Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tytus Kruza

Ograniczony transfer z czytnika kart SD przez USB 3.0 w obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Wymieniłem bazę PC na Asrock Z370 Pro4 - buda bez zmian Antec GX-500, ale najwyraźniej porty USB 3.0 przedniego panelu gryzą się z czytnikiem kart Kingston MobileLite G4 FCR-MLG4 - ograniczenie transferu do 40MB/s. W portach 3.0 na tylnym panelu płyty idzie do 100MB/s (różne karty micro SD).

 

Sprawa jest dosyć dziwna, gdyż inne nośniki USB 3.0 transferują pełną prędkością we wszystkich portach (pendrive Sandisk Extreme 100/250MB/s, dysk zewnętrzny Seagate Expansion 150/180MB/s)

 

Sprawdzałem ten czytnik w obudowach Zalman Z1, oraz SilentiumPC Regnum RG4 (inne komputery, akurat z tą samą płytą) i transfery idą bez ograniczeń. Tak więc problem występuje tylko w połączeniu mojej obudowy i czytnika.

 

Obudowę kupiłem 3 lata temu, jednak okazało się, że wtyczka portów 3.0 nie pasuje do płyty, więc męczyłem się z podpinaniem z tyłu. Teraz po wymianie płyty nadal nie mogę korzystać z pełnej funkcjonalności. Zastanawiam się, gdzie jest pies pogrzebany - obudowa, bios? sterowników nie instalowałem z cd, tylko od razu najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...