Skocz do zawartości
anjin

Montaż TV na ściance karton-gips

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 55-calowy TV, który chciałbym zamontować na ścianę. Dzwoniłem do jednego gościa, który zajmuje się tym na codzień. Problem w tym, że według niego taka ścianka nie utrzyma tak dużego telewizora i ewentualne ryzyko biorę na siebie. Szukałem informacji w internecie i znalazłem trochę inne informacje. Według niektórych poradników, takie ścianki miejscowo wytrzymają obciążenie nawet na 33 kg. Teraz już jestem trochę niepewny, czy w ogóle się brać za to.

 

Ktoś się podzieli doświadczeniem w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej.jpg

 

O ile 32-42 cali da się zamocować na kołki motylkowe tak 55 w moim odczuciu to jest za dużo, chyba że na stelaż na prosto bez pochylania, acz i tak bym nie ryzykował.

W sumie wszystko zależy ile taki tv waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał jeżeli nie wiedziałbym gdzie są stelaże, żeby trafić kołkiem w stelaż albo wzmocnienie. Ale ja ogólnie mam niską skłonność do ryzyka :E

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

Imo jebnie. Może nie od razu, ale w końcu poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś się podzieli doświadczeniem w tej kwestii?

jak scianka nie byla wzmacniana plyta wiorowa na okolicznosc wieszania i jest tylko 1 warstwa gk, to na bank poleci

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak scianka nie byla wzmacniana plyta wiorowa na okolicznosc wieszania i jest tylko 1 warstwa gk, to na bank poleci

OK, to nie będę kombinował, bo szkoda ściany. Fajnie by to wyglądało, ale nie potrzebuję specjalnie dodatkowych kosztów, bo już sporo poszło na remont mieszkania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić szafkę TV ze stelażem do powieszenia telewizora, jak chcesz, żeby wyżej wisiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszecie, jak będzie porządnie zamocowane to nic nie spadnie. Na wieszak TV średnio wychodzi sześć kołków np. typu molly, więc 17 dzielimy przez sześć i wychodzi 2,8kg na kołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wytrzyma. U mnie wisi 55'' na uchwycie z wysięgnikiem i mogę spokojnie TV do przodu dać, a trafiłem tylko 2 z 8 kołków w stelaż ;) Dla bezpieczeństwa dałem pod uchwyt kawałek sklejki 8mm. Wisi solidnie i nie zapowiada się aby spadło.

 

Podstawa to dobre kołki - albo specjalne pod karton gips albo wynalazek typu fisher duopower - tu możesz obczaić te kołki jak i wytrzymałość płyt GK (gdzieś od 4:30)

Na tym samym kanale był jeszcze inny film o mocowaniu TV do płyt GK - możesz poszukać. Jak dodatkowo dasz kawałek sklejki czy czegoś podobnego pod mocowanie to możesz spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz poszukać. Jak dodatkowo dasz kawałek sklejki czy czegoś podobnego pod mocowanie to możesz spać spokojnie.

to też nei jest głupie.jak zrobisz cos takiego a potem przez  obydwie warstwy przymocujesz wieszak na ekran to powinno bez problemu utrzymać, atylko pamietaj aby podklad mial wieksza powierzchnie niz to co bedizesz wieszal

6.jpg

 

bo "normalnie" to się powinno robic na odwrot - decha pod plyta gk

 

dzielimy przez sześć i wychodzi 2,8kg na kołek.

ale tu chodzi o to czy siła skręcająca mu tego kołka nie wyłamie z cienkiej płyty

Edytowane przez HoZar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba spróbuję. Kontaktowałem się z dwoma "profesjonalistami" i według nich spokojnie utrzyma telewizor. Goście ze sklepu z telewizorami. Chyba znają się na rzeczy, jeśli robią to na co dzień.

 

Niby taki zestaw wystarczy na taką ścianę.

 

tv-beugel-t-m-55-inch-vesa-300-400x200-400x300-400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz wieszać. Tylko dobre kołki dobierz, zresztą jak zamocujesz uchwyt to sprawdzisz jak się on trzyma nim powiesisz TV. Ślimaki albo te motylki , ja osobiście wolę ślimaki. W pracy na ściance z nidy powiesiłem Panasonic co prawda 32cale ale 11szt(hahaha) jeden obok drugiego(taka ściana TV do monitoringu wizyjnego. Wiszą 7 lat już i uwierz mi że żaden kołek ani wkręt nie jest w profilu. Jak znajdę foto to wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV już założony. Był gość, który mi to ogarnął.

 

Efekt, jak na fotkach. Mam nadzieję, że wytrzyma. Założył tylko na dwie dziury u góry i założył przez tę linkę. Mówi, że zakładał od lat i trzyma się, a ten TV wcale nie jest ciężki.

 

42104321_295189654412415_5748273448874934272_n.jpg 42234503_740027773001441_5259314310106054656_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat coby nowego nie zakładać. Polecicie jakiś pewny, niezbyt drogi uchwyt na TV. Samsung, 50 cali, waga 11,5 Kg wg. internetów. Rozstaw 400x400. Może być lekka regulacja w pionie.

Edytowane przez bardak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chciało z wypowiedzi że nie da rady. Powiesić można spokojnie nawet 75 cali, wiem, bo mój tata wieszał na karton gips. Wystarczy mieć odpowiednie kołki zapierające no i odciągacz do tego, bo śrubokrętem czy wiertarką łatwo zerwać kołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I komu tu wierzyć?? Też chcę na karton-gipsie wieszać. W domu brat z ojcem mówią, że nie da rady. Na internetach tak jak tutaj, jeden że da radę, drugi że nie da :kwasny: pogadam jeszcze dzisiaj z kierownikiem w robocie. Siedzi w budowlance, może on coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wysokość wydaje sie ok- nie wiem czemu jak ktoś wiesza to musi mieć kilometr nas szafką i potem bolą kręgi szyjne od zadzierania głowy, zwłaszcza przy leżeniu na leżance narożnika.

 

Ta ściana na focie wydaje sie mega nierówna- myslałem zę regipsy są właśnie po to żeby było mega równo :E

 

Sam mam szafkę na nóżkach i praktycznie jest dobrze (może te 5-10cm wyżej by mogło być)- zrezygnowałem z wieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat coby nowego nie zakładać. Polecicie jakiś pewny, niezbyt drogi uchwyt na TV. Samsung, 50 cali, waga 11,5 Kg wg. internetów. Rozstaw 400x400. Może być lekka regulacja w pionie.

 

 

Mam taki do 50 cali Samsunga i się sprawuje bez zarzutu. Jest na ścianie kg.

 

https://allegro.pl/oferta/regulowany-uchwyt-wieszak-na-telewizor-tv-32-65-7809821980

Edytowane przez barack.obamowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I komu tu wierzyć?? Też chcę na karton-gipsie wieszać. W domu brat z ojcem mówią, że nie da rady. Na internetach tak jak tutaj, jeden że da radę, drugi że nie da :kwasny: pogadam jeszcze dzisiaj z kierownikiem w robocie. Siedzi w budowlance, może on coś podpowie.

Jak masz normalną ścinkę wykonaną systemowo czyli 2x płyta to na specjalnych dyblach, których dasz kilka spokojnie wytrzyma. No chyba, że ktoś odwalił fuszerkę i zbudował ściankę z jednej płyty :E

 

Zresztą w ściance profile masz w zależności od systemu co 60 lub 62.5cm więc można dać dla pewności dodatkową szynę/płytę i dopiero na to mocowanie do TV. Wtedy na pewno przynajmniej na dwa profile się załapiesz przy 55" z mocowaniem, więc będzie nie do ruszenia :E. Na 75" TV bez problemu złapiesz 3 profile. W sumie to nawet 65" złapie 3 profile, kwestia przesunięcia TV o ~20cm lewo/prawo.

 

A samych dybli do gipsu jest masa

 

kotwa_rozprezna_parasolka_sruba.jpg

 

Tu przykładowy filmik z fajnym profesjonalnym dybelkiem od fischera.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xfz2UlZ7E60

 

A tu jeszcze cała prezentacja dybli ten od 7:20 podobno ~10kilo na sztukę

https://www.youtube.com/watch?v=mIEY3E4fiDk

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Dom jest stary, ładnych parę lat temu dawali na jedną ścianę (tą gdzie będzie wieszany TV) warstwę styropianu (ponoć 5 cm) i karton gips (kawałek który ostał się w piwnicy ma 10mm grubości). Gadałem z kierownikiem w robocie, niby powinno wytrzymać, mówi że płyta z 30kg powinna utrzymać ale lepiej przykręcić to do ramy (w tym przypadku drewno tyle, że ojciec nie pamięta jak to było robione i gdzie idzie rama). Więc stanęło żeby użyć wkrętów 100mm długości, 10 średnicy i wgryźć się we właściwą ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...