Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sakret

Podkręć ze mną i5 3570k i GTX 1060 !

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor i5 3570k

Goodram 16Gb

Asrock P67 Pro3

MSI GTX 1060 6Gb

 

Chciałbym coś wycisnąć z tego zestawu bo już powoli zaczyna się robić za słabo.

Jak na razie zabrałem się za OC Procesora programem ASRock eXtreme Tuner z zegarów domyślnych podwyższyłem taktowanie do 4.2 Ghz bez przestawiania voltów.

Zrobiłem test w Prime95 :

 

https://imgur.com/a/wXO83VD

 

Temperatury dość wysokie może z racji tego że pasta nie była zmieniania już dość długo .

Chciałbym go jeszcze podwyższyć może nawet do 4.6 jak da radę.

Liczę na Waszą pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie? Podkręca się w biosie a nie w programach. W Googlach mnóstwo poradników, poszukaj, potestuj i wtedy się zgłoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie? Podkręca się w biosie a nie w programach. W Googlach mnóstwo poradników, poszukaj, potestuj i wtedy się zgłoś.

 

 

Chłodzenie Noctua , wiem ale narazie na sucho podkręcam by później moc zmienić w biosie juz na stałe zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze nie robiłeś delida?

wtedy temperatury jesli bedziesz musial podniesc napiecie beda nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz procesor na glucie, może już wysechł (proc to juz staroć jakby nie było) i stąd tempy wysokie, sprzedaj go i dołóż do i7 2600k, można tanio wyrwać a z takim już będziesz miał fajna zabawę w OC (lutowany i dobrze sie kręci, plus niskie tempy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz procesor na glucie, może już wysechł (proc to juz staroć jakby nie było) i stąd tempy wysokie, sprzedaj go i dołóż do i7 2600k, można tanio wyrwać a z takim już będziesz miał fajna zabawę w OC (lutowany i dobrze sie kręci, plus niskie tempy)

 

nie wiem czy nie lepiej byłoby już na najnowszy socket coś kupić w przyszłości dlatego jadę narazie na tym co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nałożeniu nowej pasty temperatury spadły o 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po cholere to podkręcać ale ok. Miałem podobny sprzęt i5 o 3 serie wyższa i serie wyższa karta graficzna. Jedyne co uzyskałem podkręcając to wszystko to aż......NIC. Z mojego punktu widzenia trochę więcej cięło przy wieśku 3. Przed podkręcaniem nic się takiego nie działo.

 

Pewnie miałeś za wysokie temperatury i zbijało taktowania. Jak masz dobrze wentylowaną budę, kartę z sensownym chłodzeniem i trafi Ci się dobra sztuka to da się wycisnąć nawet do 10% wydajności więcej co już da się odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...