Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kalafonia

Procesor bez numeru seryjnego w dokumentach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj przyjechał do mnie procesor Ryzen 5 2600 którego kupiłem w sklepie proline.pl https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-2600-am4-p1221391

 

Pierwszy raz w życiu kupowałem procesor i nie wiem dokładnie co powinno się znaleźć w paczce. Po pierwsze nie ma paragonu co jest dziwne, po drugie w pudełku jest dorzucona instrukcja od AMD i tam z tyłu jest "CERTIFICATE OF AUTHENTICITY" i miejsce na numer seryjny, no i w tym polu nic nie ma, pusto. Tak powinno być? Jak niby mam np. zwrócić towar bez paragonu lub jak mam się ubiegać o gwarancję jeśli na tym papierku nie ma mojego numeru seryjnego tylko puste pole? Zanim wyślę mail do proline w tej sprawie chciałem się z Wami skonsultować.

 

No i są jeszcze takie drobne rzeczy jak rysa na procesorze, pognieciona naklejka, plomba AMD niby nie naruszona ale to małe pudełeczko z prockiem jakby otwierane(widać odgięcie kartoniku które się robi jak chce się otworzyć to palcem). Przesyłka słabo zabezpieczona, towar za 770zł a tylko kawałek kartonu(z dziurą!) na około i folia zwykła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zastrzeżenia do paczki, nienaruszenia opakowania i jego stanu w chwili dostawy, to trzeba było robić protokół szkody z kurierem, bo teraz to ciężko cokolwiek dowieść, jak CPU leży już u Ciebie jakiś czas.

W jaki sposób nabyłeś ten procesor? Pewnie przez internet?

Faktura/ rachunek pewnie została wysłana na maila - nie ma konieczności wystawiania dowodu zakupu w wersji papierowej, jeśli nabywałeś przez internet.

Do Twojego konta na Proline ten zakup też jest dopisany i pewnie w nim widoczny.

Jakichkolwiek roszczeń gwarancyjnych/niezgodności towaru z umową i tak powinieneś dokonywać za pośrednictwem sprzedawcy, a wszystko jest w ich systemie i na Twoim koncie + faktura/rachunek w formie elektronicznej.

 

Jeśli nie możesz znaleźć dowodu zakupu na mailu, to skontaktuj się z Proline, wyślą Ci na maila i sobie wydrukujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli pewnie numer seryjny też u nich jest? Bo jak nie to oni mogą powiedzieć, że to nie procesor z ich sklepu i co mi pan zrobisz. Bo ja kupowałem tylko jedną rzecz więc kupiłem bez zakładania konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co potrzebne jest wybite fizycznie na IHS CPU i zapisane elektronicznie w mikrokodzie CPU (właśnie część tych danych możesz odczytać za pomocą np. CPU-Z lub innego programu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...