Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tcep

Dysk SSD czy tylko HDD Sata 2

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Ogarniam sobie pcta na Xeonie i mam płytę, która ma tylko sata 2. I zastanawiam się czy będzie duża różnica jeżeli dam SSD na tym. Bo HDD mam toshiba p300 7200. Jest sens kupować ssd jeżeli nie mam na razie w planach zmieniać pcta. Czy może kupić ssd i jakąś przejściówke z pci na sata 3 chodź czytałem, że również to zbyt dużo nie daje.

 

Ktoś coś doradzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kop który dają dyski SSD wynika w większości z bardzo niskich czasów dostępu - transfery liniowe nie są aż tak istotne.

Niezależnie jaką masz wersję SATA na płycie (może być nawet 1!) powinieneś mieć SSD. Strata z posiadania 2 względem 3 nie jest aż tak duża w typowych zastosowaniach - a już na pewno nie warta bawienia się w kontrolery czy zmiany płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj normalny SATA SSD i ciesz się nowym kompem. Brak SATA III praktycznie w niczym nie przeszkadza, bo zdecydowana większość operacji jakie codziennie wykonujemy to praca z małymi i średnimi plikami, a ich transfer i tak nie przekracza tego, co oferuje SATA II. SATA III nasyca się przy kopiowaniu dużych plików w ramach dysku - a sam powiedz jak często to robisz? Istota SSD to superszybki dostęp do plików, i to głównie powoduje kopa w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Dziękuję Wam za konkretne wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...