Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kalekowaty

Komp sie wylacza a po starcie brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

specyfikacja:

EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit

Intel Core i5-6600, 3.9GHz, 6MB, BOX

Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14

Asus H110M-C, H110, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX

Thermaltake se 530

 

wczoraj w nocy i przed chwilą wyłączył mi się komputer, po uruchomieniu nie było obrazu no to go zrestartowałem - obrazu nadal nie było. Wyłączyłem/włączyłem zasilanie na listwie, załączyłem pct'a obrazu dalej brak. Dopiero po tym jak wyłączyłem i włączyłem zasilanie na zasilaczu(ten klik klik) i odpaliłem komputer - obraz był.

 

Jakieś propozycje ktoś ma w czym rzecz? Innych objawów nie było nigdy. Wczoraj wyłączył się bez żadnego obciążenia - jakiś twitch i yt w tle, dzisiaj podczas gry, ale też jakoś bardzo obciążony nie był.

 

//dzial karty bo podejrzewam karte? nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo sytuacja ma miejsce nadal, teraz np. odpaliłem komputer, włączyłem firefoxa i pyk to samo się stało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitoruj temperatury czasem jak jest ograniczenie temp to wyłącza PC po przekroczeniu temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie grzeje, wentylatory nawet na obroty nie wchodzą. Komputer regularnie jest czyszczony 3-4x w roku. Nawet napisałem, że dzisiaj po włączeniu komputera i odpaleniu firefoxa komp się wyłaczył. Od włączenia do wyłączenia minęło może 30s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winę mogę być wszystkie podzespoły od ramu do płyty głównej masz może od kogoś pożyczyć 2 tarte zrób test stabilnoaci podzespołów wyświetlał ci się jakikolwiek błąd może jakieś frezy systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winę mogę być wszystkie podzespoły od ramu do płyty głównej masz może od kogoś pożyczyć 2 tarte zrób test stabilnoaci podzespołów wyświetlał ci się jakikolwiek błąd może jakieś frezy systemu

 

Po prostu się wyłącza komp. Tak jakby odcięto mu zasilanie, 0 błędów, żadnych przycięć, nic. Ramy by dawały inne oznaki z tego co wiem;d poza tym komputer może być włączony 24h i nic mu się nie dzieje, a potrafi wyłączyć się minute po jego uruchomieniu, to jest całkowicie losowe. karty nie mam od kogo pożyczyć no i ciężko byłoby to sprawdzić podmieniając podzespoły bo załóżmy dzisiaj cały dzień nic się nie dzieje, a już specjalnie zostawiam komputer włączony żeby sprawdzić, czy się wyłączył jak mnie nie ma w domu. Renderowałem dziś film, grałem nieco w gta, pubga i chodzi bez zarzutu, dlatego nie wiem, może to zasilacz pada i takie świrowanie to właśnie tego oznaki? 4 lata już ma jakby nie patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawność zasilacza można sprawdzić obciążać poszczególne elementy może to być blachostka a może już wysluzony komonent zasilacz ile ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo u mnie od dwóch aktualizacji windy wstecz też takie rzeczy się dzieją (ciekawe że to wystąpiło po raz pierwszy chyba po zeszłotygodniowej aktualizacji win 10)...komputer się włącza a monitor nie,dopiero wyłączenie go na listwie na minutę pomaga i włącza się normalnie,na integrze tego problemu nie ma,karta się nie grzeje bo paro godzinna gra nic mu nie robi.Stawiał bym na kartę graficzną ale furmark przechodzi bezproblemowo ale potrafi się na pulpicie zwiesić (zamarznąć),choć słychać że się coś otwiera w tle,leci muza a w dzienniku zdarzeń brak wpisów co by to mogło być...pomaga na czysto stery grafiki zainstalować uprzednio odinstalować poprzednie używając DDU,nie wiem skąd dziś np.przy próbie instalacji sterów od grafiki (najnowszych) nie mogłem zainstalować z powodu jakiegoś błędu i co ciekawe pokazało mi że są jakieś zainstalowane przez chyba WU bo tak w historii instalacji pokazało a przecież instalację sterów mam tam wyłączoną jak i samo WU...normalnie czarna magia.W końcu zainstalowałem te stery i jak na razie po kilku restartach się uruchamia...choć dziś jakąś aktualizację zainstalowałem jak się dowiedziałem że jest...odpukać na razie działa...wniosek taki z moich wypocin że to mogą być stery od grafiki a jak furmarka nie wytrzyma z 10 minut to zmiana pasty na grafice.Choć może to być wszystko,trzeba sprawdzić,dysk,pamięci,grafikę,zasilacz...ja prócz zasilacza wyeliminowałem wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejściu na NV nie kiedy włącza się kompa ekran się włącza podaj sygnał a za chwile gaśnie i non stop PC piszczy. Pomaga wyłączenie PC wyłącznikiem głównym i wł jeszcze raz na amd 280X nie miałem tego zdarza to się raz albo dwa na tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...