Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

inightwolf

Sens skladania nowego PC przy obecnej cenie GPU

Kupowac czy czy czekac  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kupowac czy czy czekac



Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Jestem troche w kropce. Czekalem na nowe karty graficzne (jak i czekam na nowe CPU) ale te okazaly sie wielkim rozczarowaniem wzgledem cena/jakosc.

Ciagle siedze na i5 2500k z RX 470 do tego kupilem sobie Xboxa One X. Do tego jestem szczesliwym posidaczem telewizora OLED55B7.

Grajac na Xboxie mam wrazenie ze cos mnie omija a majac taki telewizor chce go wykorzystac w pelni.

Nie zrozumcie mnie zle, Wiedzmin 3 na xboxie wyglada oblednie i do tego HDR to jest cos co kazdy gracz powinien zobaczyc.

Ale grafika na kosoli nigdy nie bedzie tak dobra jak na PC.

 

I tutaj rodzi sie pytanie. Zmieniajac cala platforme PC zaplace okolo 8000pln-10000pln w zaleznosci jakie GPU kupie.

Czy warto? Wiem ze to jest bardzo indywidualne pytanie bo jednego stac innego nie, inny ma jeszcze inne priorytety.

 

Czekalem juz pare generacji CPU/GPU na zmiane platformy i chyba przedobrzylem. Moze sie teraz okazac ze kazda nastepna generacja CPU/GPU bedzie coraz mniej oplacalna.

 

Co o tym myslicie. Czekac na nowe cpu i kupowac czy przeczekac ten okres na xboxie one x.(cos mi mowi ze to moze byc ciagle czekanie do nastepnej generacjii :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu teraz składać nowej platformy bo będzie ona b. droga.

Moim zdaniem inwestuj w Xbox'a One X -> To teraz najbardziej opłacalna platforma do grania plus graficznie wygląda naprawdę świetnie jak na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Jestem troche w kropce. Czekalem na nowe karty graficzne (jak i czekam na nowe CPU) ale te okazaly sie wielkim rozczarowaniem wzgledem cena/jakosc.

Ciagle siedze na i5 2500k z RX 470 do tego kupilem sobie Xboxa One X. Do tego jestem szczesliwym posidaczem telewizora OLED55B7.

Grajac na Xboxie mam wrazenie ze cos mnie omija a majac taki telewizor chce go wykorzystac w pelni.

Nie zrozumcie mnie zle, Wiedzmin 3 na xboxie wyglada oblednie i do tego HDR to jest cos co kazdy gracz powinien zobaczyc.

Ale grafika na kosoli nigdy nie bedzie tak dobra jak na PC.

 

I tutaj rodzi sie pytanie. Zmieniajac cala platforme PC zaplace okolo 8000pln-10000pln w zaleznosci jakie GPU kupie.

Czy warto? Wiem ze to jest bardzo indywidualne pytanie bo jednego stac innego nie, inny ma jeszcze inne priorytety.

 

Czekalem juz pare generacji CPU/GPU na zmiane platformy i chyba przedobrzylem. Moze sie teraz okazac ze kazda nastepna generacja CPU/GPU bedzie coraz mniej oplacalna.

 

Co o tym myslicie. Czekac na nowe cpu i kupowac czy przeczekac ten okres na xboxie one x.(cos mi mowi ze to moze byc ciagle czekanie do nastepnej generacjii :( )

 

Ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój ze zmiana podzespołów co najmniej do kolejnej generacji GPU, az karty spokojnie będą w stanie obsłużyć Raytracing, lub jeżeli ta technologia okaże sie niewypałem, to chociaż ilość klatek w 4K osiągnie srednio około 85FPS, zamiast ledwo 60.

 

Na ten moment szkoda pieniędzy chyba ze trafisz z jakiejś super okazji GTX-a 1080Ti niepokoparkowego w dobrej wersji, to można cokolwiek myśleć. W innym wypadku moim zdaniem nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu teraz składać nowej platformy bo będzie ona b. droga.

Moim zdaniem inwestuj w Xbox'a One X -> To teraz najbardziej opłacalna platforma do grania plus graficznie wygląda naprawdę świetnie jak na konsole.

 

No tak, Xboxa 1X juz mam. Pewnie za rok/dwa wyjdzie nowa konsola i znowu kupno PC sie przeciagnie.

 

Kurde, czy to juz czas pozegnac sie z graniem pecetowym :( :( :(

I nie chodzi o to ze mnie nie stac tylko nie lubie czuc sie jak frajer przeplacajac za sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tutaj rodzi sie pytanie. Zmieniajac cala platforme PC zaplace okolo 8000pln-10000pln w zaleznosci jakie GPU kupie.

 

Tu się puknij człowieku. Kup sobie PS4 PRO lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostań przy konsoli,stracisz mniej kasy i nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox one X już masz, więc moim zdaniem dokup PS4 Pro, gdzie ograsz sporo ciekawych gier na wyłączność, do czasu aż stanieją karty graficzne lub wyjdzie następca Ryzena od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez wlasnie myslalem o kupnie ps4 pro. Chyba tak wlasnie sie skonczy a szkoda bo od dziecka bylem graczem pecetowym. Zaczynalem od Pentiuma II :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z tej strony, będziesz miał sporo grupę gier ns PS4 pro które są exclusive z najwyższej polki thumbup.gif

Plus taki ze zagrasz praktycznie w każdą grę jaka jest na rynku.

Hmm może tez dam sobie spokój z rozbudowa PC na jakiś czas i zainwestuje w PS4 Pro :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z tej strony, będziesz miał sporo grupę gier ns PS4 pro które są exclusive z najwyższej polki thumbup.gif

Plus taki ze zagrasz praktycznie w każdą grę jaka jest na rynku.

Hmm może tez dam sobie spokój z rozbudowa PC na jakiś czas i zainwestuje w PS4 Pro :D

 

W sumie wychodzi RDR2 i pewnie z pare miechow mi zajmie przejscie jej. No i Fallout 76...

Nie mowiac o God of War, HZD I UNCHARTED.

 

Dobry rok grania w topowe gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo możesz kupić taniej te w które nie grałeś lub zakupić nowości i odsprzedać czego na PC nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym czego chcesz, czy chcesz mieć topowego kompa, czy w sumie xbox i eventualnie ps4 pro Ci wystarczą?

 

Jeśli zależy Ci na kompie, to sprawa jest prosta, złóż sobie sprzęt teraz jak nie musisz mieć nówek to poszukaj jakichś dobrych ofert GTX 1080Ti, i ciesz się ze sprzętu. Bo jakby nie patrzeć z kompami to jest tak że co pół roku coś tam nowego ma premiere, to Nvidia i karty, za miesiąc-dwa Intel nowe CPU, potem AMD swoje CPU i w 2019 ma być GPU od AMD w 7nm itd. Więc jakby nie patrzeć to zawsze na czymś człowiek przyfrajerzy bo 1-2 miechy i coś nowszego by się kupiło etc...

 

Ja się śmieje że na forum to są ludzie co sprzęt kupują i używają i ci co czekają i czekają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym czego chcesz, czy chcesz mieć topowego kompa, czy w sumie xbox i eventualnie ps4 pro Ci wystarczą?

 

Jeśli zależy Ci na kompie, to sprawa jest prosta, złóż sobie sprzęt teraz jak nie musisz mieć nówek to poszukaj jakichś dobrych ofert GTX 1080Ti, i ciesz się ze sprzętu. Bo jakby nie patrzeć z kompami to jest tak że co pół roku coś tam nowego ma premiere, to Nvidia i karty, za miesiąc-dwa Intel nowe CPU, potem AMD swoje CPU i w 2019 ma być GPU od AMD w 7nm itd. Więc jakby nie patrzeć to zawsze na czymś człowiek przyfrajerzy bo 1-2 miechy i coś nowszego by się kupiło etc...

 

Ja się śmieje że na forum to są ludzie co sprzęt kupują i używają i ci co czekają i czekają :E

 

Ja wlasnie czekalem i chyba nie potrzebnie. Moglem isc w 1080ti po premierze bo ta karta jeszcze 3 lata pociagnie.

Konsole za to sa latwe w uzytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem i jestem pctowcem i nigdy żaden pad nie będzie sprawiał tyle frajdy co mysz i klawiatura. Ja się nie potrafie nauczyć strzelać na padzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz coś zmienić w PC to CPU na i7-2600 lub jeżeli płyta pozwoli to i7-3770 żeby zyskać 4/8. Ewentualnie do tego gtx1070 lub gtx2060 jeżeli będzie opłacalny. Jeżeli nie masz SSD to jakiś 500GB np Intenso 512GB na MLC za 355zł lub Goodram irdm pro 2gen MLC 480GB za 500zł. RAM na 16GB. Nie wydasz kosmicznej kasy, a dalej będziesz mógł grać na PC w nowości. Platformy w tej chwili nie ma sensu zmieniać. Nie będzie to zestaw do 4k ale do FHD będzie więcej niż dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz coś zmienić w PC to CPU na i7-2600 lub jeżeli płyta pozwoli to i7-3770 żeby zyskać 4/8. Ewentualnie do tego gtx1070 lub gtx2060 jeżeli będzie opłacalny. Jeżeli nie masz SSD to jakiś 500GB np Intenso 512GB na MLC za 355zł lub Goodram irdm pro 2gen MLC 480GB za 500zł. RAM na 16GB. Nie wydasz kosmicznej kasy, a dalej będziesz mógł grać na PC w nowości. Platformy w tej chwili nie ma sensu zmieniać. Nie będzie to zestaw do 4k ale do FHD będzie więcej niż dobry.

 

Kurde. Zawsze bylem zdania ze jak upgrejdowac to juz calego PC. Kurde, moze wezme jakiegos uzywanego peceta, poszukam okazji. Ale PS4 PRO tez kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 4K PS 4 Pro jak najbardziej warto, teraz są promocje po 1699zł chyba juz z Fifa19. Całego pieca warto zmieniać tylko nie w tym momencie. Trzebaby poczekać do stycznia/lutego jak 9gen Intela i RTX nvidii ustabilizują się już na rynku. Teraz to czysta paranoja cenowo/dostępnościowa, jak ktoś chce grać w 4k/ultra na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczen-luty myslicie ze ceny spadna? Wnerwila mnie nvidia do tego stopnia ze piec wezme chyba uzywany. Ceny gpu to paranoja i strzelanie sobie w stope bo zabijaja rynek graczy na pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wcześniej nie ma szans.

Co do używek to dzisiaj na forum w dziale sprzedaż pojawiała się gtx1070 na gwarancji za 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx1070 za 1200 cbl to super cena. Ciekawe czy jest juz sens wchodzenia w SLI czy nadal sa problemy techniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie ma sensu, lepiej kupić jedną a mocną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma dwa wyjscia.

Uzywka 1080ti i uzywany komp albo czekac na obnizke (albo na mistyczna i legendarna nastepna generacje ktora ponownie bedzie rozczarowaniem i czekanie na nastepna generacje zmieni sie cos w stylu "odchudzam" sie od jutra tylko ze jutra nigdy nie ma bo ciagle jest dzis)

 

Ehh. Fck nvidiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje porownac gry na PC ultra/4k/+-50fps z Xboxem One X. Z przerazeniem stwierdzam ze gry na konsoli wygladaja bardzo podobnie a niektore zdecydowanie lepiej.

 

Jeszcze ciezej mi uzasadnic kupno peceta teraz. A ku#$ te porownanie mialo mnie przekonac do kupna RTX. Co za bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem w podobnej sytuacji i długo się zastanawiałem co robić. Wczoraj zamówiłem prosiaka a części do PC wymienię jak ceny się unormują. Obecna sytuacja nie jest normalna z tymi cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam uzywki pieca i karta pewnie bedzie 1070gtx. Tylko z kolei gry jakie tetaz wychodza tj. Red Dead Redemption 2 i Fallout 76 to sa gry w ktore bedzie sie gralo dlugimi miesiacami. No i sa robione pod konsole.

 

Dam sobie jaja uciac ze nie beda chodzily plynnie 4k/60fps na piecu nawet za 10k . Do tego brak HDR'u itp.

Port pecetowy zawsze mial slaba optymalizacje

 

Ja szukam uzywki pieca i karta pewnie bedzie 1070gtx. Tylko z kolei gry jakie tetaz wychodza tj. Red Dead Redemption 2 i Fallout 76 to sa gry w ktore bedzie sie gralo dlugimi miesiacami. No i sa robione pod konsole.

 

Dam sobie jaja uciac ze nie beda chodzily plynnie 4k/60fps na piecu nawet za 10k . Do tego brak HDR'u itp.

Port pecetowy zawsze mial slaba optymalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...