Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzechoo1

Przygotowanie dysku pod W10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Noszę się z zamiarem zamiany dysku HDD na SDD w moim lapku.

Poczytałem trochę na ten temat i w sumie jestem już gotowy. Mam przygotowane instalacyjne USB. BIOS zamieniony na UEFI. Dysk zamierzam ustawić na AHCI. Zobaczymy jak pójdzie...

 

Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą. Jak przygotować dysk pod względem partycji?

Zauważyłem że oryginalne dyski mają ukryte partycje pod UEFI, System i recovery.

Są one automatycznie tworzone podczas instalacji, czy trzeba je utworzyć ręcznie?

Jeżeli ręcznie, to jak te dyski powinny być skonfigurowane i jak wskazać je systemowi, aby trafiły tam podczas instalacji odpowiednie dane?

 

Pozdrawiam

grzechoo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworzone automatycznie

 

nic nie musisz robić, instalator sam wszystko zrobi, włącznie z partycją na 10 - chyba że chcesz jakąś partycję dla siebie, tzn np na dane, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

 

A czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy USB instalacyjny (Win10) ustanowiony na komputerze A (z Win10) może posłużyć do instalacji systemu na komputerze B (Win10)? Niestety na komputerze A jest jakaś ograniczona wersja systemu, bo niektóre funkcje nie działają.

Czy różnice w tym co jest zainstalowane na kompie wynikają z wersji instalki czy z klucza?

 

W międzyczasie sprawdziłem i na obu kompach jest Win10 Home. Różnią się tylko wersją kompilacji. O dziwo, w tym "ograniczonym" jest wyższa wersja kompilacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczonym, czyli? Co jest ograniczone?

 

Co do tworzenia pena instalacyjnego, to jeżeli robisz go przy użyciu Media Creation Tool to może służyć bez problemu na innych komputerach jako dysk instalacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mniej opcji dostępnych w Panelu sterowania. Np. przy uruchomieniu mmc wyskakuje mi że jest zablokowane przez administratora, gdy moje konto ma prawa admina.

Dziwne rzeczy się tam dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A system aktualny, czy wyłączyłeś lub odroczyłeś jakieś aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyłączyłem jakiś czas temu aktualizacje, bo zamulały mi strasznie komputer...

 

W międzyczasie zainstalowałem system na nowym lapku i śmiga bez problemu, więc tworzenie instalki USB na jednym kompie i instalowanie na drugim, jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyłączyłem jakiś czas temu aktualizacje, bo zamulały mi strasznie komputer...

Stąd możesz mieć jakieś ograniczenia, bo jak win10 zaciągnie jakieś aktualizacje, ale ich nie zainstaluje bo wymaga np. ponownego uruchomienia komputera, to w niektórych ustawieniach (zazwyczaj tych, których nawet pośrednio dotyczy aktualizacja), wrzuca komunikat w rodzaju "tymi ustawieniami zarządza Twoja organizacja" dokładnej treści nie pamiętam. Jak aktualizacje się zainstalują, to wszystko wraca do normy i odzyskuje się pełną kontrolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...