prostu ludzie probuja Ci uswiadomic, ze to slaba inwestycja ;) Jesli wolisz miec gorsze i grzejace sie komponenty za wieksza kase to "go ahead"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma też swoje plusy takie jak mobilność. Nie zabierzesz chyba komputera stacjonarnego na wakacje, lub wyjazd do pracy za granicę. Na laptopie można leżąc w łóżku przeglądać internet. Pamiętaj że długie siedzenie bez przerw co godzinę na rozprostowanie się jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Żeby bez laptopa z łóżka przeglądać internet musiał byś mieć Smart tv, lub komputer podłączony do telewizora i do tego bezprzewodową klawiaturę. Jak chodzi o wydajność przyznam rację że stacjonarny PC będzie od laptopa w tej samej kwocie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tablety, telefony, smart tv do przeglądania netu z łóżka ale chce laptopa i już. A na stacjonarkę która zajmuje dużo miejsca i ciągnie dużo prądu nie mam miejsca i koniec :)

Zdaję sobię sprawę że laptop wychodzi drożej ale jest w miarę mobilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 17 i7-8750H/16G/480+1TB/W10 GTX1060 120Hz za 7049zł

Jak wystarczy Ci karta graficzna GTX 1060, to brał bym również pod uwagę Omena. Wyjdzie taniej niż laptop z kartą GTX 1070. Jest solidnie wykonany i ma matrycę IPS FullHD 17,3" 120Hz z dobrymi kolorami i kątami widzenia. Biorąc pod uwagę pozytywne wyniki testów poprzednich laptopów HP z serii Omen, laptop z linku powyżej jest bardzo dobrą propozycją. Wersja którą polecam jest bogato wyposażona. Laptop posiada 6 rdzeniowy procesor i7, kartę graficzną GTX 1060, 16GB RAM, dyski SSD 480GB + 1000GB HDD, Windows 10 w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz filmik/recenzję o Heliosie 500.

 

No właśnie brałbym tego heliosa ale te nierówne podświetlanie jak nawet koleś na filmiku mówi. Temp jego widziałem max 91 stopni co jest akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tablety, telefony, smart tv do przeglądania netu z łóżka ale chce laptopa i już. A na stacjonarkę która zajmuje dużo miejsca i ciągnie dużo prądu nie mam miejsca i koniec :)

Zdaję sobię sprawę że laptop wychodzi drożej ale jest w miarę mobilny.

 

 

Rozumiem Cie doskonale.

Aczkolwiek zerknij na takie cos. W np. Morele za 6,5k.

I do tego dobry, nieduży monitor. Skoro ma to stać tylko na biurku... ;)

 

edit:

no i moja propozycja do go notka oczywiscie

 

Alienware 17 R5

niestety, nie ma konfiguracji bez dysków ;) Ale zawsze możesz je opchnąć na allegro czy innym olxie.

 

poprawiłem link.

Jak chcesz, to mogę Ci sprawdzić dostępne konfiguracje w dystrybucji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alienware ma słabe chłodzenie i temperatury osiąga 90-95 a to mnie nie interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brałbym tego heliosa ale te nierówne podświetlanie jak nawet koleś na filmiku mówi. Temp jego widziałem max 91 stopni co jest akceptowalne.

 

Przecież to zależy od konkretnej sztuki-po prostu jak trafisz, czasami jest lepiej, czasami gorzej.

Nie szukaj ideału bo nie znajdziesz (choć przy tej cenie powinieneś kwasny.gif ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...