Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Abaddon84

Problem z uruchamianiem i gaszeniem komputera z windowsem 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze startem i gaszeniem systemu win 10 otóż wczoraj podczas uruchamiania komputera dwa razy pod rząd wyłączyli prąd ;/ od tego czasu komputer nie chce się normalnie załaczyć tzn. raz wczytuje bez problemu innym razem niestety już nie. Tzn pojawia sie okienko windows że wczytuje i tyle. jak już system się uda załadowąć to znowu nie idzie wyłączyć go wcale monitor gaśnie a reszta komputera działa dalej. Co jakiś czas podaczas startu systemu próbóje się włączyć tryb automatycznej naprawy. Dzisiaj nawet tryb naprawy nie chce się włączyć ani bootować system z pendrive. Dopiero po odłączeniu dysku HDD komputer się załączył normalnie ale problem zgaszenia dalej pozostał;/. Dodam że wsadziłem tak dwa wentylatory z aliexpress ale to chyba nie powinien być problem??

 

 

P.S. Może być tak że padł mi HDD i komputer się nie uruchamia z tego powodu ?? Bo po odpięciu dysku włącza się bezproblemowo, za to dalej nie chce się normalnie wyłączyć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się włączy spróbuj uruchomić cmd w trybie administratora, i wpisz

 

sfc /scannow

 

jeśli nie pomoże spróbuj wyłączyć hibernację - ale jak musisz znaleźć w sieci, bo w 10 to trochę skomplikowane

 

10 w zasadzie startuje z pliku hibernacji, jeśli jest uszkodzony mogą być problemy ze startem i z zamykaniem, bo podczas zamykania aktualizuje plik hibernacji; po wyłączeniu hibernacji wystartuje normalnie, i jeśli będzie ok możesz ponownie włączyć hibernację, wtedy uyworzy nowy plik hibernacji

 

ewentualnie wybierz restart w menu start, ale podczas wybierania naciśnij shift - powinny się pojawić inne opcje, w tym załaduj system normalnie, tzn bez hibernacji, itp - sprawdź, czy wtedy będzie ok

 

ewentualnie możesz spróbować i przywracania, jeśli miałeś włączone- podczas zamykania mógł ulec uszkodzeniu np plik rejestru, itd - przywracanie przywróci nienaruszone pliki; przywracanie - nacisnij win + r, wpisz rstrui.exe, enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa ma się następująco zainstalowałem system od nowa, odłączyłem HDD (chyba padnięty ale sprawdze dopiero w weekend bo jak podpinam u mnie to nie startuje system, u brata przez kieszeń podłącze)niestety dalej nie umiem wyłączyć kompa. Pogrzebałem w opcjach zasilania tak jak znalazłem na necie i dalej nic ;/. Komp jest nowy ma 2 tyg oddać na gwarancje ?? Czy to wina systemu?? Do tej pory działało wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś pomysł na nie wyłączanie komputera ?? Już mnie to irytuje na maxa a nie mam pojęcia co jeszcze zrobić;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Crystal disk info sprawdź smart dysków ,pewnie będzie tam trochę błędów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawisz win + r, wpisz regedit, znajdź klucz

 

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

 

hklm=hkey local machine

 

kliknij prawym w prawym panelu- nowy - wartość dword, w nazwę wpisz verbosestatus, ok, kliknij 2 razy na to verb... i w dane wpisz 1

 

podczas zamykania będzie wyświetlał co robi, sprawdź, na czym staje

 

w home może nie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh problem rozwiązany pomogło ....... wywalenie wentylatorów z aliexpress ;/ od tego czasu działa wszystko oprócz HDD tego już w biosie nawet nie wykrywa :( Dzięki za pomoc panowie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...