Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommy's

i7 3770 + RTX 2080 Ti ? pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dzisiaj troszkę zawiodłem się na wydajności ale jednak jak planowałem

tak zrobię i chce kupić na początku przyszłego miesiąca RTX 2080ti.

Tu zaczynają się 2 pytania:

1. Czy nie będzie procesor spowalniał karty?

2. Jaka wersje warto kupić? FE? Zotac amp? (zawsze miały lepszą wydajność i chłodne były) czy inną markę?

 

 

Mój zestaw:

 

CPU: i7 3770 (Noctua NH-D15)

MOBO: Asus P8Z77-V LX

GPU: GTX 970 (zostawiłbym pod physX)

RAM: 16GB RaM DDR3 1600

Be Quiet! Power Zone 750W(80+Bronze)

 

Monitor: Asus VG248QE

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej rozdzielczości będziesz grał, jeżeli 1080p to odpuść sobie karta będzie pracowała na połowie mocy przy twoim procesorze. GTX 970 (zostawiłbym pod physX) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej rozdzielczości będziesz grał, jeżeli 1080p to odpuść sobie karta będzie pracowała na połowie mocy przy twoim procesorze. GTX 970 (zostawiłbym pod physX) ???

 

monitor FHD mam ale myślałem o graniu w skalowaniu narazie, póki nie znajdę jakiś dobry monitor 4K.

 

 

970 i phsyx chciałem wykorzystać w serii batman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj karty dopóki nie wymienisz monitora, polecam https://www.ceneo.pl/63974392;0280-0.htm#tab=click_scroll ze wzgledu na hdr

gtx 970 bedzie tylko spowalniac ta karte, pozbądź się niego

 

 

właśnie nie byłem do końca pewien z tą kartą bo jedni pisza że spowolni wszystko, a na innych stronach znalazłem osoby które testowały (forum Evga) i była większa ilość klatek ( testowali 1080 solo i 1080+980phsx)

 

jakbym zakupił karte to najwyżej zrobiłbym testy i przekonał się na własne oczy, oraz udostępniłbym innym wyniki.

 

Monitor który podałeś jest dobry ale właśnie czekam jeszcze aż będzie coś 120Hz i trochę lepszym HDR niż ma ten LG (350cd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 i phsyx chciałem wykorzystać w serii batman.- Rozumiem że chciałbyś mieć dwie karty w jednym komputerze ? Takiej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmienić na Rtx 2080Ti to zmień też procek na i7 8700k.

 

 

właśnie nie chciałbym jeszcze zbytnio ulepszać całego zestawu, ale jak bym był zmuszony przez to ze procesor za słaby dla karty graficznej to już poczekałbym miesiac na i7 9900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chciałbyś mieć dwie karty w jednym komputerze ? Takiej opcji nie ma.

:rotfl:

 

 

970 do physx'a od biedy można użyć, ale... gdy jej do tego nie będziesz używać, to lepiej wymontować kartę. Szkoda prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że Physx na dzień dzisiejszy jest już praktycznie martwym standardem? Taką informację otrzymałem dzisiaj na forum, lista gier obsługujących tą technologię, którą znalazłem w internecie również nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla twojego zestawu nawet 2070 będzie trochę za mocne i to w qhd a gdzie full HD. Nie tylko procek ale i wolny ram może tutaj przeszkadzać. Jak chcesz 2080 Ti to najlepiej kupić cały nowy PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pozbądź się gtx970 bo to dziwny pomysł z tym physic x. RTX2080ti jest tak szybką kartą że bez problemu ogarnie wszystkie części batmana 4k max detale powyżej 60fps. Granie na monitorze fhd i skalowaniu do 4k też jest trochę słabym pomysłem. Możesz zainwestować w takie coś jeszcze https://www.ceneo.pl/55157335?se=7GJIb0mOoE33e980pma1kssuYNmaiX-8&gclid=EAIaIQobChMIiKv8wbfJ3QIVhemaCh0n9Q0UEAAYAiAAEgJ3zPD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajk myslisz o grze w 4k to pomysl jest jak najbardziej ok. Warto by bylo wymienic ram na szybszy i podkrecic tego proca o turbo i na blck jak jeszcze tego nie zrobiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcesz zmeiniac gpu to wziałbym 1080ti za 2200zł

 

3k w kieszeni ponad

 

roznicy w wydajnosci nie bedzie miedzy 2080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to takie na chama robienie. Procek nie wiadomo czy nawet w 4k poradzi sobie z 2080 ti a do tego jeszcze wymiana ram to zadajcie sobie pytanie po co ma on siedzieć na starej martwej podstawce. Lepiej sprzedać teraz i dołożyć do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

970 do physx'a od biedy można użyć, ale... gdy jej do tego nie będziesz używać, to lepiej wymontować kartę. Szkoda prądu.

 

nie no to wiadomo, pewnie będzie okres w którym będe miał wielką ochotę grać w batmana to po prostu zamontowałbym, a po wszystkim wymontował.

 

A to nie jest przypadkiem tak, że Physx na dzień dzisiejszy jest już praktycznie martwym standardem? Taką informację otrzymałem dzisiaj na forum, lista gier obsługujących tą technologię, którą znalazłem w internecie również nie powala.

 

wiem własnie bardzo mało gier to używa ale np w batmanie to działa więc nawet specjalnie tylko dla tej gry chciałem podłączyć ale to mówię sprawdziłbym na starcie samego gtx 2080ti + phsyx na GPU a potem 2080ti + phsyx na 970 jak wydajnościowo to wyglądało. jedno jest pewne że cały czas nie miałbym jej podpiętej ( trzymałbym na szafie tak jak moją starą karte GF 9800GT)

 

Dla twojego zestawu nawet 2070 będzie trochę za mocne i to w qhd a gdzie full HD. Nie tylko procek ale i wolny ram może tutaj przeszkadzać. Jak chcesz 2080 Ti to najlepiej kupić cały nowy PC.

nie no jeśli tak by to wyglądało jednogłośnie to karte i tak kupiłbym ale jak wyjdzie i9 9900k to kupiłbym, ram to wiadomo nowy procek to i nowe ramy (chociaż bardzo liczyłem że DDR5 wyjdą i wtedy zrobie zmiane no ale cóż nie doczekałem się)

 

 

Na pewno pozbądź się gtx970 bo to dziwny pomysł z tym physic x. RTX2080ti jest tak szybką kartą że bez problemu ogarnie wszystkie części batmana 4k max detale powyżej 60fps. Granie na monitorze fhd i skalowaniu do 4k też jest trochę słabym pomysłem. Możesz zainwestować w takie coś jeszcze https://www.ceneo.pl/55157335?se=7GJIb0mOoE33e980pma1kssuYNmaiX-8&gclid=EAIaIQobChMIiKv8wbfJ3QIVhemaCh0n9Q0UEAAYAiAAEgJ3zPD_BwE

okaże się w teście tutaj troche ciekawość mnie zżera więc chce sprawdzić nawet dla samej wiedzy:)

skalowanie to tymczasowo póki mam taki monitor. Dziekuje też bardzo za link do monitora doceniam ale wole ominąć tą rozdzielczość (2560x1440) jest dla mnie totalnie nie akceptowana, przeskoczyć chcę z full hd na 4k tyle że ciężko dostać dobry i nie w cenie za która musze sprzedać nerke swoją i nerki całej mojej rodziny. (marzenia 4k oled 120hz 1000cd i bez wypalania ) :D

 

Jajk myslisz o grze w 4k to pomysl jest jak najbardziej ok. Warto by bylo wymienic ram na szybszy i podkrecic tego proca o turbo i na blck jak jeszcze tego nie zrobiles.

Ram to nie, tego już nie chce zmieniać na szybszy, jak już mam zmieniać ram to na nowszy bo aktualnie to DDR3 posiadam i wtedy wziąłbym szybkie kości.

 

 

jak juz chcesz zmeiniac gpu to wziałbym 1080ti za 2200zł

 

3k w kieszeni ponad

 

roznicy w wydajnosci nie bedzie miedzy 2080ti

 

 

o używkach mówisz no też tak właśnie mi jeden znajomy polecał i troche więcej by zostało bo używki są u mnie za około 1900zl jak dobrze wyczukam to nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

A to nie jest przypadkiem tak, że Physx na dzień dzisiejszy jest już praktycznie martwym standardem? Taką informację otrzymałem dzisiaj na forum, lista gier obsługujących tą technologię, którą znalazłem w internecie również nie powala.

 

Physx jest wykorzystywany w wielu nawet nowych grach ale jest pewne ale programiści wykorzystują implementacje programową Physx a nie sprzętową głownie przez to że karty AMD nie obsługują Physx a gra ma działać tak samo na różnych kartach.

 

Jak chcesz zmienić na Rtx 2080Ti to zmień też procek na i7 8700k.

 

Dokładnie autor wątka zyska więcej na połączeniu RTX2080Ti + 8700k/9700k niż na wyborze 2080Ti + 970 + 3770k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie RTX2080Ti z takim zestawem brzmi jak żąrt. GTX 1070 to max, a po wymianie ramu na szybszy - GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie autor wątka zyska więcej na połączeniu RTX2080Ti + 8700k/9700k niż na wyborze 2080Ti + 970 + 3770k.

Popieram. RMS_84 autor ma 3770 non k to jeszcze bardziej opłaca się wariant z 8700k/9700k. Szkoda że ceny intela poszły w górę... Warto rozważyć AMD na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Popieram. RMS_84 autor ma 3770 non k to jeszcze bardziej opłaca się wariant z 8700k/9700k. Szkoda że ceny intela poszły w górę... Warto rozważyć AMD na dzień dzisiejszy.

 

Ryzen 2600x/2700x w grach to poziom 6700k/7700k/8600k a 6700k/7700k można wyrwać dużo taniej od Ryzenów czy Intel Core8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600x/2700x w grach to poziom 6700k/7700k/8600k a 6700k/7700k można wyrwać dużo taniej od Ryzenów czy Intel Core8.

mozna, i wydać prawie tyle samo kasy w podstawkę która udupia od momentu kupna.

0 możliwośći upgrade później.

Na amd wsadzisz np 2700x spokojnie później albo i 3xxx pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600x/2700x w grach to poziom 6700k/7700k/8600k a 6700k/7700k można wyrwać dużo taniej od Ryzenów czy Intel Core8.

A sprawdzałeś ostatnio ceny 6700k/7700k/8600k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

mozna, i wydać prawie tyle samo kasy w podstawkę która udupia od momentu kupna.

0 możliwośći upgrade później.

Na amd wsadzisz np 2700x spokojnie później albo i 3xxx pewnie.

 

Ryzeny w grach są dość dziwne bo raz maja minimalnie lepszą wydajność od 6700k/7700k/8600k a innym razem przegrywają nawet z 6600k/7600k/8300 dlatego do gier lepiej brać Intela a nawet takiego 6700k z płyta Z170/Z270 można wyrwać tanio.

 

A sprawdzałeś ostatnio ceny 6700k/7700k/8600k?

 

6700k/7700k chodzą dużo taniej od Ryzenów 2600x, 8600k nie konieczne taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem GTX 1080ti Aorus za 2200zł lepsza jednak opcja była niz rtx 2080ti zwłaszcza że są te problemy z nimi.

 

P.S: GTX1080ti + GTX 970 PhysX był złym pomysłem :D

wydajność była taka sama jak ustawiłem phsx na 1080ti, w każdej części batmana.

 

 

dziękuje za pomoc i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...