Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Voissed

Brak karty sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zakupiłem nowy sprzęt, który został złożony w x-kom. Wszystko okej, gdyby nie to, że nie ma nic poinstalowane (wiadomo), aczkolwiek w jaki sposób mogę otrzymać dostęp do Wi-Fi? Skąd mam wziąć sterowniki, aby karta sieciowa była widoczna? Czy w ogóle ona jest?

Dodam, że płyta główna to B360m Pro od ASRock'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta płyta główna ma zintegrowaną bezprzewodową kartę sieciową to sterowniki pobierzesz ze strony producenta plyty glownej.

Jak nie wiesz czy plyta glowka ma taką kartę sieciową to sprawdź specyfikację na stronie producenta.

 

Jeżeli kupowałeś dodatkową kartę to sterowniki ściągniesz ze strony producenta tej karty.

 

A jeżeli nie wiesz czy kupowałeś taką kartę i czy jest ona w Twoim komputerze to jak my to mamy wiedzieć. Oczekujesz forumowej delegacji u siebie w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę Wi-Fi mocowaną w gnieździe M.2 to trzeba zakupić osobno.

 

Jeśli chcesz się łączyć przez Wi-Fi to możesz zakupić kartę np na złączu USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę Wi-Fi mocowaną w gnieździe M.2 to trzeba zakupić osobno.

 

Jeśli chcesz się łączyć przez Wi-Fi to możesz zakupić kartę np na złączu USB.

Generalnie odnalazłem teraz informację, że ta płyta posiada tylko łączność LAN, a jeżeli chciałbym mieć możliwość łączności Wi-Fi, to mam do dyspozycji 2 wejścia M.2.

Hmm... w takim razie muszę kupić kartę sieciową, ale teraz pytanie - mogę normalnie kupić taką, że będę wpinał tylko pod USB np. z tyłu w komputerze i będzie śmigało, czy tylko opcja kupna takiej karty, która będzie pasowała pod M.2?

 

Jeżeli ta płyta główna ma zintegrowaną bezprzewodową kartę sieciową to sterowniki pobierzesz ze strony producenta plyty glownej.

Jak nie wiesz czy plyta glowka ma taką kartę sieciową to sprawdź specyfikację na stronie producenta.

 

Jeżeli kupowałeś dodatkową kartę to sterowniki ściągniesz ze strony producenta tej karty.

 

A jeżeli nie wiesz czy kupowałeś taką kartę i czy jest ona w Twoim komputerze to jak my to mamy wiedzieć. Oczekujesz forumowej delegacji u siebie w domu?

Jeżeli nie wspomniałem nic na temat kupna dodatkowej karty to raczej jej nie zakupiłem, bo pisałem tylko o płycie głównej. Przepraszam bardzo... Zbyt agresywni jesteście na tym forum ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz kupić kartę podłączaną do USB.

 

Jeżeli jednak zależy Ci na stabilności połączenia, pingach etc. to polecam połączenie kablowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz kupić kartę podłączaną do USB.

 

Jeżeli jednak zależy Ci na stabilności połączenia, pingach etc. to polecam połączenie kablowe.

A jeśli kupiłbym kabel ethernet i poprowadził go prosto od router'a pod komputer, to czy ping będzie taki sam jakby była karta sieciowa wpięta w M.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu zawsze będzie lepiej, chyba że Access Point (czy router) stoi obok komputera to może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu zawsze będzie lepiej, chyba że Access Point (czy router) stoi obok komputera to może być podobnie.

Dziękuję za informację

 

Temat do zamknięcia, nie mam więcej pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...