Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crocodil

Wymiana po latach - 4K, od 27" w górę

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Mój obecny, 27 calowy monitor LG (LG M2762D), służy mi dzielnie już od około 10 lat ale mimo że wciąż działa, uznałem że nadeszła pora na zmianę. Monitor wykorzystywany jest dosyć uniwersalnie (Internet, filmy, trochę grania), chociaż ze względu na zawód, dużo czasu spędzam programując.

 

Chciałbym sięgnąć po rozdzielczość 4K i nie zostać z pustym portfelem ;) Poświęciłem trochę czasu na poszukiwania i mam 2 faworytów:

  • AOC U3277PWQU
  • BenQ EW3270U

AOC U3277PWQU jest nieco starszą konstrukcją ale jest korzystny cenowo, ma niezłe opinie i spore możliwości regulacji na podstawce, w tym pivot. Z negatywów - za ceną idzie niekoniecznie najładniejsza obudowa i nie do końca jestem przekonany co do producenta.

 

BenQ EW3270U jest nowszy i droższy ale również zbiera dobre recenzje i ma kilka ciekawych cech - obsługa HDR10 (przy niskiej jasności ale zawsze), FreeSync (niestety należę do "zielonych") i czujnik oświetlenia. Niestety jego wadą jest praktyczny brak możliwości regulacji (można tylko w małym zakresie pochylać/odchylać ekran), nie ma też huba USB chociaż to mniejszy problem.

 

Okazuje się że oba te modele najprawdopodobniej są oparte na tym samym panelu (Innolux M315DJJ-K30). Według tego co znalazłem, podobny lub ten sam panel mają zresztą inne modele: PHILIPS 328P6VJEB, LG 32UD59-B i Samsung U32H850.

 

Bardzo chętnie przeczytam Wasze opinie co do tego który model jest lepszy. Oczywiście otwarty jestem również na inne sugestie.

 

Pozdrawiam,

Crocodil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lothar90 Dziękuję za odpowiedź - nie dostałem niestety o niej powiadomienia...

 

Nie używałem jeszcze monitora o takiej wielkości, więc nie jestem pewien czy 32 cale to nie za dużo. Za to z tego co czytałem, jest to minimalna wielkość przy której 4K ma sens, a np. przy 27 calach trzeba używać mocnego skalowania.

 

Siedzę przy normalnym biurku i obecne 27 cali to zdecydowanie nie jest za dużo, mimo że dla niektórych znajomych to nadal "olbrzym" ;)

 

 

EDIT: Poszukałem trochę, poczytałem i jako że nie śpieszy mi się jakoś wybitnie, to chyba zaczekam na listopadową premierę Philips 328P6VUBREB. Wydaje się że będzie to bardzo ciekawa opcja, łącząca wszystkie oczekiwane przeze mnie cechy (4K, HDR, spore możliwości regulacji + pivot). Trochę tylko obawiam się jakości Philipsa bo o tej czytałem sporo negatywnych wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz masz 27", to 32" nie będzie za dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu: W sumie też tak sądzę ale może jest tutaj ktoś kto przerobił już taką "przesiadkę" i podzieli się wrażeniami? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 27" na 34" ultra wide przeszedłem. Jakbym dzisiaj miał brać zwykły monitor Wide, to na bank minimum 32" ;]

 

A jakby miało to być 4K 60Hz, to brałbym tylko to: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_436m6vbpab.htm i leciał na FreeSync ;]

 

Potrzeba tylko jakiegoś RXa za ok 500zl i mamy freesync na 1080TI :)

https://ithardware.pl/aktualnosci/obsluga_freesync_na_karcie_graficznej_nvidii_to_mozliwe-7067.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 27" na 34" ultra wide przeszedłem. Jakbym dzisiaj miał brać zwykły monitor Wide, to na bank minimum 32" ;]

 

A jakby miało to być 4K 60Hz, to brałbym tylko to: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_436m6vbpab.htm i leciał na FreeSync ;]

 

Potrzeba tylko jakiegoś RXa za ok 500zl i mamy freesync na 1080TI :)

https://ithardware.pl/aktualnosci/obsluga_freesync_na_karcie_graficznej_nvidii_to_mozliwe-7067.html

 

43 cale to jak na mnie jednak zdecydowanie za dużo.

 

Czytałem i słyszałem o tym, że da się używać FreeSync z NVidią, używając drugiej karty graficznej AMD ale jakoś na tą chwilę nie do końca taki pomysł do mnie przemawia...

 

Praktycznie już zdecydowałem się zaczekać na Philips 328P6VUBREB. Według newsów ma wyjść w listopadzie, a według infolinii Philipsa powinien być dostępny w sklepach już w październiku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...