Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Voissed

Komputer nie czyta karty graficznej [BŁAGAM O POMOC]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zakupiłem nowy komputer, który został złożony w serwisie (x-kom) i generalnie wszystko okej, oprócz jednego - karty graficznej.

W menedżerze urządzeń pokazuje tylko domyślną kartę graficzną (zintegrowaną). Co mogłem zrobić nie tak?

Źle podpięte kable lub coś? Choć myślę, że dobrze podpiąłem. Proszę o pilną pomoc ;/

 

Karta graficzna: GTX 1060

Płyta główna: B360M Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny? Zdjęcia? Specyfikacje? Sami sobie to mamy skądś wytrzasnąć?

Karta graficzna: GTX 1060

Płyta główna: B360M Pro

 

Dałem już w edicie. Wybacz, mój błąd.

 

Podłącz monitor do karty dedykowanej ?

Ogólnie z tyłu komputera mam dwa wejścia HDMI. Jedno z nich jest umiejscowione niżej, a drugie wyżej (tam gdzie są wszystkie wejścia USB itp.).

Gdy podłączam do niższego to wszystko cacy działa, ale wykrywa tylko jedną kartę graficzną - tą standardową: "Podstawowa karta graficzna Microsoft".

Zaś gdy podłączam do tego wyższego, które jak się domyślam jest od karty graficznej tej, którą chcę mieć podpiętą (w tym przypadku GTX 1060), to monitor pokazuje "No Signal" i się wyłącza.

W BIOS'ie już przełączałem opcję "Primary Graphic(s) Adatper" z "PCI Express" na "Onboard" i to nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustaw Vga na automat i ztwierdź F10 i Enter.

 

Karta 1060 zamontowana poprawnie w slocie PCI-E ?

 

 

Śróbka na śledziu przykręcona ?

 

Zatrzask na tyle karty zaskoczył ?

 

Dodatkowe zasilanie PEG podłączone do karty ?

 

Przewód sygnałowy z monitora podpięty do wyjścia sygnału z 1060 ?

 

Jaki zasilacz masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podstawowa karta graficzna Microsoft" to nie integra, tylko domyślna nazwa karty, póki nie zainstalujesz sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustaw Vga na automat i ztwierdź F10 i Enter.

 

Karta 1060 zamontowana poprawnie w slocie PCI-E ?

 

 

Śróbka na śledziu przykręcona ?

 

Zatrzask na tyle karty zaskoczył ?

 

Dodatkowe zasilanie PEG podłączone do karty ?

 

Przewód sygnałowy z monitora podpięty do wyjścia sygnału z 1060 ?

 

Jaki zasilacz masz ?

Wszystko elegancko działa, ogólnie komputer był montowany i sprawdzany w serwisie X-Kom.

Zasilacz to SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W.

Powiedz mi jeszcze jak jesteś, gdzie znajdę opcję z tym VGA? W której zakładce BIOS'u?

 

"Podstawowa karta graficzna Microsoft" to nie integra, tylko domyślna nazwa karty, póki nie zainstalujesz sterownika.

Jestem laikiem, wybacz mi błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb nic w biosie, po prostu zostaw monitor podłączony do karty dedykowanej i zainstaluj sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb nic w biosie, po prostu zostaw monitor podłączony do karty dedykowanej i zainstaluj sterowniki.

Nie mogę mieć monitora podłączonego do karty dedykowanej, bo wtedy mam "No signal" na monitorze. Musiałbym mieć monitor podłączony do karty zintegrowanej i dopiero wtedy zainstalować sterowniki, bo innej opcji nie widzę. Nie mylę się, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tyłu komputera mam dwa wejścia HDMI. Jedno z nich jest umiejscowione niżej, a drugie wyżej (tam gdzie są wszystkie wejścia USB itp.).

Gdy podłączam do niższego to wszystko cacy działa, ale wykrywa tylko jedną kartę graficzną - tą standardową: "Podstawowa karta graficzna Microsoft".

Wróć do tego stanu i zainstaluj sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę mieć monitora podłączonego do karty dedykowanej, bo wtedy mam "No signal" na monitorze. Musiałbym mieć monitor podłączony do karty zintegrowanej i dopiero wtedy zainstalować sterowniki, bo innej opcji nie widzę. Nie mylę się, prawda?

 

karta dedykowaa to 1060 (czyli Twój "niższy" port HDMI) do którego z tego co piszesz - masz aktualnie podpięty monitor.

Monitor przestaje działać jak wpinasz go pod hdmi z płyty głównej czyli chcesz korzystać z integry.

 

Instalowałeś sterowniki do karty graficznej?

Czy obraz Ci przeskakuje podczas scrollowania w dół (i górę) - np. forum w przeglądarce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W BIOS'ie już przełączałem opcję "Primary Graphic(s) Adatper" z "PCI Express" na "Onboard" i to nic nie zmienia.

 

Wróć do tego ustawienia w BIOS -> "Primary Graphic(s) Adatper" ustaw jak było na "PCI Express".

PCI-Ex to złącze dla kart rozszerzeń na płycie głównej, właśnie w PCI-Ex zamontowaną masz Twoją dedykowaną kartę GeForce GTX 1060.

Onboard to z angielskiego "na pokładzie", czyli karta zintegrowana, w Twoim wypadku jest to integra z CPU, sygnał z niej uzyskujesz z HDMI/DVI/VGA na płycie głównej, znajduje się ono koło innych wejść płyty głównej: USB/LAN/Audio.

 

Jeśli dalej masz problem ze zrozumieniem i rozróżnieniem kart graficznych i wyjść HDMI, to otwórz boczek obudowy i spójrz jak Twój komputer wygląda w środku (X-Kom nie zakłada plomb na zestawy).

Zobaczysz, że to "dolne" złącze HDMI jest właśnie na karcie dedykowanej (GTX 1060) i to właśnie z niej masz sygnał, a jak podłączasz pod kartę zintegrowaną to sygnału brak.

Tak to powinno działać, jeśli masz zamontowaną 1060, to integra przestaje działać.

 

Kolega @MitycznyJeż dobrze próbował naprowadzić, wystarczyło ze zrozumieniem czytać co Ci tłumaczył.

 

 

Ustaw w BIOSie tak jak było, czyli "Primary Graphic(s) Adatper" -> "PCI Express"

Kabel z monitora tak jak miałeś, że był sygnał, czyli podłączony do gtx 1060.

Karta widnieje jako "Podstawowa karta graficzna Microsoft", bo brak jej sterowników, pobierz sterowniki ze strony nVidia.

Po instalacji sterownika, karta powinna być widoczna w menadżerze jako GTX 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra nie ruszy, gdy jest zamontowana karta dedykowana - dotyczy ustawienie w biosie opcji first init VGA na automat.

 

Ale, jak w biosie będzie na sztywno ustawiona opcja first init VGA na onboard, to dedykowana nie ruszy.

 

 

Trzeba podpiąć się do integry, uruchomić system i zainstalowac sterownik Nvidii do karty dedykowanej.

 

Następnie wejść do biosu, ustawić opcję first init VGA na Automat i zatwierdzić F1o i Enter.

 

Po uruchomieniu komputera nie będzie obrazu na integrze, bo karta dedykowana będzie nadrzędna i do niej należy wpiąć kabel z monitora.

 

Jak nie będzie obrazu, zrobić twardy restart poprzez przycisk restart na obudowie komputera.

 

 

Jak nie będzie obrazu, kartę 1060 sprawdzic u kolegi lub do swojego komputera zamontować obojętnie jaką kartę na PCI-E i sprawdzić, czy jest obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven kolega sam napisał:

 

Jestem laikiem, wybacz mi błędy.

 

Wszystko było dobrze, tylko on nie rozróżnia i błędnie identyfikował, która to integra, a która dedykowana karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiles NOWY komputer i Ci nie dziala... To oddaj go do sklepu i powiedz, ze nie dziala...

Przeciez chyba wlasnie po to kupiles NOWY? Czy po to zeby sie z nim samemu bujac jak cos jest nie tak?

 

Cześć.

 

Zakupiłem nowy komputer, który został złożony w serwisie (x-kom) i generalnie wszystko okej, oprócz jednego - karty graficznej.

W menedżerze urządzeń pokazuje tylko domyślną kartę graficzną (zintegrowaną). Co mogłem zrobić nie tak?

Źle podpięte kable lub coś? Choć myślę, że dobrze podpiąłem. Proszę o pilną pomoc ;/

 

Karta graficzna: GTX 1060

Płyta główna: B360M Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech wgra stery i wtedy wrócimy do tematu - bo to bez sensu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że skoro mówi że jest laikiem to może powinniście podrzucić Mu link do tych sterów, a nie tylko "zainstaluj stery".Znajdziesz je TUTAJ.

 

Tak jak kolega wyżej mówił, wróć do stanu, gdy pojawiało się "Podstawowa karta graficzna Microsoft" i wtedy zainstaluj powyższe sterowniki.

Powodzenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daro200 post #13:

 

 

 

My bad ;-) nie ukrywam, że Twój post to taki wall of text, toteż umknął mi link :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki posiadasz monitor? może jakiś z wejściem dsub (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/92/SVGA_port.jpg/250px-SVGA_port.jpg) i przez przelotkę dvi->dsub próbujesz uzyskać obraz na nim?

Monitor to AOC E2270Sw. Kabel mam wpięty taki niebieski z 15 dziurkami (to chyba D-Sub) i wpinam go w górną część, ale jak się domyślam po niektórych tutaj wpisach to pewnie jest kabel pod integrę lub coś w tym stylu, bo tam, gdzie niżej podpinam HDMI (tak jak inni napisali właśnie pod dedyka), to obok tego HDMI są też 2 wejścia z większą ilością dziurek i to są chyba DVI, o ile się nie mylę teraz, ale w monitorze nie mam wejścia na DVI, tylko na D-Sub, ale może ja coś źle gadam, ale wolę napisać w gwoli rozjaśnienia sytuacji.

 

karta dedykowaa to 1060 (czyli Twój "niższy" port HDMI) do którego z tego co piszesz - masz aktualnie podpięty monitor.

Monitor przestaje działać jak wpinasz go pod hdmi z płyty głównej czyli chcesz korzystać z integry.

 

Instalowałeś sterowniki do karty graficznej?

Czy obraz Ci przeskakuje podczas scrollowania w dół (i górę) - np. forum w przeglądarce?

Sterowników nie instalowałem. Myślałem, że kartę samo mi wczyta, aczkolwiek aktualnie to robię, bo widzę, że wiele osób mi to zaradziło. Monitor obraz nie przeskakuje, jest w miarę stabilny, aczkolwiek nie nie jest taki jakby bardzo "wyraźny" i czysty (chyba).

 

Wróć do tego ustawienia w BIOS -> "Primary Graphic(s) Adatper" ustaw jak było na "PCI Express".

PCI-Ex to złącze dla kart rozszerzeń na płycie głównej, właśnie w PCI-Ex zamontowaną masz Twoją dedykowaną kartę GeForce GTX 1060.

Onboard to z angielskiego "na pokładzie", czyli karta zintegrowana, w Twoim wypadku jest to integra z CPU, sygnał z niej uzyskujesz z HDMI/DVI/VGA na płycie głównej, znajduje się ono koło innych wejść płyty głównej: USB/LAN/Audio.

 

Jeśli dalej masz problem ze zrozumieniem i rozróżnieniem kart graficznych i wyjść HDMI, to otwórz boczek obudowy i spójrz jak Twój komputer wygląda w środku (X-Kom nie zakłada plomb na zestawy).

Zobaczysz, że to "dolne" złącze HDMI jest właśnie na karcie dedykowanej (GTX 1060) i to właśnie z niej masz sygnał, a jak podłączasz pod kartę zintegrowaną to sygnału brak.

Tak to powinno działać, jeśli masz zamontowaną 1060, to integra przestaje działać.

 

Kolega @MitycznyJeż dobrze próbował naprowadzić, wystarczyło ze zrozumieniem czytać co Ci tłumaczył.

 

 

Ustaw w BIOSie tak jak było, czyli "Primary Graphic(s) Adatper" -> "PCI Express"

Kabel z monitora tak jak miałeś, że był sygnał, czyli podłączony do gtx 1060.

Karta widnieje jako "Podstawowa karta graficzna Microsoft", bo brak jej sterowników, pobierz sterowniki ze strony nVidia.

Po instalacji sterownika, karta powinna być widoczna w menadżerze jako GTX 1060.

W BIOS'ie mam ustawione już na PCI Express.

Kabel z sygnałem do monitora podłączony do 1060.

Sterowniki właśnie instaluję, więc dam w edicie znać co i jak.

Jeżeli faktycznie po instalacji sterowników wszystko będzie w porządku, to okej, aczkolwiek drażni mnie i niepokoi jeden fakt.

 

Czuję tak jakby komputer "lagował" i nie był taki płynny. Co jak co, ale mój laptop już lepiej chodzi i płynniej, bo nawet okienka od ustawień Windows 10 (gdy je przesuwam) przesuwają się niepłynnie i tak jakby właśnie "lagowały".

Koło tego HDMI od 1060-tki mam dwa inne wejścia (takie same) i to są chyba DVI. Jest jeszcze koło tego HDMI takie wejście jakby "większego HDMI". Nie wiem czy tam może nie powinno być czegoś wpiętego? Aczkolwiek w monitor nie mam już więcej innych wejść kabli też już raczej nie mam, a jak składali komputer ze wszystkim to raczej daliby wszystko to, co potrzebne - w końcu komputer był poddawany testom, więc wątpię, że nie dorzuciliby kabli, które byłyby niezbędne do prawidłowego podłączenia.

 

Może ja załączę zdjęcie, jak to dokładnie z tyłu komputera wygląda:

iAUbHne.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie. Generalnie sprawa wygląda tak - po zainstalowaniu sterowników zaczęło wszystko śmigać. Karta graficzna została wczytana w menedżerze urządzeń.

Tyle krzyku, a rozeszło się tylko o sterowniki. Niemniej jednak dziękuję wszystkim zaangażowanym, bo i przynajmniej dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy i też idzie się samemu na przyszłość czegoś nauczyć.

 

Temat do zamknięcia i jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee

 

po co d-sub i hdmi na raz?

wiesz którym leci obraz :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-sub wyjmij, bo to integra jest.

 

Ma być DVI lub HDMI na karcie dedykowanej.

 

1302980900_1537382729_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie. Generalnie sprawa wygląda tak - po zainstalowaniu sterowników zaczęło wszystko śmigać. Karta graficzna została wczytana w menedżerze urządzeń.

Tyle krzyku, a rozeszło się tylko o sterowniki. Niemniej jednak dziękuję wszystkim zaangażowanym, bo i przynajmniej dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy i też idzie się samemu na przyszłość czegoś nauczyć.

 

Temat do zamknięcia i jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc ^^

 

Najważniejsze że "problem" został rozwiązany. ;)

 

Zostaw podłączone tylko HDMI do GTX 1060, tak jak radzą koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...