Skocz do zawartości
Termez

PlayStation classic

Rekomendowane odpowiedzi

PlayStation Classic

3 grudnia 99$

 

 

Zapowiedzieli właśnie PlayStation Classic z 20 wgranymi tytułami:

 

Battle Arena Toshinden

Cool Boarders 2

Destruction Derby

Final Fantasy VII

Grand Theft Auto

Intelligent Qube

Jumping Flash!

Metal Gear Solid

Mr. Driller

Oddworld: Abe’s Oddysee

Rayman

Resident Evil Director’s Cut

Revelations: Persona

Ridge Racer Type 4

Super Puzzle Fighter II Turbo

Syphon Filter

Tekken 3

Tom Clancy’s Rainbow Six

Twisted Metal

Wild Arms

 

Edytowane przez Termez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darowali by sobie ten brzydki żółty trójkąt akurat na przodzie :/.

Ale tak czy siak, będzie trzeba zarezerwować wcześniej, bo zaraz handlarzyny się rzucą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić oryginał i używane gierki ;)

taaa, bo akurat nimi handlujesz :E Ale tak serio, to z tego co pamiętam pierwsza wersja (PSX) chyba nie miała HDMI, ten dodano dopiero w PSone, a kupowanie miniaturki konsoli, na której nie odpali się oryginalnych gier z tej konsoli to trochę durny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wersja (PSX) chyba nie miała HDMI, ten dodano dopiero w PSone

n725075089_288918_2774.jpg

 

Lepiej kupić oryginał i używane gierki ;)

Mam, ale głównie po to żeby nacieszyć oczy. W tych czasach granie z płyt mi się nie widzi, do tego częsty tearing.

Tak do końca nie jestem w sumie napalony, bo faktycznie brak dualshocków i cena, ale pudełko fajne i jeśli przerobią to wtedy będzie to miało sens.

Albo jeszcze obsługa dualshocków po usb, to wtedy zapnę mojego ds4 20th anniversary i będzie ogień :E.

Prawdopodobnie i tak kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni dodać:

 

+ moduł wifi

+ gniazdo SD

 

No i oczywiście dostęp do jakiegoś sklepu, skąd by można pobrać stare gierki po 1$, 1.2$ itd.

 

A tak mamy za 600 zł zamkniętą puszkę z 20 grami.

Nie widzę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Jest już lista tych wszystkich gier? Bo widzę preordery ale listy nie widzę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zaklepałem, ale kupować w sumie nie muszę :E. Właśnie jak zobaczę pełną listę gier i ogólnie jak to $ony widzi, czy będą dualshocki, powiedzą coś więcej to zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darowali by sobie ten brzydki żółty trójkąt akurat na przodzie :/.Ale tak czy siak, będzie trzeba zarezerwować wcześniej, bo zaraz handlarzyny się rzucą.

Ten trójkąt to jest raczej nawiązanie do klasycznego pudełka w jakim konsola była wydawana z Stanach, więc w sumie można to wybaczyć.

 

1426394-system.jpg

 

taaa, bo akurat nimi handlujesz :E Ale tak serio, to z tego co pamiętam pierwsza wersja (PSX) chyba nie miała HDMI, ten dodano dopiero w PSone, a kupowanie miniaturki konsoli, na której nie odpali się oryginalnych gier z tej konsoli to trochę durny pomysł.

HDMI w pierwszym PlayStation? :E:lol2: Rozumiem, że to taki żart, którego nie kumam? :hmm:

 

Co do odpalania oryginalnych gier na krążkach to ciekawe jakbyś do takiego malucha miał włożyć płytkę ;)

ps_classic_old_vs_new_two_column_01_en_14sep18_1536938378589.png

 

To i tak jest sprzęt tylko dla entuzjastów, taka "zabaweczka". Ciężko chyba, aby wydawali teraz w pełni funkcjonalne PS1...

 

Ten ruch był w sumie do przewidzenia po tym, jak Nintendo odniosło sukces z konsolami Nintendo Classic Mini. Pomysł fajny, ale wolę wydać kasę na coś innego, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare PS + gra na półce by zachować uczciwość i emulator + iso żeby grać w lepszej jakości. :thumbup:

Nie dla mnie tak samo jak małe Nintendo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie olać to :E. Pudełeczko ładne, ale poza tym bez szału.

Ciekawe jakie te pozostałe gry. Może sami jeszcze nie wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Szaraka - i miał wyjście Sony z kablem na chinche z przejściówką na EURO.

Jakie HDMI???

 

 

 

Ile to godzin się spędziło z Tekkenem 3, GT2, NFS, MGS... ehhh

Oczywiście konsola była przerobiona, a autobusy na Stadion X lecia znane na pamięć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi z tego FFVII, jak na Fullhd będą obcięte boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie te pozostałe gry. Może sami jeszcze nie wiedzą.

Wygląda na to, że tak właśnie jest. W przeciwnym wypadku od razu by się pochwalili pełną biblioteką tytułów. Oni są jeszcze pewnie w trakcie dogadywania się z różnymi firmami/wydawcami co do ostatecznego wyglądu "portfolio" tego kajtka. Na "Szaraka" wychodziła masa świetnych produkcji, ale nie wszystkie przecież stworzyło czy tym bardziej wydawało samo Sony. Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Taniej wyjdzie kupić używaną konsolę i gierki do niej niż tego malucha... A najlepiej PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej ps3 pierwsze które emulowało ps2 i ps1 :) fakt dysk mały no ale odpalasz 3 konsole w jednej :D

co do pomysłu to bieda... gry podobno w 480p czyli oryginał rozciągnięty i w ratio 4:3 więc elo to raz a dwa że 20 gier jak na psx? kuźwa tosz tam tyle hitów było że szok i takie 20 wybrać... np. z samych finali wolałbym ix zamiast vii :D ale tak muszę potrolować bo to i tak zabawka nie dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk można wymienić :E. Ale znaleźć takiego sprawnego grubasa ps3 ze sprzętową emulacją ps2... Kiedyś miałem zajawkę na grubasa, ale awaryjność i piano black jak psu z gardła skutecznie zniechęca, choć może jednak kupię kiedyś żeby postawić na komodzie :D.

Na razie wzięło mnie na ps2 i to muszę skompletować na tip top. Do trzech razy sztuka, ale tej już raczej nie sprzedam.

Swoją drogą zastanawia co ludzie robią z tymi konsolami że to piano takie porysowane jakby używali jako deski do krojenia. Moja czwórka zaraz cztery lata, a ta błyszcząca część może z trzema-czterema ryskami, w tym jedna przez kocisko, a druga bo nie przypuszczałem że głośnik na gumowej podkładce zostawi rysę.

 

Dalsze modele nadal emulują ps1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry jakie są znamy. Uzupełniłem pierwszy post.

Lista też poniżej.

 

Battle Arena Toshinden

Cool Boarders 2

Destruction Derby

Final Fantasy VII

Grand Theft Auto

Intelligent Qube

Jumping Flash!

Metal Gear Solid

Mr. Driller

Oddworld: Abe’s Oddysee

Rayman

Resident Evil Director’s Cut

Revelations: Persona

Ridge Racer Type 4

Super Puzzle Fighter II Turbo

Syphon Filter

Tekken 3

Tom Clancy’s Rainbow Six

Twisted Metal

Wild Arms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna lista, pozycje zróżnicowane. Choć pewnie każdy przez pryzmat nostalgii wyobrażał ją sobie nieco inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak im się to sprzeda. O "klapie" nie może być mowy, bo ich to kosztowało zapewne kilka groszy, a kto łyknie za 99 jurków, to już jaka przebitka.

Sam anulowałem rezerwację. Bynajmniej nie dlatego że złożyłem zajebongo zestaw ps2 za ułamek tej kwoty i zostało by jeszcze na ho ho...

Tzn. dlatego też :E, ale jak poczytałem sobie komentarze to faktycznie mogli zrobić to zdecydowanie lepiej, niż "zwykły" skok na kasę jak N. Przed sekundą podłączyłem oryginalnego szaraka i to je to i gdyby zrobili wsparcie dla płyt, bez regionu, może ps store, to od razu wyglądało by to inaczej. Taki szarak XXI wieku.

Ktoś tam im to na pewno kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak im się to sprzeda. O "klapie" nie może być mowy, bo ich to kosztowało zapewne kilka groszy, a kto łyknie za 99 jurków, to już jaka przebitka.

Sam anulowałem rezerwację. Bynajmniej nie dlatego że złożyłem zajebongo zestaw ps2 za ułamek tej kwoty i zostało by jeszcze na ho ho...

Tzn. dlatego też :E, ale jak poczytałem sobie komentarze to faktycznie mogli zrobić to zdecydowanie lepiej, niż "zwykły" skok na kasę jak N. Przed sekundą podłączyłem oryginalnego szaraka i to je to i gdyby zrobili wsparcie dla płyt, bez regionu, może ps store, to od razu wyglądało by to inaczej. Taki szarak XXI wieku.

Ktoś tam im to na pewno kupi.

 

Ja kupię na pewno :E.

Ale oby jednak złamali jak mininesy żeby można było dograć kilka swoich gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
This is really the main problem - the PlayStation Classic paints an overly negative picture of these games. Frame-rates are lower and less consistent, image quality is blurry and there are glitches. Input latency, while acceptable, remains higher than original hardware. The inclusion of PAL games remains totally baffling - and the idea that the emulator isn't fast enough to run the NTSC originals is the only explanation I can come up with here for this bizarre state of affairs.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-playstation-classic-review

 

Antyczny MediaTek w połączeniu z otwartym PCSX ReARMed i ledwo to zipie. No i szkoda, że nie wszystkie gry to wersje NTSC, poszli trochę na łatwiznę. Powinni się do tego jakoś bardziej przyłożyć, przecież już PSP sobie lepiej radziło z emulacją gier z PSX na procku 333 MHz, tylko tam Sony miało swój własny emulator. Tutaj polecieli po najmniejszej linii oporu, do tego z kiepskim rezultatem.

 

No nic, może kiedyś się kupi jak będzie to latać za połowę obecnej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy już wiedzą, że PlayStation Classic zostało złamane. Do tej pory wymagało to jednak majsterkowania i wlutowania się w kość eMMC. Kilka dni temu Pat Hartl opracował mniej inwazyjną metodę w oparciu o specjalny skrypt (apka BleemSync), który modyfikuje pliki konsoli w taki sposób, że można na niej odpalić dowolny obraz gry z zewnętrznej pamięci (wszystko jest opisane na GitHubie). Tak więc wystarczy spreparować tylko odpowiedniego pendrive’a i gotowe - uruchamiamy sobie dowolnie wybrany tytuł.

 

Z jednej strony spoko, że zostało to rozgryzione, bo biblioteka gier dostępnych na Classica została rozszerzona o setki pozycji. Z drugiej jednak jak człowiek widzi jak koślawo to dział to w sumie nie wiem, czy jest się z czego cieszyć... O ironio PSC to chyba najgorszy kawałek plastiku do emulacji Szaraka :thumbdown: Już PlayStation TV sobie z tym radzi 10x lepiej i ma większe możliwości.

 

Żeby było jeszcze śmieszniej:

https://metro.co.uk/2018/12/13/ps1-games-run-better-classic-mini-snes-playstation-classic-8241725/

 

Wychodzi na to, że SNES Mini z odpalonym emu radzi sobie lepiej z odtwarzaniem gier z PSX-a niż nowa zabawka Sony :lol2:

 

Pewnie gdybym sobie PlayStation Classic ładnie wyciągnął z pudełeczka i podłączył do swojego TV to bym tych wszystkich niedociągnięć nawet nie zauważył. Jednak jak już człowiek o tym wie, ma to z tyłu głowy, do tego jeśli się spojrzy choćby jak łatwo przyszło to złamać (Sony nawet nie potrafiło dobrze zaszyfrować softu w środku, wszystko było podane jak na tacy,) to wyłania się obraz zwykłego partactwa, bubel i nic więcej. To chyba najgorsza konsola z rodziny PlayStation jaka się na rynku pojawiła. Trochę wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Classic to niespecjalnie skrywany skok na kasę, granie na sentymentach i wspomnieniach. Skok po linii najmniejszego oporu, czytając wszystkie informacje o tym biednym pudle. Zagrać zagrałbym od czasu do czasu w niektóre kultowe tytuły, ale grosza nie dam za taką amatorszczyznę w wykonaniu Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co się mieli starać zabezpieczyć taki bubel? puścili info wystarczająco wcześnie o konsoli. poszły preordery bo oh ah moja młodość. teraz to już im wisi :P to co mieli sprzedać to sprzedali a wątpię żeby chcieli to produkować jakoś dłużej i w ogóle ich obchodzi to że zrobili badziew na nieswoim emu xD tzn. obchodzi ich bo zrobili to tanim kosztem czy tam groszowym a sprzedają po 4 czy tam 5 stówek :D emulatory psx są wszędzie na fonie i czym tam kto chce więc po prostu coś sobie z tego uszczypali tanim kosztem że niby oficjalne nowe oryginalne itd. :) ładny ruch :) tylko "szkoda" że tak mało tego sprzedali bo coś tam było że w JP poszło dość mało sztuk ale pewnie i tak się cieszą :)

 

edit: zobaczyłem ten filmik z porównaniem snes classic xDD ja pierdol* haha masakra... w sumie zapomniałem że to taki bubel ale przypomniało mi się że widziałem jak arhon gra w psx classic na żywo i odpalił tekkena... wiedziałem że coś tu nie gra i chodzi to za wolno na pewno, pomimo tego że grało się w to sto lat temu. wiadomo dali wersje 50fps (pal?) żeby nie było widać spadków :) beczka

Edytowane przez traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...