Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

novi

Słaby przyrost fps w grach zmiana z g4560 na i5 6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż wczoraj wymieniłem swojego pentaka G4560 na i5 6600 , ku mojemu zaskoczeniu fps urosły jakieś 10-15% względem pentiuma i nadal mam mocne dropy w grach na wyższych ustawieniach. W gta 5 dropy do 35fps na bardzo wysokich ustawieniach fhd cpu chodzi 100% gpu 70-95%, w cs go dropy do 140fps (fps maxymalny podskoczył około 30-40fps względem pentiuma) na ustawieniach niskich 1280x1024 , cpu jest wykorzystywane w granicach 60% wedle msi afterburner, robiłem unpark cpu nie pomogło , Ets 2 przy maksymalnych ustawieniach dropy do 40fps , procek w ets2 jest używany na około 50% , grafika około 89% obciążenia. Karta używa boosta , temp grafa max 75* , procesor nie przekracza 60* przy ciągłym obciążeniu . Zrobiłem test 3dmarka może ktoś po nim stwierdzi , czy mój wynik jest odpowiedni. Parametry kompa w sygnaturce.

 

http://pokazywarka.pl/wdali7/

 

https://www.3dmark.com/3dmv/5712765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób firestrike a nie ventage - tego się już trochęn ie uzywa ;d

 

+ nie masz bajzlu w systemie?

ram masz 2x4 czy 1x8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajzlu nie mam , optymalizuje na bieżąco . Przed wymiana cpu odinstalowalem wszystkie sterowniki od płyty głównej, odlaczylem Internet i wyciągnąłem bateryjke z płyty. Po włożeniu cpu startował od razu bez żadnych bsodow i komunikatów, od razu wyczuł nowy cpu i pokazuje odpowiednie taktowanie (3.6 Na wszystkich rdzeniach przy obciazeniu) . Ram niestety 1x8gb. Wynik fire strike https://www.3dmark.com/3dm/28671724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora dokupić drugą kostkę do duala, w miejscach procesorowych single poddusza zestaw.. dual to takie must have.. Trzeba pamiętać że PC jest jak łańcuch, taki mocny jak jego najsłabszy element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożycz od kogoś na test nawet 2x4.

najłatwiejsza do podmienienia rzecz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam postawić system na nowo i pobawić się biosem może tam coś (wyłącz Windows Update)

16gb to minimum jednak ;/ ale nie wieże że jakaś starsza gra ma takie spadki sprawdz np crysisa 3 jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 czy 16gb nie zrobi takiej różnicy, jak Single vs Dual ;]

 

Kupiłeś 8GB single z myślą o rozbudowie w przyszłości jak zajdzie potrzeba? No to przyszłość z potrzebą właśnie nadeszły :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wydaję mi się , że najsłabszym ogniwem tego zestawu jest ram i chipset b150 (brak możliwości oc ram, tylko timingi zjechałem na 11 albo 12, przy 2133mhz). Ten pc jest "przejściowy" na jakieś pół roku (czekam na transport mojego pc zza granicy :) ) . Niestety nie mam od kogo pożyczyć ddr4, albo console, albo starsze pc ;/ . Jeśli chodzi o postawienie systemu to jest jednak dość skomplikowana sprawa, mam parę programów , które ciężko się konfiguruję , a też nie mam aż tyle czasu , żeby usiąść i wszystko na nowo zrobić ;/. Bios ustawiałem po swojemu , throlling off , podbite lekko napięcie na ramie i zjechane timingi, reszta to już pode mnie ustawiona. Wiedziałem właśnie , że dual robi dużo. Minciu , lekko się pomyliłeś :). Miałem i5 6600k , gtx970 i 2x te cruciale , ale robiłem downgrade pc , bo praktycznie wcale nie grałem , a potrzebowałem trochę gotówki :). Zastanawiam się czy jest sens na taki okres czasu albo dokupić drugą taką samą kość, albo zmienić na jakieś 3000mhz i dokupić płytę na z170. Może by się udało zrobić oc non k , przy okazji zmiany płyty :). Tak na marginesie kupiłem oskalpowane i5 6600 (bez k), dziwna sprawa bo osoba od której kupiłem , jest właścicielem od nowości i nie skalpowała, a jednak ihs jest lekko krzywo przyklejony i w 2 miejscach wystaje delikatnie klej spod czapki. Na boxie przy 100% obciążenia max ma 61* a w pokoju 28 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie kupiłem oskalpowane i5 6600 (bez k), dziwna sprawa bo osoba od której kupiłem , jest właścicielem od nowości i nie skalpowała, a jednak ihs jest lekko krzywo przyklejony i w 2 miejscach wystaje delikatnie klej spod czapki. Na boxie przy 100% obciążenia max ma 61* a w pokoju 28 stopni :)

Może kupił sztukę ze zwrotu a w sklepie nie zauważyli że ktoś na nim skalpowanie testował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki RAM z niskim latency ładnie trzyma dolny FPS smile.gif proponuję wymianę na coś szybszego - wspomniałeś, że jedzie zagranicy nowy PC

Zmiana mobo prawie nic nie wniesie, bo i tak CPU jest non K trzeba szukać płyty, która ładnie ciągnie zegar 100MHz w górę thumbup.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś zrobił taki myk A sklep nawet się nie zorientował. Ja w 10 sek widziałem, że ihs jest krzywo przyklejony względem pcb, spojrzałem na łączenie ihs z płytką i widziałem wystający minimalnie klej w 2 miejscach. Też tak myślałem, żeby zmienić ram na szybszy, niestety chyba sobie nie pozwolę na identyczne kości jakie mam w swoim drugim pc w szwecji (crucial Elite 3466mhz 2x8gb) bo cena to około 900zl za nie ;). Myślałem o oc non k dokładnie jak w tym temacie https://m.pclab.pl/art67575.html jest jeszcze szansa takiego oc? Windows 10 pro

9c4b241cfd96840d98c74096850d56b4_orig.jpg

 

12f8dd532b0e041e2c97707cba9b534b_orig.jpg

 

d620245ba4cc623f1e3e637ea594b528_orig.jpg

 

d6b1ee0fa519cb975c37eb580d7e3395_orig.jpg

 

559ea751007a58486173ee99c0b5175b_orig.jpg

 

8f2c7a81d8d143e0b9593d83a0fcfc39_orig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek wizualnie jest OK. Nie musiał być wcale skalpowany. Ten IHS jest fabrycznie tak lekko przesunięty w dół i tez w każdym CPU Intela jest przerwa w kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny glut spod IHS zawsze wychodzi i wygląda na fabryczny.

 

Albo ktoś ma dobre oko i taki sam glut jak Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, chociaż to dla mnie dziwne , jak się dobrze człowiek przyjrzy to ihs jest "skręcony" do 1mm względem pcb , i klej z 2 stron jest idealnie równo z czapką , a na 2 ściankach wystaję , że bym mógł go skalpelem ściąć :). Zdjęcia nie oddają aż tego, jedynie te zdjęcie z lampą błyskową coś tam pokazało. Widać , że intel niezbyt się przykłada do swoich cpu , pentium g4560 którego wysłałem we wtorek , klej miał idealnie równo rozłożony , dlatego tu tylko wziąłem w rękę te cpu i tak jakoś pomyślałem , że ktoś się uczył skalpować :). Panowie a jak wygląda sprawa oc non k ? Na windows 10 da radę ? I ewentualnie jakiej płyty szukać pod oc non k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz plyte za 250-300zl, do tego moze jakies lepsze chłodzenie np fera3 za 99zl (nie wiem jakie masz) może uda ci się zrobić oc non-k i ile zyskasz, 10% więcej fpsow? Moim zdaniem to nie ma sensu. 4/4 łapie dropy tylko trochę mniej od 2/4. Druga kość ram to jedyne sensowne wyjście w twojej sytuacji. Zmieniłbym platformę na Ryzen 1400 (używany 450zl)plus MSI b350 Pro-vs plus (280zl nowa). Sprzedając obecna plyte plus proc dołożysz podobnie do kombinacji z oc non-k, a zyskasz brak dropow i lepsza płynność. Do tego będziesz miał platformę z możliwością dalszej rozbudowy.

Innym rozwiązaniem jest sprzedaż i5 i kupno I7-6700 ale używki teraz kosztują min 900zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

i5 6600 nie jest demonem szybkości i jest wyraźnie słabszy od 6700k/7700/8600k, wolny ram 2400 ci na pewno nie pomoże bo gry lubią powyżej 3200, do tego słaba płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6600 nie jest demonem szybkości i jest wyraźnie słabszy od 6700k/7700/8600k, wolny ram 2400 ci na pewno nie pomoże bo gry lubią powyżej 3200, do tego słaba płyta główna.

I5-6600 nie jest demonem szybkości, ale do GTA V i ETS 2 w 60fps powinien wystarczyć.

RAM na płycie B150 z procesorem Skylake i tak lata pewnie na 2133MHz, ale poza tym płyta nie ma żadnego wpływu na wydajność.

 

Autorze- kup drugą kość do Dual'a (prędzej czy później i tak Cię to czeka).

Ponadto sprawdź czy w systemie nie masz jakichś zamulaczy puszczonych w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

I5-6600 nie jest demonem szybkości, ale do GTA V i ETS 2 w 60fps powinien wystarczyć.

RAM na płycie B150 z procesorem Skylake i tak lata pewnie na 2133MHz, ale poza tym płyta nie ma żadnego wpływu na wydajność.

 

Autorze- kup drugą kość do Dual'a (prędzej czy później i tak Cię to czeka).

Ponadto sprawdź czy w systemie nie masz jakichś zamulaczy puszczonych w tle.

 

2133mhz potrafi mocno ograniczyć wydajność, w szczególności jak działa w Single Channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dość świeży poradnik o optymalizacji windows 10, zagapiłem się bo przecież od listopada do teraz były pewnie z dwie duże aktualizacje windowsa , powyłączałem parę zbędnych funkcji , przeskanowałem pc aplikacją RogueKillerX64 , wynalazła 12 niebezpiecznych rzeczy w systemie , oczywiście usunąłem i w cs go dropy w tych samych warunkach to już 170-180fps a nie 140 , więc widać , że jest poprawa. Reszty gier nie testowałem bo nie miałem czasu. Maksymalny fps podskoczył , teraz mam na mm 230-350fps , więc już chyba całkiem nieźle, robiłem benchmark na mapie z warsztatu i ustawienia niskie a średnie robiły różnice w średnim fps o 10fps, więc zmieniłem ustawienia na średnie. Chyba już nic więcej nie wycisnę z tego cpu , bez wymiany podzespołów , myślę żeby kupić ram 2x4gb z taktowaniem 3000-3200 mhz cl15/16 , i najtańszą możliwą płytę na Z170/270 byleby móc podkręcić ram. Patrząc ewentualnie na wymianę podzespołów , jaki scenariusz byłby najlepszy ? Główny nacisk kładę na cs go , bo jednak najwięcej czasu spędzam na grę w niego.

 

i5 6600

Zmiana płyty na z170 (taką co ma możliwość skyOC) +- 250zł dopłata do mojej około 120-150zł

Zmiana ram na 2x4gb 3000mhz dopłata około 100zł względem mojego ramu

Chłodzenie cpu mogę mieć w używce za 60zł (fortis) więc pewnie sobie by poradził

Dopłata do tego co mam wychodzi około 310zl

 

i5 6600

zmiana płyty na najtańszą z170/270 (koszt około 170zł) Czyli dopłata 50-70zł

Zmiana ram na 2x4gb 3000mhz dopłata około 100zł względem mojego ramu

chłodzenie zostawić

Czyli dopłata do obecnego sprzętu wyniesie max 170zł

 

Zmiana platformy na ryża

Ryzen 5 1400 około 480zł (pewnie i taniej by dostał z drugiej ręki)

Płyta około 250zł

Zmiana ram na 2x4gb 3000mhz dopłata około 100zł względem mojego ramu

chłodzenie box

 

Patrząc na kalkulacje , wychodzi 1080zł , za moje graty dostałbym około 800zł dopłata 280zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

W wielu testach czytałem że Ryzeny można brać ale minimum 1600/2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-6600 to nie jest zły procesor. Miałem go na H110 w duecie z GTX 970 i na 2560x1080 na luzaku GTA V śmigała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem filmiki na YT i testy 5 1400 i nie jestem przekonany , że wyciągnie więcej fps w cs niż i5 6600. 2 Lata temu miałem i5 6600k kręconego 4.6ghz i w cs go miałem 320-500fps z tego co pamiętam, bez oc miałem chyba podobne osiągi jak teraz na wersji bez k . Wtedy jak dokupiłem drugi moduł ramu to na procku oc minimalny fps i maksymalny dość wyraźnie podskoczył (minimalny chyba z 50fps, maksymalny około 100), ale nie wiem czy to sama zasługa dual channel , czy też również oc ramu 2800 cl15/16 udało mi się osiągnąć na tym ramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

i5-6600 to nie jest zły procesor. Miałem go na H110 w duecie z GTX 970 i na 2560x1080 na luzaku GTA V śmigała.

 

 

Ja do 6600 miałem 2x 8GB 3000 cl15 jak pamiętam...

 

H110 ma limit DDR4 2133MHz jedynie seria Z ma odblokowaną obsługę ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem filmiki na YT i testy 5 1400 i nie jestem przekonany , że wyciągnie więcej fps w cs niż i5 6600. 2 Lata temu miałem i5 6600k kręconego 4.6ghz i w cs go miałem 320-500fps z tego co pamiętam, bez oc miałem chyba podobne osiągi jak teraz na wersji bez k . Wtedy jak dokupiłem drugi moduł ramu to na procku oc minimalny fps i maksymalny dość wyraźnie podskoczył (minimalny chyba z 50fps, maksymalny około 100), ale nie wiem czy to sama zasługa dual channel , czy też również oc ramu 2800 cl15/16 udało mi się osiągnąć na tym ramie.

Na R5 1400 jesteś w stanie osiągnąć więcej FPS (minimalnie) w CS-ie, jeżeli wykręcisz i dasz szybkie pamięci (oczywiście porównując do Core i5-6600 + 2133 MHz). Ogółem nie warto dla tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Próbowałem pograć ale ekrany ładowania są tragiczne. Długo trzeba czekać aż się załaduje a co chwila gdzieś wchodzisz. Czy to normalne czy z moim sprzętem coś nie tak. Gra na dysku nvme. Może przerzucić na zwykły ssd?
    • Witam,  Przychodzę do was prosząc o radę zanim pójdę na skróty i przeinstaluję system.  Otóż, zakupiłem laptopa Lenovo ThinkBook do którego włożyłem dwa dyski, osobne systemy. Mój oraz dziewczyny tak mieć jeden sprzęt a nie kilka. Przez pewien czas było wszystko w porządku. Dziewczyna brała laptopa, uruchamiała i ładował jej się jej system. Ja aby móc korzystać ze swojego musiałem tylko nacisnąć F12 i wybrać swój dysk.  Po paru razach gdy wyłączałem systemy przytrzymując przycisk zasilania najpierw padł system dziewczyny a teraz mój. Coś tam zmieniałem w biosie czasem ale teraz przywróciłem domyślne ustawienia, funkcja Windows do naprawy systemu nie działa, żadna opcja nie próbuje nawet przywrócić systemu.  Załadowałem sobie system przez HirenBoot i zobaczyłem dziwne otwarte kłódki na dyskach gdzie do dysku C (mój) mam dostęp a do dysku D (dziewczyny) brak.  Macie jakiś pomysł co tu się nawyprawiało i jak to przywrócić? 
    • Nowy firmware Wam wskoczył dla AW3423DWF, wersja M3B107, A07-00 .  https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/aw3423dwf-monitor/drivers   1. Fix synchronization issue between DDM and OSD 2. Update HDR behavior 3. Fix issue of monitor shows different sharpness effect between left and right side of screen. 4. Clarify warning message due to thermal behavior Poprawka HDR to teraz standard w aktualizacjach monitorów , ale podoba mi się punkt 3.  
    • Rynek zweryfikuje tylko zbyt późno. Niestety deweloperzy wykorzystują głupotę Polaków aby podonosić te ceny mieszkań a oni dalej będą kupować Rynek zadziałał by prawidłowo jakby kraj nie był jednym wielkim bagnem pod względem podatkowym, biurokratycznym oraz prawnym (jeśli mówimy o przepisach budowalanych, działkach, najmu, unijnej pseudo-ekologii). Jak ma to rynek prawidłowo zweryfikować jeśli jest on upośledzony zaczynając od samej głowy? Nieudolne próby "naprawy" sytuacji tylko ją pogarszają i tak to się kręci błędne koło pogarszające sytuacje. Ale najprościej nazwać konfederacje konforusami, bo proponują nie wpowadzać tych kretyńskich przepisów pogarszających sytuacje   Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj. Jak w tym kraju ma się coś zmienić jak wszystko poza POPIS jest krytykowane za wszystko jak leci? Mówię ogólnie o każdej nowej opcji politycznej teraz. Jak jakiekolwiek ugrupowanie ma się przebić jak od początku jest mieszane z błotem od samego początku? Nie ma i nie będzie partii która spełni oczekiwania każdego. A mnie z drugiej strony śmieszą teksty o państwie opiekuńczym zapewniającym godne życie każdemu mieszkańcowi - jednocześnie porównując się np. do krajów skandynawskich. Lewactwo (od pisu po lewice) myśli że możemy być drugą Norwegią będąc X razy biedniejszym państwem bez bogactw naturalnych. Nie da się przejść od lepianki z gówna od razu do Burj Khalifa, ale niektórzy myślą, że to możliwe
    • A co ma CIA, MI6 czy inne służby wywiadowcze do artykułów na portalach internetowych czy twiterowych pseudo-analiz, rozumiem że czytanie ze zrozumieniem kontekstu jest dla kolegi zbyt dużym wyzwaniem.   Rosja ma skończone rezerwy ludzkie, no ale skoro twoja 6 letnia bratanica twierdzi, że Rosja jest duża więc wygra to tak musi być. Co do Trumpa i jego zdecydowanego prowadzenia w sondażach to chyba też ci to twoja bratanica powiedziała, Trump i Biden w ogólnokrajowych sondażach idą mniej więcej z podobnym poparciem raz jeden raz drugi prowadzi więc nie wiem skąd bierzesz to zdecydowane prowadzenie Trumpa, a biorąc pod uwagę specyficzny system wyborów prezydenckich w USA jest jeszcze ciekawiej, wystarczy sprawdzić sondaże z podziałem na stany i zobaczyć, że dokładnie jak w 2020 wygrać mogą obydwaj wszystko znowu rozbije się o pojedyncze stany, do tego w USA wybory wygrywają pieniądze a tych Biden zebrał na początek kwietnia dwa razy więcej niż Trump.   Ukraina już się obroniła przed Rosją i wypchnęła ją z większości zajętego na początku wojny terytorium, i od dwóch lat się broni dalej, nie będe wnikał co miało znaczyć twoim zdaniem że cytuje "Rosja sama bez pomocy z zewnątrz jest 50x wiekszą od Ukrainy", że niby wielkośc terytorium ma znaczenie w kwestii wygrywania wojny, no to całkiem ciekawe podejście, ale niestety kompletnie bezsensowne, podczas inwazji na sąsiada liczą się zasoby ludzkie tu Rosja ma większe fakt ale jakie 3-4 krotnie a nie 50 krotnie, a i tak trzeba by spojrzeć dokładnie w demografie żeby wyiągnąć wnioski. Nie wiem co mają prawa człowieka do mobilizacji w czsaie W ale mniejsza z tym, pominmy to bo to niczego nie wnosi. Przestawienie przemysłu na tryb wojenny, niczego nie zmienia jeżeli jedyne co to spowodowało to ewentualne zwiększenie produkcji bieda wersji T-ciaków bez zachodniej elektroniki i optyki w ilościach pozwalających na zastępowanie utraconego sprzętu, i umożliwia dużą akcje przywracania do służby złomu z lat 50-70 ubiegłego wieku, faktycznie wyczyn jak cholera.  Czytam takie głupoty od dwóch lat, Ukraina według waszych analiz z czterech liter powinna być zniszczona/podbita mniej więcej od dwóch lat, Puitn miał zaorać wszystko nukami i być carem wszechświata, a jak narazie mija 27 miesięc pełnoskalowej inwazji drugiej armii świata na jeden z biedniejszych krajów w Europie, pomijam już fakt zajęcia części terytorium w 2014 i pełzający konflikt trwający dekadę. Ale zapewne jest tak jak piszesz, Putin jest gotowy wojskowo do zajęcia całej Ukrainy, ale nie jest politycznie i dlatego dwa lata temu wywołał największych konflikt w Europie od dziesięcioleci, i tak sobie mieli od dwóch lat żołnierzy i sprzęt bo musi się jeszcze politycznie przygotować. Co do Skrzypczaka to mnie nie rozsmieszaj, z całym szacunkiem dla kariery pana generała, ale obecnie to on na potrzeby artykułów (raczej nie za bóg zapłać) reaguje na bieżące wydarzenia i zgodnie z trendem na dany moment zmienia wersję, to nie jest analiza konfliktu zbrojnego tylko zwykłe wróżenie z fusów na zasadzie "będzie tak,albo będzie inaczej", do analizy konfliktu zbrojnego potrzebujesz danych, danych i jeszcze raz danych, a robienie analiz strategicznych na podstawie dostępnych w internecie po fakcie danych ze starć na poziomie taktycznym bez dokładnej znajomości rozmieszczenia jednostek ich stanów osobowych, wyposażenia oraz odwodów strategicznych ich stanów osobowych, wyposażenia i rozmieszczenia zakrawa o kpine. Na chwilę obecną Ukraina przegrywa na poziomie taktycznym, strategicznie jeszcze źle nie jest, co nie znaczy że to się nie zmieni w bliższej lub dalszej przyszłości, ale napewno się zmieni bez wsparcia z zachodu to jedno jest pewne i do tego dąży Putin, Rosja nie wygra jeżeli nie odetnie Ukrainy od wsparcia z zachodu, Ukraina ze wsparciem nie przegra .... czego proszę nie mylić z wygra, bo obecnej sytuacji Ukraina nie ma szans na zwycięstwo stricte. Będą musieli wcześniej czy później pójść na jakieś ustępstwa i wiedzą to jedni i drudzy, kwestia pozycji wyjściowych w przyszlych rozmowach pokojowych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...