Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smolus

Ram powoduje bład po OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam taki sprzęt

i7 8700k

Aorusu z370 gaming 7

G.Skill tridentZ F4-4000c18D-16GTZ z XMP na 4000mhz 18-19-19 2 kosci w slotach 2 i 4

Problem mam taki podkręciłem procesor na 4,8 1,3V.

Test prime temperatury ok błędów nie wywala, gdy robię test OCCT temperatury max 60 lecz wywala ogólny error

przeczytałem że może to być wina ramu, wiec wyjąłem jedna kości i wsadziłem do 1 slotu test jest już 6 min 0 błędu

gdzie wykrzaczał się z dziwnym dźwiękiem po półtorej minuty testu, jedyny objawy teraz dziwne freezy na 2-3 sec ale to chyba od testu i piszę ten post

proszę o jakaś rade reklamować kości czy mam je wsadzone w złe sloty nie wiem profil xmp odpalony dzięki pozdrawiam.

Oraz wsadziłem jedna kość ramu wywaliło błąd wsadziłem druga nie wywala wiec chyba sam sobie odpowiedziałem na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

occt jest przestarzale, liczy sie tylko najnowszy prime. Testuj procesor i przy okazji uruchom jakas gre. Bedzie wiadomo czy stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem prime raz wyskoczyl blad na blend zmienilem napiecie bylo ok lecz mowie w occt wyciagam ta trafiona kosc jest ok 1 i 4 slot bledy wsadzam ta dobra w ten sam slot i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU ustaw na fabryczną częstotliwość i dopiero testuj RAM.

Może płyta ma problem z obsługą 4000? Spróbuj niżej - powiedzmy 3000 cl16 i 1.35V i sprawdź czy będzie sypało błędami.

Kolejna sprawa to napięcia IO oraz SA. jakie ustawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ustwilem tylko profil xmp na standardowym cpu rowniez byl ten blad oraz bez xmp czyli byly ustawione 2333 i tez blad

IO SA rozwin jestem laikiem zmienialem tylko vcore, w ramie nic nie grzebalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...