Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kalafonia

Zasilacz na około 10lat do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam nowy komputer i tylko zasilacza mi brakuje(podzespoły poniżej). Chciałbym żeby posłużył tak z 8-10 lat żebym nie musiał kupować nowego zasilacza z każdą modernizacją komputera. Obecnie, wystarczy mi 500W ale w przyszłości mam zamiar rozbudować i wymienić niektóre części(oraz może podkręcić procek, pamięci i może kartę) więc skłaniam się ku 600W lub 550W. Na razie znalazłem zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W za 209zł dobra cena dużo dobrych ocen i kupionych egzemplarzy na morele lub be quiet! SYSTEM POWER 9 600W tylko, że nie ma w ogóle recenzji tego zasilacza na necie to jest podejrzane więc raczej SilentiumPC ale nie znam się więc przychodzę pytać się Was o poradę. Grunt żeby był długowieczny, teraz mija mi już dziesiąty rok z zasilaczem LOGIC, a on jest z czarnej listy!

 

Obecna konfiguracja(z ewentualnym OC):

Ryzen 5 2600

MSI B350 PC-MATE

2x4GB DDR4 3000MHz(viper)

RX580

Dysk 1TB 7,2k RPM

 

W przyszłości:

Wymiana na gtx 1080(Ti)/ rtx2080

wymiana procka na ryzen ZEN 2+

dołożenie dysku SSD

dołożenie 2x4GB DDR4 3000MHz(razem 16GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle lat patrzebujesz czegoś z japońskimi kondensatorami, łożyskiem FDB/rifle i długą gwarancją, czyli Seasonic Focus Plus 550/650W lub Corsair RM550X/RM650X, ewentualnie Corsair TX550M/TX650M, tego Vero oraz BQ sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy szczerze możesz kupić zasilacz czytaj sprzęt elektroniczny i może być ze znanej, dobrej firmy, polecany przez milion specjalistów, a tak może paść po gwarancji lub prędzej. Takie pytania to do wróżbity Maciej.

 

Pytanie na zasadzie, kiedy będzie koniec świata,a takie Ty lubisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na Corsaira RMx i Seasonica Focus Plus Gold/Platinum dostanie 10 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co to za planowanie wydatku ~300zł na 10lat :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz niezłe podzespoły, jeszcze lepsze w planach a dziadujesz z zasilaczem.

 

Moim zdaniem powinieneś wybrać coś z tego co polecił Krisol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz mniej więcej to za co płacisz. Jeśli chcesz wysokiej jakości zasilacz, z porządną regulacją napięć i dobrymi zabezpieczeniami, taki który powinien zagwarantować wieloletnią bezproblemową pracę to kupujesz

Seasonic Focus Plus 550/650W lub Corsair RM550X/RM650X
, jeśli chcesz coś taniego, co po prostu da radę i nie upali komputera to bierzesz Vero V2. Biorąc pod uwagę, że chcesz zasilacz na
około 10 lat
to zabawne jest dla mnie szukanie w tym względzie oszczędności. Chcesz pewny zasilacz na 10 lat ? To weź taki co ma 10 lat gwarancji, jak producent nie byłby pewien jego jakości to by tylu lat gwarancji nie udzielał. Żywotność Vero V2 jest nieznana bo zasilacze są stosunkowo nowe, producent deklaruje 3 lata gwarancji, a wiec rozumiałbym to jako 3 lata bezproblemowej pracy, a potem może się spalić i zabrać resztę sprzętu ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz be quiet! z serii Dark Power czy Straight Power nie jest zły pod względem jakości/sprawności,gorzej wypada pod względem cena bo ta jest zbyt wysoka w stosunku do konkurencji i gwarancja jest zdecydowanie krótsza niż Seasonica czy Corsaira.

 

Pod względem opłacalności to obecnie przoduje Seasonic Gold Focus,poczytaj recenzje tego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pod względem opłacalności to obecnie przoduje Seasonic Gold Focus,poczytaj recenzje tego zasilacza.

 

Czytałem, w każdej recenzji wniosek jest taki, że to najlepszy zasilacz w tej cenie. Te 10 lat to takie minimum. 550W powinno starczyć prawda, nawet gdybym podpiął kiedyś rtx 2080Ti czy tam jeszcze nowszą generacje? Wszystkie kalkulatory pokazują, że wystarczy(zalecana moc 520-540W) jednocześnie polecają mi zasilacze 650W lub 750W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz o mocy 550W wystarczy,zobacz na pobór energii oraz zestaw testowy i wychodzi ponad 360W,więc zapas jest.Mocniejszy zasilacz np o mocy 650W będzie za to lepiej wyposażony w kable PCI-Ex,wentylator załączy się nieco później względem słabszego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie ten Seasonic 550W. Szkoda ze to wszystko tyle kasy kosztuje. jak się za to wszystko zabierałem to myślałem, że 100zł na zasilacz to dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory mocno zawyżają. Najbliżej wg mnie i tak pokazuje kalkulator BQ, ale i tak zawyża. U mnie dobre kilkadziesiąt watów. I to licząc do Furmark + Prime, bo licząc do gierek to ponad 100W za wysoko. Wiesiek 3 to do 270W AC raptem dochodzi (realnie -7% DC, czyli 250W ze zasilacza).

 

Do Ryżego i 1080Ti / 2080 (nie Ti) to 550W starczy z wielkim zapasem. Labik testuje pobór mocy też na W3 i zobacz jak to z 8700K @ 5 wygląda, a to zauważalnie więcej żre niż 2600, a nawet 2700.

 

power_load_oc.png

 

 

Focus+ 550W i jesteś ustawiony na 10 lat. Jak możesz poczekać to w Proline często na headshotach są fajne oferty - najniżej za 299 zł widziałem go. Normalnie ok 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w planach masz kartę za 3500zł a szkoda Ci kasy na zasilacz za 350zł? :E w dodatku chcesz żeby starczył na 10 lat.. serio?

 

konkretne wymagania i najlepiej żeby był za pół darmo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentium PC daje 5lat gwarancji po rejestracji. Nie wiem czy na wszystkie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w planach masz kartę za 3500zł a szkoda Ci kasy na zasilacz za 350zł? :E w dodatku chcesz żeby starczył na 10 lat.. serio?

 

konkretne wymagania i najlepiej żeby był za pół darmo :P

 

Teraz jest za 3500zł a ja planuje ją kupić kiedy będzie tańsza czyli za kilka lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz tanio ? kup tego vero nawet, ale wymien wszystkie kondesatory na markowe typu nippon. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz tanio ? kup tego vero nawet, ale wymien wszystkie kondesatory na markowe typu nippon. :lol2:

No i wentylator, wątpię, żeby ślizgowy w Vero wytrzymał 10 lat.

Silentium PC daje 5lat gwarancji po rejestracji. Nie wiem czy na wszystkie modele.

Tylko na Supremo, za cenę którego można mieć Corsaira CX550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam XFX 450W, i szczerze jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów, leci mu już chyba 6 rok, bo kupiłem go jakoś w premierę FXów, został tylko wymieniony wentylator, bo po 2 latach zaczął terkotać, do tej pory daje radę z i7 4770 i podkręconym GTXem 970. A jak rzeczywiście chceszdobry zasilacz to poszukaj Seasonica lub SuperFlower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam XFX 450W, i szczerze jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów, leci mu już chyba 6 rok, bo kupiłem go jakoś w premierę FXów, został tylko wymieniony wentylator, bo po 2 latach zaczął terkotać, do tej pory daje radę z i7 4770 i podkręconym GTXem 970. A jak rzeczywiście chceszdobry zasilacz to poszukaj Seasonica lub SuperFlower.

Ten Twój XFX to Seasonic S12 II z inną obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...